Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Beks napisał:

trochę "pogrzebać" w tym gardle. 

To też w sumie dziwne. Trzeba nosić maski i zachowywać dystans a nie można zrobić testu ze śliny. A ponoć "aerozol" z ust i nosa przenosi "zarazę" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał:

To też w sumie dziwne. Trzeba nosić maski i zachowywać dystans a nie można zrobić testu ze śliny. A ponoć "aerozol" z ust i nosa przenosi "zarazę" .

Robi się głęboko z nosa bo tam jest największe skupisko wirusa, gdyby pobierało się materiał z języka to poprzez chociażby płukania ust itp można by było dać bardzo niemiarodajny wynik testu. Ale dla was to i tak spisek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
7 minut temu, PawelTSW napisał:

Robi się głęboko z nosa bo tam jest największe skupisko wirusa, gdyby pobierało się materiał z języka to poprzez chociażby płukania ust itp można by było dać bardzo niemiarodajny wynik testu. Ale dla was to i tak spisek. 

Dobrze, że teraz testy są miarodajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz się wirusa to zamknij się w piwnicy i będziesz bezpieczny

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

Nie umiesz czytać czy po prostu jesteś zbyt .... by czytać ze zrozumiem?

A może to ty masz problemy z logicznym myśleniem? Chyba to ty jesteś zbyt... by wyciagać wnioski z tego co cię otacza.

Edytowane przez aandin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aandin napisał:

Boisz się wirusa to zamknij się w piwnicy i będziesz bezpieczny

A może to ty masz problemy z logicznym myśleniem? Chyba to ty jesteś zbyt... by wyciagać wnioski z tego co cię otacza.

Tak tak, spisek całego świata, tylko niektórzy włączyli myślenie i wyłączyli tv :D

Przeszedłem covid więc boję się mniej ;)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 14:10, Jax napisał:

Ja tam wolę, żeby mi nie gmerali patyczkiem w nosie.

Wolałem się zaszczepić.

 

I tak będą gmerać. Kwestia czasu, a zniosą większość udogodnień wynikających ze szczepienia. 

 

21 godzin temu, PawelTSW napisał:

Robi się głęboko z nosa bo tam jest największe skupisko wirusa, gdyby pobierało się materiał z języka to poprzez chociażby płukania ust itp można by było dać bardzo niemiarodajny wynik testu. Ale dla was to i tak spisek. 

 

Czyli wystarczy płukać usta i maska niepotrzebna? 🤔

 

Zwłaszcza testy antygenowe super miarodajne. Jak masz wirusa to w 50% przypadków pokaże, że go nie masz. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne restrykcje na okres świąteczny i noworoczny, które pozbawione są sensu. Co przecież rządzący jakiś czas temu przyznali. W mojej opinii PRowa zagrywka, że niby "coś robimy". Sylwester wiadomo, trzeba się pobawić. Elity potrzebują żeby restrykcje wtedy na chwilę zdjąć i imprezki się odbędą. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali takie restrykcje. Powinno być tak:

 

- jak jesteś niezaszczepiony to pokrywasz z własnej kieszeni hospitalizację i wszystkie koszty leczenia jeśli zachorowałeś na COVID

- przy każdym wejściu na koncert, basen, siłownię, kina, do restautracji, hotelu obowiązek posiadania albo certyfikatu zaszczepienia albo negatywnego testu, a w przypadku nieprzestrzegania tego astronomiczne kary finansowe

- możliwość wglądu przez pracodawcę czy jesteś zaszczepiony czy nie

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisterRondel napisał:

 

- jak jesteś niezaszczepiony to pokrywasz z własnej kieszeni hospitalizację i wszystkie koszty leczenia jeśli zachorowałeś na COVID

W takim wypadku proszę nie pobierać od niezaszczepionych składek zdrowotnych z których są fundowane koronaentuzjastom testy,szczypionki itd.

2 godziny temu, MisterRondel napisał:

przy każdym wejściu na koncert, basen, siłownię, kina, do restautracji, hotelu obowiązek posiadania albo certyfikatu zaszczepienia albo negatywnego testu, a w przypadku nieprzestrzegania tego astronomiczne kary finansowe

Z medycznego punktu widzenia jaki sens mają owe certyfikaty? Pisaliśmy już tu o tym wiele razy a ty wyskakujesz jak Filip z konopi z takimi bzdurami.

2 godziny temu, MisterRondel napisał:

możliwość wglądu przez pracodawcę czy jesteś zaszczepiony czy nie

A na jakie choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MisterRondel napisał:

- jak jesteś niezaszczepiony to pokrywasz z własnej kieszeni hospitalizację i wszystkie koszty leczenia jeśli zachorowałeś na COVID

 

Nie wiem czy szedłbym tak daleko, ale na pewno dobrym pomysłem było by np. bezpłatne zwolnienie w takim przypadku. Skoro na własne życzenie narażasz się na ciężki przebieg choroby, a w dodatku zajmujesz miejsce w szpitalu, z którego nie może skorzystać ktoś inny wymagający szybkiej pomocy np. po zawale.

Bo niestety "kochani" antyszczepionkowcy nie pomyślą o tym, że przez ich dziwaczne uprzedzenia może się zdarzyć, że ktoś komu w normalnych warunkach udzielono by szybkiej pomocy ratującej życie może przez nich umrzeć, bo okupują 80% łóżek w szpitalach i nie ma miejsc, bo np cały oddział kardiologii musiał zostać przekształcony w covidowy.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Falcon napisał:

A jak zachoruję lub umrę pomimo szczepienia to płacisz mi odszkodowanie.

W tym drugim przypadku byłoby to niemożliwe do wykonania. 

Tak pro forma piszę, bo zapewne to tylko lapsus, życząc dużo zdrowia. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem czy szedłbym tak daleko, ale na pewno dobrym pomysłem było by np. bezpłatne zwolnienie w takim przypadku.


Niestety składki na ZUS, które płacę niweczą twój wspaniały pomysł.
Otyłych pozbawić zwolnień, rent itp. za choroby układu krążenia, palaczy za choroby płuc itp.
Urodziłeś się 110 lat za późno i w złym kraju.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko Za akcję ratowniczą w górach na Słowacji i nie tylko płacisz z własnej kieszeni, pomimo opłacania składek i ubezpieczenia EKUZ.

W przypadku Covid-19 medycyna daje Ci wybór. Ty świadomie nie chcesz skorzystać, więc także jestem zdania że dlaczego ja ze swoich składek mam opłacać Twoją niefrasobliwość.

Przez niefrasobliwość osób niezaszczepionych nie mogą się leczyć inni w szpitalach, którzy składki opłacają. Do kogo mają się zwrócić o odszkodowania?

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego niż obostrzeń typowo pod publikę nie można było się spodziewać po aktualnie rządzących w tym kraju. Od początku pandemii udowadniają, że nie mają kompletnie planu działania i robią tylko tyle, żeby nikt im nie zarzucał, że nie robią nic. 

Aktualnie wprowadzane obostrzenia nie mają prawa nic zmienić no ale w Wiadomościach o 19:30 powiedzą, że ciężko pracują i elektorat to kupi. 

Powiem szczerze, jestem rozczarowany szczepionkami, inaczej sobie to wyobrażałem i trochę czuje się oszukany. Niemniej to nie jest tak, że nic nie dają. Uważałem jednak, że będą skuteczniejsze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kowjanko napisał:

Urodziłeś się 110 lat za późno i w złym kraju.

 

 

No tak, jak brakuje argumentów merytorycznych to zaczynają się wycieczki osobiste. Można powiedzieć "typowe dla tego kraju", o którym wspominasz  :D 

 

36 minut temu, dvbtowiec napisał:

Przez niefrasobliwość osób niezaszczepionych nie mogą się leczyć inni w szpitalach, którzy składki opłacają. Do kogo mają się zwrócić o odszkodowania?

 

Dokładnie. Kto zapłaci osobie, która przez antyszczepionkowca z ciężkim przebiegiem covid nie mogła mieć udzielonej na czas pomocy? Albo jej rodzinie jeśli w wyniku tego zmarła? O tym już antyszczepionkowiec nie pomyśli bo i po co? Lepiej być antysystemowym, tak po prostu dla zasady, bo to jest takie fajne i podnosi ego 🙄

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
16 godzin temu, Tomo21 napisał:

 

Nie wiem czy szedłbym tak daleko, ale na pewno dobrym pomysłem było by np. bezpłatne zwolnienie w takim przypadku. Skoro na własne życzenie narażasz się na ciężki przebieg choroby, a w dodatku zajmujesz miejsce w szpitalu, z którego nie może skorzystać ktoś inny wymagający szybkiej pomocy np. po zawale.

Bo niestety "kochani" antyszczepionkowcy nie pomyślą o tym, że przez ich dziwaczne uprzedzenia może się zdarzyć, że ktoś komu w normalnych warunkach udzielono by szybkiej pomocy ratującej życie może przez nich umrzeć, bo okupują 80% łóżek w szpitalach i nie ma miejsc, bo np cały oddział kardiologii musiał zostać przekształcony w covidowy.

A dlaczego szanowni szczepionkowcy nie pomyślą, że są ludzie, którzy mają przeciwskazania do szczepienia np. zapaść po antybiotyku (uczulenie na leki), wada serca, którą WKU uznała za poważna i dała kat. D., alergie, które nie pozwalają szczepić na grypę, a 99% proc. szczepień odczulających kończy się ciężkim przebiegiem anginy. Macie Wy pojęcie, że są ludzie chorzy, którzy nie mogą się szczepić? Nie, bo media Wam wmówiły, że każdy kto się nie szczepi to antyszczep i każdy kto choruje musi to przyjąć. Pamiętacie, że jako dzieci nie mogliście mieć kataru nawet przy szczepieniu. A teraz im więcej chorób tym lepiej. Serio? To jest medycyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...