Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W, którym miejscu Łodzi udało ci się złapać ten sygnał? i konkretnie na jakiej antenie :D

 

Na Teofilowie, antena teleskopowa :)

 

Tymczasem już działa MUX 3 z Łodzi. Sygnał jest dramatycznie słaby... W mieszkaniu w ogóle nic nie odbiera, dopiero jak wyrzuciłem antenę za okno, to coś wskoczyło, ale bardzo ciężko było ustawić, żeby obraz się nie zacinał... Dodam, że czubek tego wieżowca z nadajnikiem widzę z okna... Dla porównania na kanale 40 odbieram wszystko w dowolnym punkcie mieszkania, bez względu na to, jak jest ustawiona antena. Ale tamto ma 1,66 i 2,75 kW (nie wiem, czy to się jakoś sumuje, czy odbieram tylko z jednego nadajnika?)

 

dvb-t-lodz-sienkiewicza.jpg dvb-t-mux3-lodz.jpg

 

TVP1, 2 i Info są opóźnione o około 6 sekund w stosunku do analogowego... Wygląda na to, że puścili sygnał z satelity i, co gorsza, z Cyfry+, gdzie właśnie jest takie opóźnienie... Tym bardziej, że TVP Kultura i Historia idą równo z tymi z satelity... :?

 

Ciekawe, czy jest przynajmniej szansa na to, że w analogowej wersji TVP Info program lokalny z Łodzi będzie w końcu powiększony do 4:3, tak jak program warszawski :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym by wyznaczyć nowy azymut, bo przy antenach kierunkowych, nie ma mowy o złapaniu sygnału z TON (Sienkiewicza), gdy antena jest skierowana na EC-4, chyba, że ktoś ma obydwa nadajniki w tej samej wiązce.

 

Akurat jestem przejazdem przez Łódź i na antenie kierunkowej ze wzmacniaczem 25dB (trasa A1 północ Łodzi), sygnał S-100%, Q-100% z małymi wahnięciami.

 

A moc tego nadajnika to tylko 400W, więc mikroskopijna.

 

Niestety anteny nadajnika są kierunkowe, więc będą spore martwe pola, co przełoży się na podniesienie ciśnienia wielu telewizjomanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbierałeś sygnał tylko z kanału 40., to z tej częstotliwości kanałów nie wyszukasz, bo to inne standardy.

 

Natomiast jeśli odbierasz sygnał z częstotliwości 682 (kanał 47), to kanały powinny się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aleksandrowie Łódzkim odbieram bez problemów na antenie ATX-91 ze wzmacniaczem 20 db (dom mam w niezłym "dołku" i bez wzmacniacza tylko Polsat i TVP 3 odbierają). Nadajniki na Sienkiewicza i EC4 mam w linii.

 

Na pokojowej antenie nie odbieram nic, jakość sygnału nie wzrasta ponad 5% w pomieszczeniach i ponad 15% na zewnątrz.

 

Aleksej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena Tri Digit ze wzmacniaczem, skierowana na Mikstat (Kalisz), okolice Rąbieńska/Szczecińska. Odbieram MUX-2 z Kalisza i MUX-3 z Sienkiewicza. Obraz idealny. Robiłem dzisiaj też próby ze starą antenką (Yagi, 9 elementów), bez wzmacniacza i z Kalisza odebrała tylko listę kanałów, natomiast z Łodzi szło idealnie.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie tknęło przeskanowałem listę programów na kanale 44 i mam wszystkie z MUX-2 z Kalisza. Na dachu mam dwie anteny kierunkowe jedną Dipola 19 i druga ATX-55 z Przedwzmacniaczem ZEFIR/21-60 16dB obie skierowane na centrum Łodzi.To nie wiem jakim cudem łapie praktycznie bokiem sygnał z Kalisza.Jakość ok 55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy teraz bardzo silne tropo po popołudniowej burzy (jeszcze się trzyma!) i ponownie odbierają mi oba multipleksy, z Wręczycy i Mikstata. Z Wręczycy "idzie" zupełnie bez zacięć, a z Mikstata trochę się przycina, ale oba wyszukują się z automatu, więc sygnał jest jeszcze mocniejszy, niż poprzednio. Jednak wielka szkoda, że to nie jest MUX-3, mielibyśmy świetny odbiór TVP Info Poznań i Katowice... :( Jeszcze wygląda mi na to, że jest jakiś sygnał cyfrowy na k. 36, to może być MUX-1 z Pradziada, z którego sygnał analogowy odbierał prawie po każdej większej burzy, ale tu nic się nie wyszukuje... Kto ma jakiś dobry tuner i antenę, to niech sobie sprawdzi, może akurat się coś złapie :) W dalszym ciągu łapię to wszystko na antenie teleskopowej :mrgreen: Jeśli ktoś ma potrzebę ustawiać antenę, czy w ogóle próbować odbioru, to teraz jest doskonały moment :)

 

Mnie ciekawi jaki jest sygnał w Zgierzu pod Łodzią nie mam jeszcze odbiornika żeby móc sprawdzić

Po prostu podłącz antenę do telewizora i porównaj kolor śniegu na kanale 47 z innymi pustymi kanałami (np. 42, 46, 53, 54). Jeśli łapie sygnał cyfrowy, to śnieg będzie jaśniejszy, niż na pustych kanałach. Można też trochę przyciemnić obraz, wtedy będzie lepiej widać. Możesz też porównać sobie z kanałem 40 (DVB-H), ten ma mocniejszy sygnał, więc raczej na pewno go odbierzesz. To taki domowy sposób, ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po prostu podłącz antenę do telewizora i porównaj kolor śniegu na kanale 47 z innymi pustymi kanałami (np. 42, 46, 53, 54). Jeśli łapie sygnał cyfrowy, to śnieg będzie jaśniejszy, niż na pustych kanałach... :)

Ta rada jest chyba lekko archiwalna :)

Na żadnym z moich tv (lcd) nie ma możliwości żeby tv wyświetlił mi kanał który jest niezaprogramowany, a nie zaprogramuje go jak nie ma odpowiedniego sygnału :) - a więc nie ma możliwości zobaczenia śniegu - tylko napis nie znaleziono kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś trochę jeszcze pokombinowałem i jest tak.

Antena ATX-55 ze wzmacniaczem LNA-177 skierowana na Kalisz MUX-2 siła 45 jakość 100%.

Antena Dipol 19 elementowa z symetryzatorem skierowana na nadajnik przy ul. Sienkiewicza i tu gorzej bo siła 89% jakość ok 80% i czasem przytnie. I teraz co mogę z tym zrobić. Obie anteny podłączone pod zwrotnicę antenową http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_anten ... _C0315.htm co zrobić aby wzmocnić sygnał z MUX-3 obawiam się, że antena Dipola jest "zakłócana" przed ATX i ten ATX łapie tyłem dlatego sygnał słabszy? Dorzucić np. LNA 101 do tej anteny Dipola? czy zasilacz antenowy standardowy z separatorem uciągnie 2 wzmacniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...