Skocz do zawartości

Nowości na Hot Bird 13°E


mk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Anita Kaźmierska
Ten post został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Za artykuł na satkurier.pl."

pc107 otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

Włączono arabski kanał sportowy KSA Sports 1 HD. Przedtem była tam transmisja na żywo meczu piłkarskiej 1 Dywizji: Al-Faisaly - Al-Qadisiyah. Tak naprawdę kanał ten nie pojawił się jako nowy przekaz na satelicie tylko zastąpił istniejący kanał SBC HD. Parametry: 12,558 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, ID kanału na chwilę obecną niepoprawione: SBC HD; emisja niekodowana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, A&G napisał(a):

OK już namierzyłem. Czyli szybka podmianka, zostaje tylko TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP abc. Może jutro?

 

To raczej niemożliwe - TVP ABC i HISTORIA są na tym samym 10796V, gdzie już naprawdę nie ma miejsca i hiperenkodery nie pomogą, nawet te od Powera

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Od razu uprzedzam pytanie a za co? A za oszczędności z likwidacji TVP Historia, TVP Nauka (połączenie ich w jeden kanał - TVP Dokument), TVP Historia 2, TVP Kultura 2, TVP abc 2, TVP alfa. Pieniądze na roczne utrzymanie tych kanałów, plus opłaty za udostępnienie kanałów TVP, ewentualnie podnajem części transpondera innym nadawcom, na pewno wystarczą na roczną opłatę za transponder.

 

A ja zabraknie, to dodatkowo za zmniejszenie sobie premii tak choćby o 25%. ;-)

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 11,034 GHz, pol. V wskoczyło 5 ukraińskich kanałów TV:

  • Eko TV
  • Milady
  • Nataly
  • Provence
  • Karavan TV

Wszystkie są znane z emisji FTA z Amosa 3/7 (4°W)

 

Info: https://www.satkurier.pl/news/233459/globecast-testuje-ukrainskie-kanaly-z-13e.html

 

Przy okazji warto odnotować, że włoski Sky robi właśnie sporą rewolucję na transponderach. Kanały przetasowane - widać nadchodzi zapowiadane wygaszenie transponderów, chyba 3 idą pod nóż, o ile coś się nie zmieniło...

  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniu dzisiejszym pojawiły się kolorowe pasy i pisk z generatora na dwóch niekodowanych przekazach o ID: Channel 8 ARA i ID: Channel 8 KUR. Warto odnotować, że od 11 października ub. r. na obydwu przekazach była tam tylko czarna plansza. Parametry: 11,373 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4. Po ID można się domyślić, że to będzie wersja arabska i kurdyjska. Po godz. 14:00 na wersji kurdyjskiej pojawiła się plansza z licznikiem odliczającym do startu kanału (o godz. 14:34 było 51 godzin i 25 minut do startu), a na arabskiej była czarna plansza. Aktualnie ponownie kolorowe pasy na wersji kurdyjskiej, a na arabskiej bez zmian czarna plansza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, akurat wczoraj patrzyłem i zastanawiałem się czemu tyle czasu grzeją czarne plansze - nie trafiłem na te testy teraz, dzięki ;)

 

Za to inna ciekawostka - od przynajmniej 12 stycznia na 12,520 GHz, pol. V szedł sobie testcard wyszukiwany jako redpath. Był interesujący, bo szedł 5fps, także była ciekawa opcja na badanie, czy odbiorniki sobie z tym radzą. Ale dziś treść tam się zmieniła - jest jakiś widoczek z góry, bez logo, bez audio, zapętlony. Nadal jest chyba jakoś nietypowo nadawany, u mnie idzie niepłynnie.

 

Rozkręcają się też testy na 10,949 GHz, pol. V - kolejne 3 serwisy w BISS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...