Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Za: media 2
całość:
 
 
No no trzeba przyznać że zaszaleli :brawo:

 

 

Link nie działa? Ta informacja jest prawdziwa? O jakie dekodery chodzi dokładnie?

 

Przy okazji zapytam, jaki dekoder od CP uważacie za najlepszy obecnie? Chodzi o dekoder najmniej awaryjny i w ogóle :) Jaki warto wziąć?

 

EDIT: Widzę, że raptem stronę wcześniej padło podobne pytanie, ale nie ma tam za wiele rzeczowych odpowiedzi :( Albo ktoś miał lub ma dekodery CP, albo nie. Mnie interesują dwa, czyli HD PVR Sagemcom ESI-88 i Dekoder PVR HD 7000 oraz różnica między nimi. Słowem, wszelkie plusy i minusy obu :)

 

O rażących pomarańczowych kolorach jako minusie HD 7000 już wiem (widziałem ten pomarańcz i zgodzę się, że nawiązując do kolorystyki logo operatora faktycznie bije po oczach ciut za bardzo).

Który jest szybszy, a który w czymś gorszy od drugiego? Którego warto bardziej i dlaczego?

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Mam maly problem a mianowice z jednego talerza rozdzielam sygnal na dwa dekodery-Nc+ i CP. Do tej pory wszystko dzialalo poprawnie do czasu...w zeszlym tygodniu przestal mi odbierac dekoder CP. Ciagle wyswietla mi sie komunikat brak sygnalu z anteny. Problem w tym ze gdy podlaczam dekoder nc+ to dziala bez problemow...dzwonilam juz na infolinie i kazano mi pojsc zeby sprawdzic dekoder bo moze sie popsul-okazalo sie ze dziala...Ponownie dzwonilam na infolinie ale oczywiscie pan nie jest mi w stanie pomoc:/ moze ktos z was wie co moze byc problemem albo co nalezy zrobic? Zaznacze tylko ze jestem kobieta, moze nie typowa blondynka ale na dekoderach znam sie raczej slabo wiec prosze o dokladne wytlumaczenie-jak krowie na rowie...:P

Dzieki z gory za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Jak wiadomo niektóre dekodery po aktualizacji mimo poprawnego ustawienia anteny i odbioru kanałów pokazują sile i jakość sygnalu na 0%.Tak miałem do tej pory

 

Teraz przeprowadzając się musze na nowo ustawić antenę ale czym siemam sugerować pozycjonujac antenę skoro dekoderi tak nie wskazuje siły i jakości sygnału.

Jest jakis inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Jak wiadomo niektóre dekodery po aktualizacji mimo poprawnego ustawienia anteny i odbioru kanałów pokazują sile i jakość sygnalu na 0%.Tak miałem do tej pory

 

Teraz przeprowadzając się musze na nowo ustawić antenę ale czym siemam sugerować pozycjonujac antenę skoro dekoderi tak nie wskazuje siły i jakości sygnału.

Jest jakis inny sposób?

Na stronie operatora masz poradnik jak taką instalację zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Jak wiadomo niektóre dekodery po aktualizacji mimo poprawnego ustawienia anteny i odbioru kanałów pokazują sile i jakość sygnalu na 0%.Tak miałem do tej pory

 

Teraz przeprowadzając się musze na nowo ustawić antenę ale czym siemam sugerować pozycjonujac antenę skoro dekoderi tak nie wskazuje siły i jakości sygnału.

Jest jakis inny sposób?

 

Jak mniemam mówisz o Sagemcom ESI-88, bo tylko w nim jest taki problem. Wybierz "Wyszukiwanie ręczne" zamiast "Kanały Cyfrowego Polsatu" i wpisz sobie parametry: Częstotliwość - 12188MHz, Polaryzacja: Pionowa, Szybkość transmisji: 27500, Standard DVB: DVB-S2. Po takiej operacji będziesz miał widoczne paski sygnału dla tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jednak po wpisaniu w/w parametrów wciąż czy to w zakładce "wyszukiwanie ręczne" czy "kanały Cyfrowego Polsatu" poziom siły jest 0%. Czy przy nieprawidłowym ustawieniu anteny siła będzie miała 0% czt tylko jakość?

Mnie się wydawało zawsze, że siła niezależnie od ustawienia anteny powinna coś wskazywać przy dobrym podłączeniu kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła się pojawia, kiedy antena jest ustawiona w dowolnego satelitę. Jakość pojawia się po trafieniu w Hot Birda.

PS. Głowy nie daję, ale ESI-88 przy prawidłowym podłączeniu przewodów antenowych i sprawnym konwerterze, chyba pojawiało się kilka procent siły. Może ktoś z użytkowników tego dekodera mnie poprawi.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable przy konwerterze jak i od strony dekodera jeszcze raz zrobione wg instrukcji z internetu jak prawidłowo to zrobić.

W dalszym ciągu siła i jakość w każdym położeniu talerza po 0% a na wyszukiwaniu automatycznym nic nie wyszukuje.

Już zaczynam podejrzewać że problemem może być tu duży dom stojący przed blokiem- a mieszkanie na parterze więc dom może skutecznie tłumić sygnał.

 

Czy w przypadku dwóch wejść antenowych- ilość portów DISEqC ma być ustawiona na 2 czy 4?

 

A tak wogóle gdyby była taka sytuacja czy ktoś wie czy jest możliwość wypowiedzieć umowę na takiej podstawie, że nie ma możliwości skutecznego odbioru sygnału oraz zamontowania anteny w innym miejscu? Przecież nie będę im jeszcze płacił 18 miesięcy za nic.

 

Edit: złapałem najwyższą siłe sygnału 59% i nijak nie chce być więcej czyto regulując pionowo czy poziomo. Jakość jest oznaczona jako  wysoka. Prawdopodobnie stojący dom skutecznie niweluje siłę sygnału.

Edytowane przez johndeacon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuner HD 5000 ma możliwość edytowania przez USB listy kanałów (przynajmniej tych FTA)?

Czy jak podłączę ten tuner do czaszy z przełącznikiem diseqc, skierowanej na innego satelitę, a hotdirda mającej z zeza to czy będzie w tym tunerze odbierały kanały z Hotbirda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...