Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie mieszkasz, w województwie łódzkim MUX 4 nadawany jest na K40 z nadajników:

Zgierz *ul. Struga* 5 kW

Łódź *Komin EC-4* 5 kW

Pabianice *Komin b. ŁZZ Herbapol* 3 kW

Łódź *ul. Brzezińska* 3kW

Konstantynów Łódzki *Komin b.ZPW Konstilana* 1,5 kW

Najlepiej obszar województwa pokrywa nadajnik z komina EC-4, najprościej sprawdź sobie czy odbierasz sygnał z K40, potem ustawiaj odpowiednio antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem z odbiorem tv naziemnej w Opocznie. Jakoś w zeszłym roku zakupiłem dekoder dvb-t Wiwa HD80 i podłączyłem go do starej anteny siatkowej jaka miałem zamontowana i zacząłem oglądać naziemna tv , jednak po jakimś czasie ( pół roku ) zaczęły sie problemy z odbiorem ( pikseloza , brak sygnału itp. ) , wtedy zdemontowałem stara antenę wymieniłem płytkę i zamontowałem ja na niższej sztycy, odbiór sie poprawił a nawet odbierałem więcej kanałów , noi po kolejnych kilku miesiącach problemy powróciły. Stwierdziłem wiec ze problemem bedzie antena wiec kupiłem dzis nowa antene kierunkowa z wbudowanym wzmacniaczem -

Technisat TechniYagi T2

Kanały - 21-69

Zysk - 9-38 db

Zasieg - 10-80 km

Pasmo IV - V

Zakres częstotliwości - 470 - 862 MHz

Impedancja wyjściowa - 75 Ohm

Typ złącza - F

Tyle odczytałem z opakowania :D

Także zamontowałem ww. antenę według instrukcji iii ... nic , brak jakiegokolwiek kanału , nieważne czy ustawiam na Kielce czy Przysuchę. Jakieś sugestie co mogłem zrobić źle lub jak mogę zmienić obecny stan rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, nie wiecie może jaka jest przyczyna że kanały MUX2 normalnie nie chce mi odbierać a MUX1 i MUX3 jest siła i jakość 100%, odbieram z Łodzi, zauważyłem że jak dotknę z tyłu taką płytkę gdzie jest podłączony zasilacz i kabel antenowy, tak minimalnie choćby dotknę to złapie MUX2 spokojnie na 100% i mogę oglądać całymi dniami np Polsat nieprzełacząjac, ale dziwne jest to że jak skoczę z Polsatu do TVN (wciąż to MUX2) to spokojnie odbiera a jak już skoczę np do TVP1 (MUX1) działa kanał ale jak spowrotem skoczę do TVN (MUX2) to znowu nie ma sygnału i muszę dotknąć z tyłu, to jest bardzo uciążliwe bo TV jest wysoko postawiony i trzeba wyżej sięgać żeby dotknąć, kupiłem ze trzy zasilacze i na każdym jest tak samo, dekodera wina też nie jest bo mam dwie takie same i sprawdzałem i to samo jest, kabel trochę przeciąłem żeby świeży był i nic, w czym więc jest ta wina?? już od lata tak się męczymy z tym ale teraz dopiero postanowiłem napisać gdyż nie mam już siły do tego, nie wiem czy wina to kabla ogólnie ale ciężko będzie się ponownie wymieniać i dużo kosztować gdyż dużo metrów ma ten kabel aż do anteny...

Pozdrawiam i liczę na pomoc!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sorry że tak długo ale teraz mam czas na to ;)

taki mam wzmacniacz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ed ... d1943.html

 

a w drugiej antenie mam taki pomarańczowy wzmacniacz jakiś z napisem ams8 czy jakos tak, brak zdjecia gdyz wczesniej bylo sprawdzone ale teraz jest przyklejone i nie bylo chyba sensu zdjac i fotke porobic gdyz wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że tak długo ale teraz mam czas na to ;)

taki mam wzmacniacz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ed ... d1943.html

 

a w drugiej antenie mam taki pomarańczowy wzmacniacz jakiś z napisem ams8 czy jakos tak, brak zdjecia gdyz wczesniej bylo sprawdzone ale teraz jest przyklejone i nie bylo chyba sensu zdjac i fotke porobic gdyz wszystko ok ;)

 

Wymień ten wzmacniacz ze zdjęcia na coś takiego

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_dopuszkowy_lna-169_24db_ekranowany_B4008.htm lub inna tego typu odmiana o innym wzmocnieniu. Z tymi do tej pory problemów nie miałem.

 

Tez ze zdjęcia za dużo zakłóceń sieje i zbiera. U niektórych będzie działać u innych już nie w zależności od lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych na odebranie kilku innych kanałów od jutra rusza lokalny MUX

https://satkurier.pl/news/93982/19-grudnia-startuje-lokalny-multipleks.html

 

Testy już trwają i z odległości około 37 km od nadajnika w Kamieńsku odbieram obraz z antenki w postaci 10 cm drucika podłączonego do tunera w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem jest następujący:

Digib SkyHD1 podłączony jest pod antenę yagi i stary tv Philipsa (pod tą samą antenę podłączony jest nowy Philips z wbudowanym tunerem i wszystko gra).

Pierwotnie dekoder wyszukiwał tylko kanały z mux-4, po przekręceniu anteny wyszukuje też inne kanały, ale ich nie odbiera - zaczyna śnieżyć, jakby nie było kanałów i nie da się wejść w menu dekodera.

Przy próbie ręcznego wyszukiwania najlepszy był mux-4 na kanale 40. Kanał 46 skakał i rwał się (i tak był słabszy niż 40), więc nawet po znalezieniu stacji nie odbierał ich

Lokalizacja: Konstantynów Łódzki, więc do nadajników na EC-4 blisko; blok 2 piętro, przy czym antena nie jest skierowana bezpośrednio na nadajnik (EC-4 z drugiej strony bloku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzebaniem w opcjach obrazu jest problem, bo przy zmianie proporcji obrazu, rozdzielczości, formatu tv (jest PAL) i wyjścia obrazu (CVBS) wariuje obraz lub śnieży.

Dziwne, że przy kanałach mux-4 nie śnieży a pokazuje kanał kodowany, przy innych muxach śnieży.

Próbować aktualizować czy może po prostu go zwrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...