Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do CP : Evobox prv + multi HD6000 to lepszy dekoder inverto quad czy quattro ? Poczytałem o różnicach, ale jestem tępy w tych sprawach. Wczoraj odwiedziłem punkt CP, gość powiedział, że w ogóle to może mi dać w multiroom  modul cam :o   Nie wiem ocb, w piątek będę brał umowę.

 

Czy w pakiecie Familijny Max HD są programy regionalne TVP, np. w Gdańsku TVP Gdańsk, w Krakowie TVP Kraków ? One normalnie odbierają na naziemnej. Się zastanawiam jak to rozwiązać, aby były na liście ulubionych.

 

PS. W mojej tv kablowej, moc sygnału to stałe 66%, a jakość między 15 a 100%. Niektóre kanały od jakiegoś czasu pikselują i nie idzie ich wszystkich ustawić, jak pobawię się kablem to jedne się "naprawią" a inne wariują. Czy to będzie wina kabla ?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek11 - Do Evoboxa i multiroom (jeden dodatkowy dekoder) najlepiej Inverto Unicable (konwerter + antena; antene możesz schować jeśli masz większą czaszę niż 70cm) w cenie promocyjnej od Polsatu za 129zł. Zaletą konwerta Unicable jest to, że do Evoboxa pociągniesz jeden kabel i będziesz mógł korzystać ze wszystkich jego funkcji.

 

krzysiek11 - duża odległość między routerem a Evoboxem i HD5000 albo duże zagęszczenie sieci Wi-Fi w okolicy? Jeśli tak, to masz przyczynę zacinania się materiałów na dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@jeplum- EVOBOX jest po WiFi a jego odległość od routera to jakieś 4m. HD5000 jest po kablu a jego odległość jest niemal identyczna, co komputera. Zagęszczenie WiFi małe, więc pudło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma 1 kabel od anteny do ściany, który gdzieś tam w puszce rozchodzi się dalej na pokoje. wziął w CP 2 dekodery model hd 6000 i nie może jednocześnie oglądać tv na 2 telewizorach LOL. Ciekawe, że monter CP nic o tym nie mówił. Pytanie: czy konwerter unicable z jakimś specjalnym rozdzielnikiem sygnału w puszce rozwiąże problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/zdjecie/a543f22cdc6032af

 

jeden kabel od anteny do tego splittera, od którego 4 na oddzielne pokoje (tu pytanie bardziej chyba dotyczy dekoderów).

 

nie wiem jak w ogóle ten dom był budowany (2 lata temu), dziś podobno daje się i po 3 oddzielne kable na każdy pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/zdjecie/a543f22cdc6032af

 

jeden kabel od anteny do tego splittera, od którego 4 na oddzielne pokoje (tu pytanie bardziej chyba dotyczy dekoderów).

 

nie wiem jak w ogóle ten dom był budowany (2 lata temu), dziś podobno daje się i po 3 oddzielne kable na każdy pokój.

Do takiego konwertera można podłączyć tylko jeden Evobox i tylko jeden zwykły dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

A czy może zadziałają 3 lub 4 zwykłe dekodery HD czyli typu HD3000 lub Hd5000? W APSie CP twierdzą że będzie to działać super i wystarczy zwykły rozgałęźnik sat za 10-15 złotych z internetowych serwisów aukcyjnych.

 

Zanim kupię wolę się zapytać Ciebie aby się nie wkopać w bagienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support: ponawiam moje pytanie :)

Jak to jest, że HBO GO z komputera nic nie tnie, a z dekoderów (HD5000 i EVOBOX) tnie, że nie da się nic oglądać? Możecie z tym cos zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

A czy może zadziałają 3 lub 4 zwykłe dekodery HD czyli typu HD3000 lub Hd5000? W APSie CP twierdzą że będzie to działać super i wystarczy zwykły rozgałęźnik sat za 10-15 złotych z internetowych serwisów aukcyjnych.

 

Zanim kupię wolę się zapytać Ciebie aby się nie wkopać w bagienko.

Nie zadziałają, bo nie obsługującą technologii Unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support: ponawiam moje pytanie :)

Jak to jest, że HBO GO z komputera nic nie tnie, a z dekoderów (HD5000 i EVOBOX) tnie, że nie da się nic oglądać? Możecie z tym cos zrobić?

HBO GO dla telewizorów jest nadawane z innego miejsca niż dla dekoderów.

Wygląda na to, że Twój dostawca ma cienką rurkę do punktu emisji dla dekoderów.

Mam Evobox na łączu operatora kablowego i działa bez problemu.

BTW Co to znaczy możecie? Jestem tu jeden na forum :)

Jak masz sprawę do CP to polecam ICOK albo infolinię ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem zamontowałem antenę,posiadam dekoder HD3000 przy antenie mam takie cudo które pokazuje moc sygnału i piszczy jak jest sygnał,i tu pojawia się problem że piszczy a na telewizorze pokazuje się moc sygnału 0 co może być problemem i jak to mogę rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Przeszukałem całościowo i poznałem chyba dogłębnie całą funkcjonalność dekoderów CP, w moim przypadku HD5000 lecz mam jeszcze pytanie, czy jest możliwe jakiekolwiek wyszukiwanie programów, czy tylko manualne skakanie po EPG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mam problem, na który już nie mam pomysłu.

 

Mam dekoder PVR HD 7000. Przez jakiś rok było wszystko w porządku, a od początku 2016 zaczęły się pojawiać problemy z nagrywaniem. Dekoder nagrywał czarny obraz, czasem gubił sygnał różnych kanałów (zarówno np.Polsatu jak i jakichś "bardziej wyszukanych"). Nie pomogło formatowanie dysku, ponowna instalacja kanałów, wyciąganie wtyczki z gniazdka, sprawdzenie połączenia kabli i ich stanu, wznawianie sygnału z satelity przez ICOK itd. Wymieniłem dekoder. Początkowo było wszystko OK, ale po kilku dniach problemy znów wróciły.

 

Dekoder ponownie wymieniłem, nagrywał prawidłowo. Spróbowałem nagrać jednocześnie z dwóch kanałów (jak robiłem kiedyś już wiele razy - mam LNB1 i LNB2, czyli dwa kable z anteny) i..oba nagrania = czarny obraz. W ustawieniach jest na 100% wszystko prawidłowo - przynajmniej wg instrukcji, sprawdzałem wielokrotnie po każdym takim zdarzeniu. Czasem pojawia się na niektórych kanałach informacja o braku sygnału LNB1 czy 2, ale sygnał wraca a ilekroć sprawdzam w ustawieniach oba paski sygnału - są praktycznie na maxa, więc w teorii żadnych problemów z sygnałem, dlatego nic z tego nie rozumiem. W dodatku dla niektórych kanałów od jakiegoś czasu nie ma EPG a w przypadku ręcznego programowania na takim kanale bez EPG..nagrywa się czarny obraz (oczywiście kiedyś nie było z tym problemu).

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo niestety moje pomysły się skończyły a jestem pewien, że kolejna zmiana dekodera (jeśli w ogóle by mi wymienili...) znów nic nie da, albo co najwyżej krótkoterminowo rozwiąże problem. Dodam, że jestem abonentem CP od kilku lat, miałem zarówno ten dekoder jak i Sagemcom i nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Z góry dziękuję za pomoc! :)

Edytowane przez eNeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter zepsuty, kable antenowe uszkodzone, może korekta ustawienia anteny (niestabilna, gubi sygnał, wtyczka przy konwerterze poluzowana)? Wiele czynników poza dekoderem może zakłócać sygnał...mimo chwilowego wskazania max sygnału na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zayptanko rodzice mają Cyfrowy Polsat od kilku dobrych lat antena 60cm stary kabel i konwenter... Od dłuższego czasu mają problem z przycinającym się obrazem głównie kanały w jakości HD - nie mają pikselozy tylko obraz się przytnie na pół sekundy i tak kilka razy w zależności od pogody... jak zbiera się na burzę to kilka kanałów jest niedostępne z uwagii na brak sygnału - jakaś masakra... zmieniłem im antenę na 80cm kupiłem nowy dobrej jakości kabel miedziany i obraz jest powiem, że o wiele lepszy ale przycinanie kanałów jest może z mniejszą częstotliwoscia ale nadal wystepuje... dekoder HD6000 nie dawno wymieniany na nowy a odległość kabla od antenty do dekodera ok 10 metrów... co może być przyczyną czy może Cyfrowy Polsat tak po prostu ma czy może wina leży jeszcze przy starym konwenterze ??? Ja posiadam NC+ stary konwenter antena 80cm i zero zakłóceń a oni mają problem ??? Proszę o poradę... dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...