Skocz do zawartości

16 anten TVP3 na satelicie


Artur912
 Udostępnij

Czy chciałbyś aby wszystkie wersje TVP3 były na satelicie?   

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś aby wszystkie wersje TVP3 były na satelicie?

    • Tak
      25
    • Nie
      18


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Jestem na nie. To są stacje regionalne których miejscem jest dvb-t, na satelicie są one nie potrzebne. 

Myślę że nie masz racji. Obecnie powoli ale jednak ośrodki wychodzą poza obecność w telewizji naziemnej bo najpierw pojawiły się w kablówkach a potem w internecie i telewizji hybrydowej. Emisja na satelicie jest w tym przypadkiem kolejnym etapem rozszerzania ich zasięgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał(a):

Co włączeń to raczej hurtowe włączeń wszystkich 16 ośrodków (+ Elbląga) byłoby złym pomysłem. Warto mieć w tym celu jakiś harmonogram (jak na wyłączanie naziemnej telewizji analogowej) prowadząc przy okazji emisje testową w formie programu „czystego" i kilku największych ośrodków. Gdy to wypali dopiero potem można włacząć stopniowo kolejne ośrodki. 

Technicznie rzecz biorąc to włączenie anten regionalnych na satelicie jest łatwiejsze i nie przynosi tylu komplikacji co przechodzenie z analogowej na naziemną, więc żaden harmonogram nie byłby tu potrzebny, skoro to jest tylko kwestia włączenia przekazu. Dlatego można to zrobić od razu i nie dzielić regionów na lepsze i gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k.stefan napisał(a):

Włosi mają 2X tyle programów regionalnych  i mogą. Dostają miejsce za darmo? Też zresztą na E13.

Też płacą abonenci, ale mogą sobie na to pozwolić gdyż zarabiają więcej.

W wątku o "Lex Pilot" cytowałem informację że włączenie ośrodków regionalnych to koszt kilku milionów euro. Chyba nie sądzisz że pokryje to platforma satelitarna?

58 minut temu, Poland napisał(a):

Emisja na satelicie jest w tym przypadkiem kolejnym etapem rozszerzania ich zasięgu. 

Tylko po co? :)

Na świecie pomału odchodzi od tradycyjnej formy dystrybucji na rzecz internetu. Wszystkie ośrodki można znaleźć w sieci w TVP Stream.

3/4 ramówki to pasmo wspólne. Dla 2 do 3 godzin pasma lokalnego to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie każdy ma internet a tym bardziej telewizor z TVP Stream (bądź TVP GO lub TVP VOD) więc pojawienie się ośrodków regionalnych Trójki na satelicie jest świetnym pomysłem zwłaszcza że zarząd Telewizji Polskiej ma już konkretne plany wobec kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym o ile za to nie będę musiał płacić. A widząc szacunkowe koszty nadawania, dostanę za to po kieszeni. 

Ośrodki regionalne już są dostępna naziemnie bez konieczności posiadania internetu. 

Komu na konkretnym regionie zależy zadbał o to, aby mieć wersję regionalną z anteny naziemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Owszem ale poprzez włączenie w formie testowej kilku ośrodków (+ przekazu „czystego"k można by zbadać zainteresowanie pomysłem ze strony widzów a jeżeli ono będzie wystarczające dopiero włączać kolejne ośrodki. 

Tylko to jest akurat w kwestii kanałów regionalnych niezbyt miarodajne, bo wiadomo, że jeśli włączy się przekaz na przykład Katowic, Krakowa i Gdańska, to zainteresowanie będzie tylko w tych trzech regionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poland napisał(a):

Myślę że nie masz racji.  

To ty tak myślisz, ja mam swoje zdanie. Ja się nie jaram dnem jakim jest TVP, nawet żadnego ich kanału nie oglądam. Ale jak chcą niech sobie nadają najlepiej na 19,2E z daleka od polskich platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chroń nadal platformy cyfrowe a i tak podniosą Ci rachunek a pogorszą jakość strumieniową.A la carte może mogła by powstać lecz jest potrzebna ponieważ są tacy gdzie potrzebują pojedynczej oferty ponieważ wybiorą sobie Canal+,Canal+Film,HBO,Planete+DiscoveryScience,TVP Dokument,Ale kino,TVNFabuła,Polsat film i to jednej osobie starczy albo tylko kanały informacyjne że sportem we tle a tu z tej całej oferty platform jest problem ponieważ internetowo ceny wahają się od 30-50zł .Platforma aby móc wziąć kanały i je mieć to potrzeba oferty za góra 100zł i. Co do listy to każda kablówka oraz platforma ma bałagan listowy kanałów i nikomu 20 lat temu nie szkodziło TVP1,TVP2 na numerach pierwszych bo i tak co trzecia osoba potrafiła zrobić sobie kanały ulubione.Brak oddziałów TVP3 wyklucza platforma do lokalnych wydarzeń.Z nadawców od platform cyfrowych i tak króluje Polsat i grupa Discovery po góra 30 stacji na głowę i przeli sami rynek  to z czym porównuje się grupę TVP,Disney czy Viacom-u i Canal+.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, daw7 napisał(a):

A la carte może mogła by powstać lecz jest potrzebna ponieważ są tacy gdzie potrzebują pojedynczej oferty ponieważ wybiorą sobie Canal+,Canal+Film,HBO,Planete+DiscoveryScience,TVP Dokument,Ale kino,TVNFabuła,Polsat film i to jednej osobie starczy albo tylko kanały informacyjne że sportem we tle a tu z tej całej oferty platform jest problem ponieważ internetowo ceny wahają się od 30-50zł .

I takie pojedyncze kanały wyjdą drożej niż przy kupnie pakietu :)

Myślisz że będą je sprzedawać po kilkanaście groszy od gniazdka? Minimum kilka zł za jeden kanał.

W cyklu miesięcznym HBO Go kosztuje 25zł. TVN24 Go kosztuje 10zł - to już Ci daje kwotę 35zł.

Canal+ nie jest sprzedawane oddzielnie, ale podejrzewał że gdyby było kosztowałoby minimum 30zł.

Już masz 65zł.

Dobierz sobie kilka innych wymienionych po średnio nawet 5 czy 6zł miesięcznie i z kilkunastu kanałów robi Ci się niezła sumka.

A la carte będzie się opłacać gdy będziesz chciał wziąć jeden dwa góra trzy kanały. Większa liczba będzie oznaczać przepłacanie.

 

A co do platform, to wprowadzenie 16 wersji regionalnych na pewno nie spowoduje że będzie taniej, niezależnie od polityki cenowej i jakościowej jaką prowadzą. Podwyżka abonamentu gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawop napisał(a):

To będzie kosztowało ok 10 mln rocznie. Kto za to zapłaci?

Rząd. 🤣

21 godzin temu, Poland napisał(a):

Tylko że nie każdy ma internet

Na przykład ja. 😎

21 godzin temu, Poland napisał(a):

pojawienie się ośrodków regionalnych Trójki na satelicie jest świetnym pomysłem

Zgadza się. 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okaże się, że TVP nie zapłaci za miejsce 16-stu kanałów TVP 3 na satelicie, a ustawa zmusił operatorów do nadawania wszystkich 16 wersji to platformy powinny wszystkie 16 kanałów nadawać z jakością ok. 0,5 Mb/s (nadawał tak np. Junior Music). Ustawa nie mówi, z jaką jakością miałyby nadawać kanały na satelicie a cena za nadawanie 16 kanałów w takiej jakości byłaby niska. Możliwe, że TVP zdecydowałoby się zapłacić wtedy  platformom za emisję kanałów TVP 3 w lepszej jakości widząc z jak fatalną jakością nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mtv napisał(a):

Jeżeli okaże się, że TVP nie zapłaci za miejsce 16-stu kanałów TVP 3 na satelicie, a ustawa zmusił operatorów do nadawania wszystkich 16 wersji to platformy powinny wszystkie 16 kanałów nadawać z jakością ok. 0,5 Mb/s (nadawał tak np. Junior Music). Ustawa nie mówi, z jaką jakością miałyby nadawać kanały na satelicie a cena za nadawanie 16 kanałów w takiej jakości byłaby niska. Możliwe, że TVP zdecydowałoby się zapłacić wtedy  platformom za emisję kanałów TVP 3 w lepszej jakości widząc z jak fatalną jakością nadają.

0.5 ok, ale only w HEVC. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A la carte będzie się opłacać gdy będziesz chciał wziąć jeden dwa góra trzy kanały.

Nie wydaje mi się, że będzie można wykupić 2-3 kanały, byłoby to nie opłacalne dla operatorów. Podstawka z kilkunastoma/kilkudziesięcioma kanałami na pewno bedzie.

Oczywiście mam nadzieję, że cała ustawa wyląduje w koszu, podobnie jak ten rząd.


  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...