Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Agencja Bloomberga opublikowała raport oceniający jak państwa radzą sobie z pandemią. Pierwsze trzy miejsca (najlepiej sobie radzą) zajmują Nowa Zelandia, Singapur i Australia. Polska zajmuje 50. miejsce - o dziesięć pozycji niżej niż w lutowej edycji raportu. 

Wyprzedzamy tylko Brazylię, Czechy i Meksyk. 

 

https://pulsmedycyny.pl/jak-polska-radzi-sobie-z-pandemia-covid-19-ranking-bloomberga-1112378

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wywiadzie o którym mowa wyżej, padły dużo bardziej kontrowersyjne słowa, mianowicie że nigdy nie wrócimy do normalności, że dzisiejsi 40- i 50-latkowie już do końca życia będą żyli w stanie zagrożenia epidemicznego i że będą następne pandemie.

Interpretowałbym to w zasadzie jako dowód na to że środowisko antycovidowe moim zdaniem co najmniej nie jest bez racji mówiąc o pandemii - "plandemia" i że w tym wszystkim tak naprawdę chodziło o to żeby spowodować że społeczeństwo będzie żyło w permanentnym napięciu, unikając siebie nawzajem, oraz że być może nie da się tego skończyć w inny sposób niż przewrót, ewentualnie pokojowa zmiana władzy w wyniku wyborów, ale na taką która nie będzie poddawała się pandemicznej panice, czyli na dzień dzisiejszy pewnie, tak myślę, tylko Konfederacja lub środowisko Pawła Tanajno o ile uda mu się stworzyć stabilną partię.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jax napisał:

Wczoraj udało mi się zarejestrować na szczepienie 20-go maja.🙂

Nie wiem po co się szczepić na lato. :D  

13 godzin temu, mingo napisał:

Mi udało się zapisać rodziców na szczepienie. Tata (53 l.) na 26 kwietnia (Pfizer). Mama (47 l.) na 25 maja. Mama wczoraj dostała telefon z infolinii i zaproponowali jej Astra Zeneca, przez IKP udało się wybrać Pfizera.

Ale wiesz, że w zasadzie nie ma żadnej znaczącej różnicy? Widać jak ludzie są podatni na reklamę. :D  

5 godzin temu, NobelM napisał:

Moi rodzice (62l) byli zapisani na 7.04 na Astrę Zanece, ale wczoraj udało się bez problemu zmienić im na Pfizera na dzień później (8.04) - telefonicznie pod nr 989.

Jak wyżej...

 

 

Już nas chcą przyzwyczaić, że normalności nie będzie, bo normalność tylko dla elit sobie zarezerwują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, the cable guy napisał:

Nie wiem po co się szczepić na lato. :D  

Mówiąc szczerze, jeden powód jest. Żeby móc spokojnie spotykać się z innymi ludźmi nie bojąc się że zadzwoni sanepid: twój znajomy zrobił sobie PCRa, wyszedł mu pozytywny, najbliższe 10 dni spędzasz na kwarantannie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, the cable guy napisał:

Niedługo to będzie zaskarżone. ;)

 

Oby nie. Już lepszy taki wariant niż zamykanie na kwarantannę każdego.

Od prawie pół roku z nikim się nie spotykam, nie licząc wizyt w sklepach i w komunikacji miejskiej gdzie jestem anonimowy. ;) Chcę mieć jakąkolwiek nadzieję że kiedyś jeszcze będę mógł bez strachu funkcjonować społecznie.

I żeby było jasne: boję się kwarantanny, nie wirusa. Przynajmniej wirusa nie tak bardzo.

 

Nie mówiąc już o tym że jeśli w końcu zdecyduję się zaszczepić (na razie nie jest to pewne), to narażam swoje zdrowie (w razie niesprawdzonej szczepionki) po coś, w tym przypadku ratuję swoje zdrowie psychiczne. Innymi słowy - tym razem już stawiając kawę na ławę - jeżeli się zaszczepię, to właśnie po to żeby spotykając się z ludźmi nie ryzykować kwarantanną.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe na jakiej podstawie kogoś zamykają w domu. Bo ktoś powiedział, że się kontaktował? :D Bo z objawami i po pozytywnym teście izolacja jest wskazana. Jednak można kogoś nie lubić i podać, że się kontaktowałeś: *a niech siedzi w domu złodziej jeden Somsiad złośliwy. 🤣 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bardzo ciekawa sprawa. Wydaje mi się że tylko na podstawie zeznań (jeśli można to tak nazwać) osoby zakażonej. Nie wydaje mi się żeby sanepid miał możliwości prowadzić śledzenie społeczeństwa w jakikolwiek inny sposób. Oczywiście - są lokalizacje BTS/GPS telefonów komórkowych, są logi z kart płatniczych (gdzie kto płacił za zakupy), jest nawet monitoring ale Polska to nie Chiny i takich rzeczy się nie sprawdza szczegółówo, nawet policja / sąd sięga po to tylko w poważnych sprawach.

 

*                           *                           *

 

A tak na przyszłość, to chyba cała Europa szykuje się do przejścia na model "zaszczepionych nie kwarantannujemy / nie testujemy". Powstaje przecież ten tzw. paszport czy certyfikat szczepionkowy w celu swobodnych podróży po UE.

 

*                           *                           *

 

I jeszcze jedna rzecz: na wypadek gdyby ktoś się zastanawiał czy ja jestem covidianinem czy antycovidowcem, bo wiele razy pisałem o szkodliwości restrykcji a teraz piszę że rozważam szczepienie.

 

Ja bym bardzo chciał żeby nikogo nie zamykano na kwarantannę i żeby covid traktowano tak jak każdą inną chorobę. Gdyby tak było, to bym się nie szczepił. Mniej więcej od czasu wyborów prezydenckich w Polsce mam poważne podejrzenia że z tą epidemią coś jest nie tak - a po ostatnim wywiadzie z Niedzielskim niemal pewność. I w znacznej większości zgadzam się z argumentami grup antycovidowych. No może nie jestem tak bojowo nastawiony do tych maseczek. ;)

 

Ale sytuacja jest taka jaka jest. W praktyce mamy do wyboru - albo zaakceptować sytuację w której zaszczepieni mają więcej praw niż niezaszczepieni. Będąc niezaszczepionymi możemy się wkurzać że odebrano nam wolności a nasze życie jest niestabilne, albo szczepiąc się przejść do tej drugiej grupy.

Drugi wariant to działanie na złość: ja mam gorzej to niech ten drugi (zaszczepiony) też ma gorzej tak jak ja. I tym w istocie jest pomysł zamykania zaszczepionych na kwarantannę tak samo jak niezaszczepionych. Wtedy wszyscy będziemy mieli przewalone, bez większej nadziei na poprawę.

 

Oczywiście na stole leży jeszcze opcja z masowymi protestami które miałyby na celu zmianę władzy. Tylko patrząc po frekwencji na dotychczasowych marszach chyba to droga donikąd.

Zresztą, o czym tu mówić. Nawet gdyby teraz doszło do wyborów to na 99% wygrała by je i tak klika covidowa, co najwyżej byłaby to inna klika covidowa niż rządząca obecnie.

 

W sytuacji gdy ostatnia opcja (ta ze zmianą władzy) praktycznie nie ma szans na realizację, koncepcję z podziałem praw zaszczepieni / niezaszczepieni uważam po prostu za "mniejsze zło".

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michael112 napisał:
Mówiąc szczerze, jeden powód jest. Żeby móc spokojnie spotykać się z innymi ludźmi nie bojąc się że zadzwoni sanepid: twój znajomy zrobił sobie PCRa, wyszedł mu pozytywny, najbliższe 10 dni spędzasz na kwarantannie.

Kwarantanna trwa 17 dni, w przypadku osoby, która miała kontakt z chorym. Ja byłam chora na Covid. Z domu wyszłam 2.04. Mój mąż i syn siedzą na kwarantannie do 8.04.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PWojciechowska chora na COVID? Czyli hospitalizacja i zapalenie płuc?   
Aż tak nie. Na szczęście, bo mam choroby współistniejące, typu nadciśnienie, po usunięciu nerki, z kiepska druga nerką. Po prostu przez 2 tygodnie kaszel, temperatura, biegunka. Temperatury nie szło zbić. Byłam u lekarza na badaniu. Odsłuchał mnie, przeprowadził wywiad. Dostałam skierowanie na test. Wynik pozytywny. Następnie izolacja domowa 10 dni. Mąż z synem siedzą do czwartku na kwarantannie.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...