Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno jest mi tak sprawdzić na odległość. Możliwe, że w ustawieniach tego odbiornika da się coś zmienić, a może być tak, że faktyczne coś jest uszkodzone. Raczej nie podejrzewam telewizora, ale jak masz możliwość to możesz podłączyć inny taki odbiornik i sprawdzić czy podobnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie do forumowiczów: czy ma ktoś w chwili obecnej problem z odbiorem kanałów NTC w okolicach Łodzi? Mieszkam pod Zgierzem. Wczoraj wszystko normalnie działało. Dzisiaj włączam telewizor około godziny 15.30 i okazuje się, że mogę odbierać tylko kanały numerowane od 4 do 11 włącznie. Z tego co widzę w internecie odbieram kanały tylko z MUX 2.

Wina raczej nie leży w antenie. Odbieram kanały na nowej (zakupionej w marcu 2013) antenie. Do tej pory nie miałem żadnych problemów. Dopiero dzisiaj coś się stało.

 

Może ktoś wie, czy może to być "wina" nadajników telewizyjnych? Na ekranie telewizora (Samsung) mam komunikat o braku sygnału lub sygnale słabej jakości.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz, ale szczegółów nie podam, bo się na tym zwyczajnie nie znam. :)

Zanim zamontowałem obecną antenę, miałem 3 różne połączone kabelkami. Po przejściu na NTC okazało się, że niektóre kanały "śnieżyły" (pojawiały się takie jakby kratki). Pojechałem do sklepu z RTV, sprzedawca powiedział, żebym zostawił jedną antenę i założył wzmacniacz. Od marca 2013 wszystko działało bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to możliwe że odbierasz niektóre kanały, gdyż wzmacniacz może blokować dane pasmo.

Z wykazu widzę że MUX 1 na K46, MUX 3 na K43 a MUX 4 na K40 więc w jednym paśmie a MUX 2 na K24 stąd właśnie tylko go odbierasz . Wzmacniacz jest inny niż podałem, i będzie dłużej na pewno sprawował niż ten co masz obecnie . Możesz spróbować z symetryzatorem gdyż nie daleko jesteś od nadajnika który ma duże moce nadawania, ale warunkiem koniecznym jest brak przeszkód między anteną a nadajnikiem (np. drzewa lub inne wyższe budynki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak z ciekawości... Czy możliwe jest odbieranie wszystkich MUX-ów bez podłączenia anteny do zasilania? W teorii to u mnie działa, ale pytanie czy nie mogłoby być lepiej? W ciągu dnia poprawny jest odbiór wszystkich MUX-ów, a w nocy działa właściwie tylko MUX2, reszta szatkuje albo w ogóle nie ma sygnału.

 

Dodam, że nie mam pojęcia jakimi antenami dysponuję (w sumie nigdy sprawy techniczne naziemnej telewizji mnie nie interesowały), a ustawienie trzech anten jest jeszcze z czasów analogu, ale były wymieniane kilka lat temu i na pewno to nie siatki :D Czy przestawienie ich wszystkich na EC4 coś by dało?

 

Widok mniej więcej od zachodu:

3c19b22267f3e1e4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
TaCzy możliwe jest odbieranie wszystkich MUX-ów bez podłączenia anteny do zasilania? W teorii to u mnie działa, ale pytanie czy nie mogłoby być lepiej? W ciągu dnia poprawny jest odbiór wszystkich MUX-ów, a w nocy działa właściwie tylko MUX2, reszta szatkuje albo w ogóle nie ma sygnału.

 

Niestety tylko w pobliżu nadajnika i tylko gdy budynek nie tłumi sygnałów UHF oraz nie wprowadza zbyt wielu odbić.

Zaskoczyła mnie kiedyś stara antena UKF - dipol zwinięty w koło, bez wzmacniacza - a odbierałem bezproblemowo 400 W MUX z odległości 3,5 km zasłonięty budynkami żelbetowymi.

Żadna mini antena pokojowa z bajerami z najwyższej półki nawet na balkonie nie dała odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zrobiłem aktualizację kanałów NTC i ku mojemu zdziwieniu oprócz Fokus TV wyszukało mi się pełno kanałów które nie wchodzą w skład żadnego z MUX. np: Kino Polska, Comedy Central, i pełno radiowych np: Radio Złote Przeboje i wiele innych. oczywiście oglądać nie mogę, ale czemu je tv wyszukał?? Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Za analogowych czasów dość często miałem możliwość odbioru łódzkiego oddziału za pomocą ATX-91 i to w miejscowości oddalonej na północ od Warszawy o 50 km. Niebawem będę mieszkał na 6. piętrze na warszawskiej Pradze Północ (90 m n.p.m.). Stąd taka myśl bo będę miał otwartą przestrzeń właśnie na Łódź. Pomyślałem, że za pomocą jakiś zabawek typu Televes DAT 75 HD Boss da się coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...