Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, G3orG3 napisał:

Ok jest sieć po Wifi. A pytałem o różnice między starą 5000s a Evobox Light. 

 

Oprogramowanie Evobox Light na pewno będzie rozwijane w najbliższej perspektywie czasowej i to jest podstawowa jego zaleta.

Ponadto sama platforma sprzętowa ma lepsze parametry niż 5500s.

Jeśli komuś zależy na zegarku, to Light nie ma zegarka na froncie i dlatego lepiej jest wymienić na Evobox HD.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 a co takiego lepszego jest w Evobox Light ?

To że można wcisnąć nikomu nie potrzebne VOD itp o marnej jakości ?

Uzależnić odbiorcę od sprzętu dostawcy ?

 

Mi zależy na tym żebym mógł mieć komfort oglądania na jednym dekoderze kilku platform satelitarnych, odtworzenia sobie nagrania z dysku w dowolnym czasie i miejscu i na dowolnym sprzęcie w domu.

 

Evobox Light to dekoder okrojony z możliwości i zrobiony po kosztach jak najtańszych.

Służący tylko dla osoby która chce oglądać to co dostarcza Polsat i nic więcej.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wymieniłem swoje stare dekodery (hd5000 i Sagem esi88)na nowe(evobox mały i duzy)I tu zaczęły się problemy.Co chwila zrywa sygnał raz jest dobry raz nie ma co wcale.Pokazuję część kanałów raz jedne  są raz nie ma.Antena  czasza150cm  co do konwertera  nie pamiętam dokładnie jaki.Hdzie szukać problemu?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LukeX napisał:

Antena  czasza150cm  co do konwertera  nie pamiętam dokładnie jaki.Hdzie szukać problemu?

Dokładnie w miejscu konwertera- najlepiej kup nowy(zapewne należy ci się promocyjny zestaw- sprawdź w umowie)

a to co ci wyżej @szunaj mówi też ma sens bo przy takiej czaszy to dekoder powinien się czerwony od siły sygnału robić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OlafS napisał:

Dokładnie w miejscu konwertera- najlepiej kup nowy(zapewne należy ci się promocyjny zestaw- sprawdź w umowie)

a to co ci wyżej @szunaj mówi też ma sens bo przy takiej czaszy to dekoder powinien się czerwony od siły sygnału robić.

Przestawilem deczka antene  i od razu lepiej.Trochę mnie to dziwi bo ta antena wisi w tym miejscu nie ruszana  od baardzo  dawna.I na poprzednich dekoderach nie było problemu.Ale ok ważne że działa.Dziękuje Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukeX napisał:

Przestawilem deczka antene  i od razu lepiej.

Fajnie że lepiej, ale przy takich rozmiarach anteny powinieneś mieć wszystko na maxa,nie zaszkodzi jakbyś zarobił na nowo eFki bo mogło co-nieco zaśniedzieć, pomyśl też o nowym konwerterze- bo one też wieczne nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OlafS napisał:

Fajnie że lepiej, ale przy takich rozmiarach anteny powinieneś mieć wszystko na maxa,nie zaszkodzi jakbyś zarobił na nowo eFki bo mogło co-nieco zaśniedzieć, pomyśl też o nowym konwerterze- bo one też wieczne nie są.

A jeśli nowy konwerter na te 2 evoboxy to jaki najlepiej?

Jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca.Dzis po deszczu siła sygnału o%.Jak bym nie przezstawiał anteny nic to nie daję.Przy konwerterze styki przeczyścilem też zero reakcji.Rozumiem że konwerter do wymiany?Dziwi mnie tylko że do tej pory wszystko było ok A problem od razu zaczął się po wymianie  dekoderów.Jutro sobota dlatego zakup zapewne nastąpi w poniedziałek.Teraz tylko nie wiem czym kierować się przy wyborze.Pozdrawiam

Edytowane przez LukeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2019 o 15:10, LukeX napisał:

Dzis po deszczu siła sygnału o%.Jak bym nie przezstawiał anteny nic to nie daję.Przy konwerterze styki przeczyścilem też zero reakcji.Rozumiem że konwerter do wymiany?

Nowy konwerter przy rozkalibrowanej antenie nic Ci nie da.

Najpierw ustawić precyzyjnie antenę a potem (może) ewentualnie wymiana konwertera (jeśli stary konwerter nie będzie działał).

Przewody i wtyczki F też bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesiecy mam pewien problem. Sytuacja wyglada nastepujaco:

 

Posiadam konwerter quad ale podlaczone mam 3 dekodery. W praktyce korzystam z dwoch. Na glownym dekoderze mam problemy z niektorymi kanalami poniewaz bardzo je tnie (np eurosport, tvp sport a nawet kino polska). Natomiast na dekoderze dodatkowym wszystkie kanaly dzialaja plynnie, nic nie tnie. Nie wiem z czego to wynika bo oby dwa dekodery podlaczone sa pod ten sam konwerter. 

 

Konwerter do wymiany? Jeszcze raz oprawic wtyczke? Chcialbym sie z tym uporac poki cieplo jeszcze na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z HD 5000 nie było wtedy w pobliżu routera, poziom sygnału prawidłowy, po wymianie już był odbiór w porządku.

Inny przypadek to PVR 7000 pomogło właśnie odsunięcie routera od dekodera. 

Może zamień dekodery miejscami, ewentualnie przewód podepniij w wolne wyjście  konwertera, może ono ma słabszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem teraz test. Wzialem 3 dekoder (drugi multiroom) ktorego nie uzywam juz z 2 lata i wpialem w miejsce dekodera glownego na ktorym tna niektore kanaly.

 

Niestety cos jest skopane i nie moglem tego dekodera odblokowac karta glowna ale moglem porownac sile i jakosc sygnalu na kanale, ktory najbardziej tnie, czyli kino polska i tak oto:

 

Dekoder glowny:

Sila sygnalu 63%

Jakosc sygnalu 83-87%

 

Dekoder z multiroomu:

Sila sygnalu 100%

Jakosc sygnalu 83-87%

 

A zatem czyzby dekoder do wymiany?

Edytowane przez superges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...