Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się zastanawiałem dlaczego na zwykłym wzmacniaczu np. swa-6 bez zasilacza miałem zasięg. W menu dekodera jest ustawione zasilanie dvb-t. Telewizor nie ma wbudowanego zasilacza i dlatego nic nie pokazywał.

 

Edit: Wczoraj w godzinach wieczornych wskoczył mi Raszyn. 85km i to w dodatku z odbicia. Antenę przysłania blok (2 piętro) i 3 wysokie brzozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Akurat w mojej lokalizacji zawsze był problem z k.7 w analogu. Antena ATX55 ustawiona na EC4 i kąt na Zygry jakieś 100 stopni w lewo. Jest dużo miejsc w mojej okolicy, gdzie jest jeszcze gorzej. Zobaczymy, jak sygnał cyfrowy będzie się rozchodził w VHF-ie. Dlaczego Emitel nie chce nadawać z EC4?

Edytowane przez ANDPOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sporo osób korzystało z odbioru TVP1 z masztu w Zygrach, także przeniesienie tam MUX8 może niektórym oszczędzić roboty przy instalacji antenowej, a także pomoże oszczędzić ten obiekt, nad którym nie jednokrotnie wisiała groźba likwidacji. Sądzę, że dołożenie drugiego nadajnika na EC4 z małą mocą (1kW erp wystarczy) z obecnych anten pod DAB+ nie będzie stwarzało większych problemów i pozwoli na uzupełnienie ewentualnych luk w zasięgu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odbieram MUX -L3 z nadajnika Kamieńsk sygnał prawidłowy odbiór ogólnie też tylko na kanale NTL latają na ekranie puzzle jakby był słaby sygnał. Muzyczne kanały działają, więc podejrzewam "coś," w dostałem. 

Tylko dziwne że Operator czyli NTL własny program tak nadaje ?

Emisja satelitarna "NTL Radomsko" już prawidłowa, więc pytanie do Was. Jak z odbiorem z innych nadajników: Łódź, czy Tomaszów Mazowiecki ?

Jeśli to problem w dosyle to chyba taki sam objaw by był na wszystkich nadajnikach co sugerowałoby problem u nadawcy. 

Jednego jestem pewien, że u mnie jest OK, ponieważ sąsiedzi mają takie same objawy na jednym kanale z tego muxa na różnych antenach i telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...