Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta rada jest chyba lekko archiwalna :)

Na żadnym z moich tv (lcd) nie ma możliwości żeby tv wyświetlił mi kanał który jest niezaprogramowany, a nie zaprogramuje go jak nie ma odpowiedniego sygnału :) - a więc nie ma możliwości zobaczenia śniegu - tylko napis nie znaleziono kanału.

Przecież napisał, że nie ma odbiornika, czyli ma normalny telewizor. Jak większość z nas. Zatem może sobie sprawdzić po jasności śniegu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze możesz odłączyć atx-a i zobaczyć, czy sygnał z MUX3 się zmieni. Jeżeli się nie zmieni możesz założyć przedwzmacniacz. Typowy zasilacz 12V daje 100mA, więc uciągnie 2 przedwzmacniacze ( 55mA+33mA).

 

Pomogło dołożenie LNA 101 teraz MUX-2 jakość 100% i MUX-3 też 100% choć dalej jestem zdziwniony, że z Kalisza taki mocny sygnał dociera do Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję tym z łodzi :D Ja mieszkam prawie w Bełchatowie i od dziś odbieram NTC :D Kanały jakie mam to Polsat, TV4, TVN, TVN 7, Puls, Puls 2 Jakość super ale nijak nie mogę tego zamienić na liczby bo mój odbiornik to Samsung od TP. Poza tym wyszukało mi jeszcze TVP 1 i TVP 2 ale cały czas czarny ekran ktoś wie dlaczego? I z jakiej miejscowości mogę odbierać te kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mieszkam w łódzkim dokładnie w Łowiczu i mam zwykła siatkę (ze wzmacniaczem i zasilaczem)skierowaną na warszawę i ściąga mi wszystkie kanały jakie są w DVB-T: TVP 1, TVP2, Polsat, Polsat HD, TV4, TVN, TVN7, Puls, Puls2, TVP Historia, TVP kultura, TVP INFO. Ciekawe czy mieszkańcy łodzi lub okolic jak by skierowali anteny na W-wę bądź Raszyn czy też by mieli te kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję tym z łodzi :D Ja mieszkam prawie w Bełchatowie i od dziś odbieram NTC :D Kanały jakie mam to Polsat, TV4, TVN, TVN 7, Puls, Puls 2 Jakość super ale nijak nie mogę tego zamienić na liczby bo mój odbiornik to Samsung od TP. Poza tym wyszukało mi jeszcze TVP 1 i TVP 2 ale cały czas czarny ekran ktoś wie dlaczego? I z jakiej miejscowości mogę odbierać te kanały?

 

Nie wiem czemu ale na tym dekoderze sygnał także z Wręczycy nie ma 1 i 2 TVP :( reszta ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mieszkam w łódzkim dokładnie w Łowiczu i mam zwykła siatkę (ze wzmacniaczem i zasilaczem)skierowaną na warszawę i ściąga mi wszystkie kanały jakie są w DVB-T: TVP 1, TVP2, Polsat, Polsat HD, TV4, TVN, TVN7, Puls, Puls2, TVP Historia, TVP kultura, TVP INFO. Ciekawe czy mieszkańcy łodzi lub okolic jak by skierowali anteny na W-wę bądź Raszyn czy też by mieli te kanały

Tyle że w Łowiczu to i analog odbiera się z Raszyna. Tak więc nic dziwnego.

W Głownie sporadycznie można spotkać anteny (raczej Yagi i ATX-y, o siatkę trudno), skierowane na Raszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mieszkam w Łęczycy od 1.07.2011 r. ruszył przekaz ntc z Konina mam antenę siatkową ze wzmacniaczem(siatka zdjęta tyłem skierowana na Konin przodem na Łódź) siła sygnału max. kanały: polsat , polsat sport news , tvn , tvn 7 , tv 4 , tv 6 , tv puls , puls 2(na razie na tym kanale paski) odbiór super polecam - kanał nadawania 45

z Łodzi odbieram tylko kanały analogowe ale tvp 1 (analogowo) odbieram z Konina obraz super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łódź, okolice ronda lotników. Blok 4 piętra. Antena na dachu. YAGI n Częstochowę z SWA-3 i mam 48% siła 100% jakość. Z Sinkiewicza pływa jak tylko może :) niezależnie czy dam drugą antenę na Sienkiewicza czy nie. Testowałem już chyba wszystko. Ze wzmacniaczami i bez. Siatki, YAGI i inne. Chyba jestem za blisko nadajnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się z ustawieniem anteny - niestety mieszkam na retkini także szansa na odbiór jest praktycznie żadna, ale po raz pierwszy udało mi się na chwilę złapać obraz z jakiegoś odbicia od innego bloku :) W każdym razie coś obejrzałem i przy ukazji zauważyłem że pojawił się nowy kanał w DVB-T którego dotąd mi nie łapał - teraz jest dodatkowo TVP INFO Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj moja osiedlowa kablówka włączyła MUX-2. Czyli wniosek z tego, że muszą skądś łapać w Łodzi ten pakiet. Pytanie tylko skąd? Jakiś czas temu założyli nową antenę, która jest ustawiona na północny zachód, co by mogło sugerować odbiór z nadajnika w Żółwieńcu koło Konina... Nie wiem, czy można to jakoś sprawdzić, czy np. są jakieś różnice w PID-ach kanałów pomiędzy poszczególnymi nadajnikami? Niestety niedawno formatowałem dysk i nie mam już tej listy, na której miałem wyszukane kanały z Mikstata i Wręczycy... W każdym razie pewne jest, że skądś w Łodzi da się to złapać. Ach, żeby tak samo się dało złapać MUX-3... :roll:

 

antenamux2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...