Skocz do zawartości

Kupić nowy telewizor czy się wstrzymać? (wyłącznie telewizory Sony)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Droga ,,wysoka ciżbo", z racji, że cenie sobie to forum, to liczę i tym razem na pomoc   - kilka dni temu pytałem się na oficjalnym forum Sony, ale do tej pory jest tylko jedna odpowiedź, jedną odpowiedzią nie będę się sugerował.

 

Przychodzę do Was z zapytaniem,  posiadam telewizor KD-55XF8596 z roku 2018.r. Mamy 2022r. i tak się zastanawia, czy aby go nie wymienić na ,,nowszy model". Chciałbym się dowiedzieć, czy gdybym kupił nowy telewizor marki SONY z tego roku odczułbym różnicę w obrazie? Czy zrobiłbym ,,wow!", czy te różnice nie są jeszcze  takie duże Czy jeszcze poczekać kilka lat (w domyślę rok, max dwa)?

 

Dysponuje budżetem w wysokości 5000 - 7500zł. Myślałem nad 65x95K MINI-LED, ale jak zobaczyłem ceny za 75 i 85 - stwierdziłem, że podziękuję, bo mnie nie stać. Co prawda jeszcze 65 nie ma, ale przypuszczam, iż będzie około 12000zł kosztował.Myślałem, że jeszcze dam te 8000zł

 

Telewizor służy mi do oglądania filmów, netflix, HBOMax, Amazon. W domu mam Polsat i Canal+. Z racji, że jestem osobą z porażeniem mózgowym, wszelkiego rodzaju gry odpadają.

 

Czy zatem jest sens zmienić ten model, na nowszy - czy jeszcze poczekać, bo ,,jakieś kolosalnej różnicy nie ma?"

 

z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym temacie   

 

PS: Proszę jednocześnie, aby po miesiącu temat dać do kosza. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę tak, szukałbym czegoś z Androidem 11, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, jeżeli chodzi o Android. Np. samo KODI w najnowszej wersji nie działa na Android 9 (od 10 wzwyż) i pewnie będzie to z innymi apkami za jakiś czas. Poza tym 2 wejścia CI+ przydałyby się.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

 

Cytat

Odpiszę tak, szukałbym czegoś z Androidem 11, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, jeżeli chodzi o Android.

 

@kisiel95

Chyba nie wiesz, o czym piszesz :) Nie widziałem jeszcze telewizorów Android TV z takimi parametrami - 4GB RAM, 64 GB ROM. 

Przykładowo Sony KD-85ZH8 za 28 tys. zł ma 2,5GB RAM i 16GB ROM. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

Chyba nie wiesz, o czym piszesz :) 

To dlaczego Chińczyk potrafi stworzyć takie boxy? Pokazuje to jedno, że nie warto na razie się pchać w nowy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też wydaje że nie warto. Różnicy wow nie będzie, zwłaszcza jeśli ma się model LCD Full Array Led, a nowy model to nie będzie OLED, lub inna nowsza technologia LED.

W samym systemie znaczących zmian nie ma. Zmiany są czysto marketingowe.

W Twoim konkretnym przypadku widzę że telewizor jaki posiadasz ma podświetlenie matrycy krawędziowe.

Wymianę faktycznie mógłbyś odczuć, zwłaszcza w głębszej czerni na ekranie.

Ja mam model z serii XG które miały już podświetlenie całej matrycy z tyłu a nie tylko krawędziowe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi - naprawdę.

 

@kisiel95- szczerze? Nie spotkałem się jeszcze z żadnym modelem SONY, który ma takie parametry jakie Ty piszesz - nie wiem, może się aż tak bardzo nie znam. Choć muszę przyznać, że już kupiłem 4 telewizory Samsungi, Sony, Sharp, Toshiba. I najlepiej mi z Sony - jest dla mnie ,,najbardziej naturalny" ze wszystkich jakie miałem do tej pory. Co do apek - tak jak kolega @dvbtowiecnapisał nie mam jakiś ,,dużych"problemów, bo ludzie jestem osobą niepełnosprawną z naprawdę ciężką chorobą i telewizor ma mi spełniać podstawowe funkcje: satelita, (brak DVB-T w pokoju), Netflix, Player, TVPVOD, Youtube, Amazon, Viaplay itp. I jeszcze ma być płynnie działający - tyle. W gry nie gram :) Ja nawet muszę prosić kogoś o dostrojenie względem ostrości, głębokości cierni, kolorów, bo się na tym nie znam.

 

@Krzysiek11:)- mam podobne zdanie.

 

@dvbtowiec- Tak naprawdę udzieliłeś w moim odczuciu odpowiedzi najbardziej zbliżonej - jakiej oczekiwałem, dziękuję. Zwróciłeś uwagę na model, czy tam serie i zrobiłeś porównanie. Głębia czerni, to stosunkowo za mało. Bardziej gdybym zobaczył różnicę w obrazie - to by mnie to przekonało. Z Twojej szybkiej analizy wynika, że można co najmniej jeszcze doskładać kilka tyś zł :) i poczekać 1-2 lat. Niemniej jednak zostaje tylko przy SONY, bo jestem zadowolony z tych telewizorów, chociaż jak się przesiadałem z Samsunga z początku nawet żałowałem, kolory wydawały mi się dziwne, lecz teraz twierdzę, iż Samsung jest sztuczny, a Sony bardziej naturalny.

 

@Zeusek- W swoim życiu przesiadałem się już z 22 na 40, 43, a teraz zaszalałem i mam 55 cali i to jest mój max :) Przez chwilę zastanawiałem się nad SONY Mini-Led 65, ale tak jak już wspomniałem przeszło mi z powodu ceny :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo myślę jak Ty. OLED również nie chcę. Technologicznie rowija się LED, która z każdą kolejną generacją jest coraz bliżej jakości OLED, a pozbawione jego wad. Prawie trochę wysłuży się mój Full Array LED i zainwestuję w bardziej zaawansowany LED. 

Za kilka lat nowinki techniczne będą tańsze niż dziś. 

Na razie z kolorów i kontrastów jestem zadowolony i porównując z Samsungiem QLED także uważam że Sony ma obraz dużo lepszy, mniej cukierkowaty, a więc naturalniejszy i głębszą czerń. 

Oglądałem na nim ostatnio nowego Batmana i w scenach ciemnych zdał egzamin. Co miało być ciemne było, a obraz był widoczny. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy warto kupić TV Sony otóż po użytkowaniu TV sony od kilkunastu lat (odkąd wyszły w systemie Braviia nigdy nie narzekałem były super) kupiłem w 2021 roku nowy

Sony  Braviia 55 oled za 10 000 zł. i wypaliły się piksele na dole ekranu i mam pasek TVN 24 na stałe robiłem wszystkie zalecane przez servis polecenia i nic nie dało.

Od kilkudziesięciu lat mam wszystkie sprzęty Sony i polecałam tę firmę wszystkim znajomym a zwłaszcza rodzinie i wszyscy byli zadowoleni ze sprzętów, ale teraz nikomu nie polecam zakupu TV BRAVIIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprzedawca Sony przynajmnjej był szczery bo od razu odradzał Sony OLED do oglądania programów informacyjnych. Do serwisów streamingowych z filmami i serialami jak najbardziej.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Posiadam 55 calowy TV Sony z 2018 roku FALD (Full Array LED) KD-XF9005 i także od roku zastanawiam się na zmianę na nowszy oraz większy jak 65 cali.
Podobnie jak @Gursonek interesuje mnie tylko Sony i odpadają OLEDY z racji ogladania kanałow informacyjnych, sportu czy gier gdzie są HUD'y.

Czy jest sens wymiany na obecnie najnowszy model? Jak Sony stoi w kwesti Mini Ledow? Kwestia najbliższych lat czy troche wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...