Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale 21 lub 43.

 

Wystarczy wyszukać w google "plany kanałowe DVB-T w Polsce". Pojawiają się dwie wersje dokumentów, które prezentują częstotliwości genewskie pod DVB-T dla każdego regionu. W obu podane są dwie inne częstotliwości pod Łódzki MUX3, natomiast nic nie jest wspomniane o kanale 47. Kanał 47 jest przydzielony na obszar Przysucha-Św.Krzyż.

 

W Łodzi są to:

21 *TVN, 24 MUX2, 43 *TVP INFO, 46 MUX1, 49 *Polsat, 56 *TV4, 63 **(wolne)

 

* - do czasu wylączenia analogu

** - dywidenda cyfrowa, docelowo pod LTE i inne sieci telefonii komórkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internecie czytałem że po wyłączeniu analogu Mux3 w województwie Łódzkim będzie nadawał na poszczególnych kanałach:

 

Północna część woj.Łódzkiego- Kanał 43

Południowa część woj.Łódzkiego- kanał 26

 

Czytałem o tym niedawno na kilku stronach internetowych. Ciekawe czy to prawda, czy też jakaś ściema. Osobiście podchodzę do tego z małą rezerwą.

Jeśli to prawda co jest napisane na tych stronach,to ciekawe z jakiego nadajnika był by nadawany sygnał MUX3 dla południowej części woj.Łódzkiego? Może nadajnik na górze Kamieńsk lub Wręczyca Wielka z emisją kierunkową na północ i podniesioną mocą?

Ciekawe jak to jest. Może coś wiecie więcej w tym temacie?

Pozdrawiam z Wielunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internecie czytałem że po wyłączeniu analogu Mux3 w województwie Łódzkim będzie nadawał na poszczególnych kanałach:

 

Północna część woj.Łódzkiego- Kanał 43

Południowa część woj.Łódzkiego- kanał 26

To prawda i są na to dokumenty czyli Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce, a dokładniej mówiąc załącznik do tego planu. :)

Dodam jeszcze, że kiedyś obok Łodzi drugim miastem przewidzianym do emisji MUX-3 był Piotrków Trybunalski. :) Ale jak to wszystko ostatecznie będzie wyglądało to nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy to:http://www.transport.gov.pl/files/0/1791824/PlanDTTxx11zalacznik2planykanalowerevpk20091106.pdf jest obowiązujące? Z tego wynika jednoznacznie, że MUX-3 na kanale 43 a "mobilna" Polsatu na 49. Czy Ktoś oficjalnie potwierdził, że MUX-3 zostanie przeniesiony zaraz po wyłączeniu analogu? Jak rozumiem, w tej chwili już na 101% będzie to EC4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Mobilna nigdzie nie jest przenoszona na docelowe kanały. Jeżeli chodzi o MUX3, to wszelkie przenosiny są dokonywane według tego planu, aczkolwiek docelowe parametry mogą się trochę różnić za wyjątkiem przydzielonego kanału. Z tego co było ostatnio proponowane, ma być EC4, a moc ma wynosić 160kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku obecnych wyłączeń planowanych na 19 marca, tak. Podobnie było z poprzednimi wyłączeniami, z wyjątkiem MUX3 ze Śremu, który jeszcze nie został przeniesiony na docelowy kanał, jednak jest nadawany z dużą mocą, więc to jest mało znacząca zmiana.

 

Podczas następnych wyłączeń ma być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

powiedzcie mi - ten nowy kanał 43 dla MUX3 od dzisiaj to jaka to będzie częstotliwość (Mhz) w dekoderze? babcia mi zgłaszała, że nie ma TVP1. chciałbym przeszukać tylko daną częstotliwość bez utraty układu listy kanałów... nawet nie wiem czy tak się da na tunerze WIWA HD90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...