Skocz do zawartości

16 anten TVP3 na satelicie


Artur912
 Udostępnij

Czy chciałbyś aby wszystkie wersje TVP3 były na satelicie?   

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś aby wszystkie wersje TVP3 były na satelicie?

    • Tak
      25
    • Nie
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na nie, ponieważ są to ogromne koszty od nas osób fizycznych (rekompensata z budżetu) i dużo jest pasm wspólnych. Kto chce to obejrzy sobie przez internet a takich osób dużo nie ma. Zamiast wydawać kasę na nowy transponder to lepiej przeznaczyć tą kasę na inny cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Wirtualnemedia policzyły (pod tym linkiem: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-ogladac-tvp3-platformy-satelitarne-polsat-box-canal-orange-upc-koszt-transponder-hot-bird ) to koszt takiej inwestycji to 23 miliony złotych) i szczerze mówiąc wolałbym z rekompensaty właśnie to (+ podniesienie poziomu samej TVP3 i nowe siedziby lub remonty w ośrodkach) niż głupoty emitowane chociażby w takiej TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TVP2 nie będzie zamykana. Przesunięcie środków z jednego koszyka, do innego koszyka, oznacza że w tym pierwszym koszyku jest mniej pieniędzy. Jak sądzisz mniej pieniędzy w pierwszym koszyku wpłynie to na poprawę ramówki, czy na jej pogorszenie?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Dwójka nie będzie zamykana ale też mogłaby emitować sensowne programy zamiast inwestować w niewypały pokroju niedokończonego "StarVoice" czy tego tego kabaretowego supershow. Kasa z kolei zamiast iść na niewypały szłaby na ośrodki regionalne i całą TVP3. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem. Jakiekolwiek inwestycje by nie były, to aby były na wysokim poziomie jakościowych, muszą być droższe.

5-1 zawsze da 4, a doba ma zawsze 24 godziny.

Mniejszy budżet musi się przełożyć na gorszej jakości produkcje, jakbyś na to nie spojrzał i nie tłumaczył.

Ewentualnie alternatywą jest więcej powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają wszystkie ośrodki regionalne na satelicie (w HD!), Francuzi mają wszystkie ośrodki regionalne na satelicie (w HD!), Włosi mają wszystkie ośrodki regionalne na satelicie (w SD, ale mają), więc my też powinniśmy mieć wszystkie ośrodki, nawet w tym marnym SD. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł rodem z PRL - firma państwowa (z nazwy) zmusza firmę prywatną aby ta dołączyła nie jeden a kilkanaście kanałów  .Pomijam już fakt, że cała produkcja TVP jest dostępna na prywatnych platformach satelitarnych, a TVP nie jest prowiderem ANI JEDNEGO SWOJEGO PROGRAMU !  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja teź jestem za pomysłem z tym że najpierw obok Warszawy „na spróbę" włączyłbym kilka ośrodków (w tym Katowice i Kraków) oraz „czysty" program bez pasm lokalnych. 

Swoją drogą najlepsze są wyjaśnienia TVP że nie wynajmie transponderów gdyż nie prowadzi platformy satelitarnej: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-tvp-kobieta-tvp-nauka-polsat-box-canal-orange-negocjacje-transponder-hot-bird-13e

Widać że Telewizja Polska chciałaby mieć pozycje darmozjada czyli inaczej mówiąc żerować na innych zamiast samemu coś nadawaćbna przykład na transponderze na którym to obecnue nadaje TVP Polonia. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Poland napisał(a):

Ja teź jestem za pomysłem z tym że najpierw obok Warszawy „na spróbę" włączyłbym kilka ośrodków (w tym Katowice i Kraków) oraz „czysty" program bez pasm lokalnych. 

Moim zdaniem to zły pomysł. Nie można faworyzować jednych ośrodków kosztem innych. Jeśli byłby plan na włączenie wszystkich wersji regionalnych, to powinno to stać się jednocześnie, bo nie widzę powodu, dla którego na przykład województwo kujawsko-pomorskie miało by być poszkodowane, albo któreś inne. Zaś przy programie bez pasm lokalnych trzeba by było pomyśleć o wypełniaczach zamiast pasm, bo przecież obrazu kontrolnego nie puszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy programie bez pasm wspólnych wypełniaczem byłaby dalsza emisja programu ogólnopolskiego. 

Co włączeń to raczej hurtowe włączeń wszystkich 16 ośrodków (+ Elbląga) byłoby złym pomysłem. Warto mieć w tym celu jakiś harmonogram (jak na wyłączanie naziemnej telewizji analogowej) prowadząc przy okazji emisje testową w formie programu „czystego" i kilku największych ośrodków. Gdy to wypali dopiero potem można włacząć stopniowo kolejne ośrodki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...