Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
 

zależy, do czego przywykłeś. Jakość jest dobra, ale to nie tak, że będziesz przecierał oczy ze zdumienia. Standardem, który obowiązuje w internetowym Sky, jest rozdzielczość 1080p i płynność 50 klatek na sekundę, a to już dużo, bo w polskich serwisach nie jest to regułą (np. Viaplay pokazuje większość sportu w 720p, a Polsat Box w swojej usłudze internetowej retransmituje znaczną część kanałów sportowych z płynnością 25 klatek na sekundę). Bitrate, który jest jednym z wyznaczników jakości, waha się od 6,5 do 10,5 Mbit/s. Dla porównania: Canal+ Sport w C+ Online i Polsat Sport Premium 1 i 2 w Polsat Box Go są przesyłane w "tempie" 8 Mbit/s.

 

Bardzo dobre wrażenie sprawiają transmisje w UHD (HDR), których w usłudze Sky jest zdecydowanie więcej niż w polskich serwisach streamingowych. Moźna oglądać m.in. wybrane spotkania 1. i 2. Bundesligi, Premier League, F1.

 

Aplikacja internetowa jest dosyć czytelna i funkcjonalna – łatwo przejrzeć transmisje live, a także znaleźć powtórki wydarzeń z ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sportsmen Dzięki za info.

Jakiejś super mega kosmicznej jakości się nie spodziewam ale i tak zapewne jest zdecydowanie lepiej niż w Viaplay, na który obecnie jestem skazany.

Raczej się skuszę bo jeśli chodzi o Viaplay to jakoś nie widać polepszenia jakości na horyzoncie czy może jestem w błedzie.

Napewno się jeszcze odezwę jeśli będą jakieś problemy z rejestracją lub instalacją.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sportfan Ze streamami Viaplay nie miałem styczności od kilku miesięcy, ale @Zuzia wklejała na poprzednich stronach tego tematu i w wątku poświęconym Viaplay zrzuty ekranu, które dają jakieś wyobrażenie na temat różnicy między jakością obu platform – tak, jest duża. Dla mnie plusem Sky względem polskich serwisów jest też możliwość wybrania ścieżki dźwiękowej bez komentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay (również skandynawskie) i Sky dzieli dosłownie przepaść. Sky wygrywa na każdym polu, jakością HD i 4K, aplikacją, stabilnością usługi. Jedyny mankament jaki znalazłam w Sky to brak dźwięku 5.1, ale deklarują, że pracują nad jego wprowadzeniem. Viaplay 4K ma 5.1, ale tylko jedną ścieżkę więc nie można sobie jak w Sky posłuchać samych odgłosów z transmisji sportowych. Kanały Sky UHD nadają z bitrate do ok. 20 Mbps HEVC z HDR. Natomiast 4K z Viaplay ma tylko 16 Mb/s bez HDR, pomijam skromną ilość transmisji w tej jakości, w Sky jest ich sporo.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Od dzisiaj też jestem SZWAJCAREM z wyboru 🤣

Macie rację, nawet nie ma co porównywać z Viaplay które również posiadam ale już niedługo bo rezygnuję z subskrypcji.

SKY i Viaplay to zupełnie dwa inne światy jeśli chodzi o jakość obrazu.

Nie ma co psuć sobie oczu dla marnego 720.

20220725-125814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład transmisji UHD HDR na dziś, jutro i pojutrze jeśli chodzi o F1, F2, F3, W Series.

Jest tego mnóstwo. Dodatkowo jutro jeszcze mecz o super puchar Niemiec FC Bayern - RB Leipzig w UHD HDR.

 

Sky-UHD.jpg

 

Dziś zaczyna się DPB Pokal (puchar Niemiec) i pokażą wszystkie mecze pierwszej rundy na żywo plus multiligi. Jutro również mecz FA Community Shield, super puchar Anglii Liverpool - Man City.  Wszystkie transmisje na kanałach Sky Sport posiadają również drugą ścieżkę dźwiękową bez komentarza.

 

Posiadacze pakietu Sky Show mają od 15 lipca najnowszego Spider-Mana. Pojawiły się też wszystkie części Star Trek. A 22 sierpnia zostanie dodany pierwszy sezon House Of The Dragon.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla FC Bayern - RB Leipzig są dodatkowe feed`y w aplikacji. Jeden ma szerszą perspektywę, oddalona kamera by uchwycić całe boisko.  Oba feedy` włączą się automatycznie przy rozpoczęciu meczu i można sobie wybierać.

 

feeds.jpg

 

Oczywiście jest też UHD HDR.

quality.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Dla FC Bayern - RB Leipzig są dodatkowe feed`y w aplikacji. Jeden ma szerszą perspektywę, oddalona kamera by uchwycić całe boisko.  Oba feedy` włączą się automatycznie przy rozpoczęciu meczu i można sobie wybierać.

 

feeds.jpg

 

Jeśli ktoś jest ciekawy, jak to wygląda (uwaga na spoilery):

Tactical Cam pokazuje boisko z szerokiej perspektywy, a na ekranie pojawiają się od czasu do czasu dodatkowe statystyki.

 

297202835_1.png

 

297202837_2.png

 

297202839_3.png

Star Cam śledzi natomiast ruchy gwiazd obu drużyn, w dzisiejszym meczu naprzemiennie pokazywani są: Sadio Mane z Bayernu i Christopher Nkunku z Leipzig.

297202845_4.png

 

297202847_5.png

 

Wbrew temu, na co wskazuje początkowa grafika, dla obu kanałów dostępne ścieżki audio z odgłosami trybun.

Edytowane przez sportsmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sportsmen napisał:

Star Cam śledzi natomiast ruchy gwiazd obu drużyn, w dzisiejszym meczu naprzemiennie pokazywani są: Sadio Mane z Bayernu i Christopher Nkunku z Leipzig.

297202845_4.png

 

297202847_5.png

Przyznam szczerze, że patrząc na to, nie zrozumiałam o co chodzi, myślałam, że o jakąś poprawność polityczną i dlatego kamera uporczywie podążała za czarnoskórymi :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zuzia napisał:

Przyznam szczerze, że patrząc na to, nie zrozumiałam o co chodzi, myślałam, że o jakąś poprawność polityczną i dlatego kamera uporczywie podążała za czarnoskórymi :)

To ujęcie kamery można śmiało wrzucić do szufladki „Ciekawostki”. Niemieccy realizatorzy wykorzystują je przynajmniej od kilkunastu lat, najchętniej w powtórkach, kiedy obserwowany piłkarz strzeli bramkę. Wartość poznawcza jest raczej niewielka. Niby adepci futbolu mogliby obserwować, jak po boisku poruszają się najlepsi piłkarze, ale taka perspektywa pomijająca ustawienie innych zawodników raczej dużo nie wnosi. Nie zmienia to faktu, że Niemcy uparcie kombinują, żeby za pomocą nowinek przyciągnąć do futbolu kolejnych kibiców. Dwa tygodnie temu w Kolonii odbył się mecz towarzyski, ochrzczony Innovationssspiel, w którym wybrani zawodnicy mieli przymocowane do koszulek kamery i mikrofony. Poniżej można zobaczyć skrót:
 

Edytowane przez sportsmen
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...