Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.07.2022 o 23:09, all999 napisał:

Da się zainstalować aplikację z innego regionu na Apple TV (Sky.ch)? Oczywiście nie zakładając konta na inny region, choć pewnie bez VPN się nie obejdzie…

 

Z tego co widzę będzie to raczej niemożliwe.

Z czystej ciekawości założyłam nowe konto Apple id na Szwajcarię (na windowsie, bez vpna). Zalogowałam się nim na Apple TV, pobrałam apkę, wróciłam na swoje konto polskie. Próba logowania kończy się kręcącym się kółkiem. Jak dla mnie potrzeba VPNa, a tego nie zainstalujesz na Apple TV - chyba że na routerze 

 

Teraz iPad. Te same kroki, ale po odpaleniu VPNa, można się zalogować 

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wersje niemiecką i francuską mogę oglądać bez VPN, a wersje angielską i włoską wczytuje dopiero po podłączeniu się do VPN.

 

EDIT

Dodatkowa ciekawostka: streamy niemiecki i francuski są w lepszej jakości (1080p50 / 6,8 Mbps), górna granica dla streamów angielskiego i włoskiego to 720p50 / 4,8 Mbps.

Edytowane przez sportsmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 17:37, tracer10 napisał:

@Zuzia

Pełny pakiet meczów PL to 380 spotkań.

Od początków pandemii PL pozwoliła transmitować np. C+ wszystkie mecze w soboty o 16 [ jak wiemy był tylko jeden mecz live ] i o ten termin biega bo cała reszta i tak jest pokazywana.

Dla mnie to warunek konieczny żebym opłacał bo muszę mieć wybór który mecz chcę oglądać [ MU ]

Nie do końca masz rację, mecze w środku tygodnia o jednej porze też były pokazywane wybiórczo. A takich kolejek jest kilka. Do tego zaległe mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że kanałów BBC ONE, RTS 2, RSI LA2 nie ma i nigdy nie będzie w standardowej ofercie SKY Switzerland.

Kanały te jak i wiele innych są czasami dodawane jako FEED'y ( dodatkowe streamy) do oferty SKY'a dzieki umowie zawartej z platformą ZATTO Switzerland.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 21:14, tracer10 napisał:

Ty porównujesz cały kontent, ja tylko 4K. Sky Sport 4K w Sky Ch mogę porównać tylko z 4K C+ linearnym bo innego 4K nie widziałem w wydaniu sportowym nie licząc Eleven 4K.

I choć zdaję sobie sprawę, że stream to nie przekaz sat to jednak z braku laku porównam.

I mówię co widzą moje oczy😄. Jest nieźle, ale nie super.

Jak wiesz czekam na Premier League i zobaczymy jak daje radę Sky Switz.

Trzymam za nich kciuki bo cena spoko.

A jak będzie słabo to cóż, lecę do Wiednia po linearny zestaw Sky A.😁

Mam też otwarte opcje irlandzkie ( Sky, BT, Premier Sports ) ale tu słabo z 4K no i ceny jakby 4× drożej niż Sky szwajcarskie.

Cena promocyjna za pakiet sportowy w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 70 zł. Mniej więcej dwie subskrypcje Viaplay, w którym dominującą jakością jest 720p. Jak ktoś ma możliwość porównania z przekazem linearnym to jak najbardziej można. Ja nieprzypadkowo porównuję akurat ze skandynawskim Viaplay, bo stream 4K trafi kiedyś do nas o tych samych parametrach jak w krajach skandynawskich. Jeszcze mogę porównać z 4K z amerykańskiego FuboTV - wynik jest na korzyść Sky. Tego 4K jest raczej dość sporo, bo włączam losowo i trafiam na transmisje live, czy z powtórek.

 

sky-4k-05a.jpg

 

sky-4k-05.jpg

 

sky-4k-04.jpg

 

sky-4k-04b.jpg

 

W dniu 4.07.2022 o 21:13, Dadam napisał:

Nawet streamy "zza oceanu" takie jak FUBO, STAN SPORT, SPARK SPORT i wiele wiele innych nie mogą się równać ze SKY Switzerland.

Szwajcarska usługa online jako jedyna "strimuje" wszystko w minimum 1080p i co najważniejsze, jest jedyną platformą internetową na świecie obok BT SPORT która posiada sport w UHD HDR.

Zgadza się, transmisje są w 1080p z wysokim bitrate albo w 4K. Dodam, że europejski DAZN, Viaplay - głównie w 720p. W pakiecie, oprócz kanałów Sky (w tym dwóch Sky Italia) jest Eurosport 1, Motorvision D, RMC Sport Access 1 i 2, Sport Digital.  

3 godziny temu, Dadam napisał:

Warto dodać, że kanałów BBC ONE, RTS 2, RSI LA2 nie ma i nigdy nie będzie w standardowej ofercie SKY Switzerland.

Kanały te jak i wiele innych są czasami dodawane jako FEED'y ( dodatkowe streamy) do oferty SKY'a dzieki umowie zawartej z platformą ZATTO Switzerland.

Posiadacze samego pakietu Sky Show również mają dostęp do wybranych darmowych transmisji sportowych z kanałów spoza listy. Jakość jest taka sama jak dla kanałów Sky.

Edytowane przez Zuzia
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bredny napisał:

Nie do końca masz rację, mecze w środku tygodnia o jednej porze też były pokazywane wybiórczo. A takich kolejek jest kilka. Do tego zaległe mecze.

Jedynie raz z tego co pamiętam C+ pominął mecz MU w środku tyg. Te kolejki mnie nie martwią bo jest ich kilka zaledwie. Zaległe mecze to też raczej już przeszłość no chyba, że wróci panika z covid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky podał które mecze Premier League w pierwszych trzech kolejkach będą transmitowane w jakości UHD HDR.

1. Kolejka

Westham–Manchester City 

2. Kolejka

FC Chelsea–Tottenham Hotspur

3. Kolejka
Manchester United–FC Liverpool

 

Warto również dodać, że żaden z niemieckojęzycznych SKY'ów nie posiada praw do pokazywania piątkowych i niedzielnych spotkań Bundesligii.

Prawa te posiada DAZN D-A-CH.

SKY Switzerland jako jedyny "OBSZEDŁ" to transmitując każdy piątkowy oraz niedzielny mecz dzięki umowie zawartej ze SKY ITALIA.

Wszystkie sobotnie mecze Bundesligi sa standardowo pokazywane w każdym niemieckojęzycznym SKY'u.

W tym 2 mecze w jakości UHD HDR w każdej kolejce + multiliga o godz 15:30.

Dodatkowo wszystkie mecze 2 Bundesligi + 1 mecz UHD HDR w kazdej kolejce + multiliga.

 

Podobnie rzecz ma się z Champions League.

W Szwajcarii prawa te posiada usługa Blue Sport, którą można nabyć w szwajcarskim SKY'u jednak wszyscy Ci którzy nie zamierzają wykupywać dodatkowego pakietu mogą dodatkowo oglądać multiligę oraz 2 mecze Champions League w każdej kolejce na kanałach RMC Sport 1 oraz RMC Sport 2.

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres email i polską kartę do zaplaty :)

Możesz potrzebować VPN'a do rejestracji w zależności jak i na czym będziesz instalował.

 

Jeśli chodzi o transmisje UHD HDR to dziś F3, F2 i F1 w ofercie.

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dadam napisał:

Adres email i polską kartę do zaplaty :)

Możesz potrzebować VPN'a do rejestracji w zależności jak i na czym będziesz instalował.

Dzięki, a jakie kanały sportowe w pakiecie?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki pakiet wybierzesz.

Masz 3 pakiety.

SKY SPORT

BLUE SPORTS

MYSPORTS

 

W pakiecie SKY SPORT masz m.in Premier League, Bundesligę F1  i wiele innych.

 

Dzięki umowie z platformą ZATTOO są również dodatkowe FEED'y ( streamy ) z których można by spokojnie zrobić dodatkową ofertę.

 

Wszystkie kanały w ofercie SKY SPORT są w jakości 1080p oraz UHD HDR przy wysokim bitrate.

 

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś szerzej testował appkę na webos? Jak wypada jakość, czy są wyboru ścieżki dźwiękowej? Ewentualnie jak duże opóźnienie jest?
Przy rejestracji w appce na ios potrzebowałem vpn ale przeszło bez problemu. Czy na webos zaloguję się bez problemu już bez vpn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka na LG jest wolna ale wsio działa w ładnej jakości. Żeby ją pobrać trzeba zmienić region TV - 2 min roboty. Ale jest minus, brak możliwości zmiany ścieżki audio. Na mi box jest taka możliwość.

Apke z google play pobrałem ze sklepu. Zrobiłem nowe konto na szwajcarski region.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zooey napisał:

Apka na LG jest wolna ale wsio działa w ładnej jakości. Żeby ją pobrać trzeba zmienić region TV - 2 min roboty. Ale jest minus, brak możliwości zmiany ścieżki audio. Na mi box jest taka możliwość.

Apke z google play pobrałem ze sklepu. Zrobiłem nowe konto na szwajcarski region.

No właśnie nie mogę się zalogować, kręci się na niebiesko i nigdzie nie można wejść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 21:17, sportsmen napisał:

EDIT

Dodatkowa ciekawostka: streamy niemiecki i francuski są w lepszej jakości (1080p50 / 6,8 Mbps), górna granica dla streamów angielskiego i włoskiego to 720p50 / 4,8 Mbps.

Wszystkie zagraniczne feedy (włoskie, francuskie) itd udostępniane w usludze SKY posiadają takie parametry, z jakimi sa przesyłane przez szwajcarską platfotmę ZATTOO.

SKY nie ma tutaj nic do powiedzenia.

Ponadto zagraniczne feedy które należą do ZATTOO nie są i nigdy nie będa dostępne w standardowej ofercie SKY SPORT.

Są jedynie dodatkiem do oferty SKY dzięki umowie zawartej pomiedzy usługami SKY i ZATTOO.

Wszystkie oficjalne kanały i ich feedy które znajdują się w pakiecie SKY SPORT są zawsze w 1080p oraz UHD HDR.

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zooey napisał:

Apka na LG jest wolna ale wsio działa w ładnej jakości. Żeby ją pobrać trzeba zmienić region TV - 2 min roboty. Ale jest minus, brak możliwości zmiany ścieżki audio. Na mi box jest taka możliwość.

Apke z google play pobrałem ze sklepu. Zrobiłem nowe konto na szwajcarski region.

Co z tego, że można pobrać jak się nie można zalogować, przy wejściu w lewym menu w log in kręci się niebieski pasek w nieskończoność i nie można przejść dalej niestety. Ktoś pomoże co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...