Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.02.2019 o 09:58, maks27 napisał:

Odbieram MUX -L3 z nadajnika Kamieńsk sygnał prawidłowy odbiór ogólnie też tylko na kanale NTL latają na ekranie puzzle jakby był słaby sygnał. Muzyczne kanały działają, więc podejrzewam "coś," w dostałem. 

Tylko dziwne że Operator czyli NTL własny program tak nadaje ?

Emisja satelitarna "NTL Radomsko" już prawidłowa, więc pytanie do Was. Jak z odbiorem z innych nadajników: Łódź, czy Tomaszów Mazowiecki ?

Jeśli to problem w dosyle to chyba taki sam objaw by był na wszystkich nadajnikach co sugerowałoby problem u nadawcy. 

Jednego jestem pewien, że u mnie jest OK, ponieważ sąsiedzi mają takie same objawy na jednym kanale z tego muxa na różnych antenach i telewizorach.

 

W końcu usunięta awaria, trochę to trwało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O tej porze NTL nadaje "planszę testową" czy jak to się zwie, lecz nie widać teraz żadnych artefaktów. W ciągu dnia,  jeżeli nie zapomnę, zobaczę jak wygląda odbiór tego kanału.

 

@Edit: Faktycznie,  występują jakieś zakłócenia na tym kanale.

Edytowane przez wlodar123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś w okolicach Radomska odbiera MUX TVS ?

Wiem że to daleko od nadajnika w Katowicach, ale w bloku jest antena zbiorcza strojona kanałowo i co pewien czas instalują się kanały w tv pomimo tego że sygnał jest "wycinany" na wzmacniaczu nawet EPG potrafi się załadować jednak czarny ekran.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 17:51, maks27 napisał:

Czy ktoś w okolicach Radomska odbiera MUX TVS ?

Wiem że to daleko od nadajnika w Katowicach, ale w bloku jest antena zbiorcza strojona kanałowo i co pewien czas instalują się kanały w tv pomimo tego że sygnał jest "wycinany" na wzmacniaczu nawet EPG potrafi się załadować jednak czarny ekran.

 

 

ERP

0,7kW

 

Transmisja

Kierunkowa

 

Szybciej zlapiesz MUX TVP3 Katowice

Bo ma najmocniejszy ERP 100kW

 

Jesli tego nie odbierasz MUX3

Nie odbierzesz tym bardziej MUX-TVS

 

Zreszta 90 procent kanalow nadajnika

To sa przekazy niestety Kierunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel150992  rozumiem i sprawdzałem sam nawet byłem u kogoś w Radomsku i odbierał TVS, jednak wtedy było tropo. Kilka bloków ode mnie antena siatkowa na parterze też czasem odbiera tego muxa. ?

Sam mam taką lokalizację (jest nisko) że nawet śladu sygnału z Kamieńska nie odbiorę i dlatego moje pytanie czy jest ktoś z potwierdzonym odbiorem, skoro na stronie TVS mapka sugeruje zasięg do Częstochowy więc może cień szansy na odbiór by był. ?

I dodatkowo to o czym wspominałem że w bloku często pojawia się sygnał pomimo tego że nie jest wpuszczony do instalacji pomimo strojenia kanałowego. Chyba że tam nie jest do końca prawidłowo zrobiona instalacja.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ja z takim zapytaniem

 

Chcialbym odebrac MUX3 554MHZ MIKSTAT w Zgierzu ( okolice: Wojewodzki Szpital Specjalistyczny )

 

Obecnie odbieram MUX3 618MHZ RACHOCIN w Zgierzu ( okolice: Wojewodzki Szpital Specjalistyczny )

 

Czy CHELMCE nie zakloca mi odbioru sygnalu z MIKSTATu ?

 

Prosze o wskazowki i porady

 

-

 

mikstat nadaje 554mhz 100kw H

 

chelmce nadaja 554mhz ale 5kw

 

odleglosc do nadajnika chelmce 85km

 

odleglosc do nadajnika mikstat 105km

 

odleglosc do nadajnika rachocin 110km ( odbieram sygnal na symetryzatorze S:25%/33%\Q:50%/66% )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam dobrą informację dla mieszkańców Powiatu Wieluńskiego i okolic. Najdalej w drugim kwartale 2021 roku uruchomiony zostanie nowy nadajnik DVB-T2 w Kamionce gm. Pątnów w Powiecie Wieluńskim. Powstał tam nowy obiekt nadawczy Emitela z którego będą nadawane Mux3, Mux4 i Mux8, oraz Łódzki multipleks DAB+ Polskiego Radia na kanale 5C. Masz kratownicowy o wysokości 98 metrów znajduje się pod adresem Kamionka 135 w gminie Pątnów. Maszt ten jest ulokowany na wzniesieniu, więc powinien być z niego dość daleki odbiór.

 

Jest to informacja potwierdzona u pracowników Emitela, którzy instalują tam anteny nadawcze. Mux3 będzie nadawany prawdopodobnie na kanale 26, więc będzie synchronizacja SFN z nadajnikami w Kamieńsku i Mikstacie. Kanały pozostałych multipleksów DVB-T nie są mi znane.

 

Poniżej przedstawiam mapę zasięgu DAB+. Na czerwono zaznaczyłem zasięg DAB+ z tego nowego nadajnika w Powiecie Wieluńskim. DAB+ Polskiego Radia ruszy prawdopodobnie między marcem, a czerwcem 2021 roku.

 

mapazasiegu102021b.png 

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno emisja z ec4 ma byc w tym roku zakonczona - do polowy 2022.
Ma tam byc tylko dosyl MUX3 - a reszta to odbior z RTCN ZYGRY ( do 100kW ) i SLR DĄBROWA (25-50kW/doswietlenie).
Tak Podaje - NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA NIEOFICJALNIE facebook.

Wie ktos cos wiecej w tej sprawie?

W skrocie MUX1/2/3/4/8 Zygry duzej mocy a SLR Dabrowa niektore MUXy mniejszej mocy jako doswietlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg raportu Emitel-a, w przypadku SLR Dąbrowa ...

Planuje się wykorzystać ją do emisji następujących częstotliwości (kanały i moce promieniowania):


• kanał 46 (674 MHz), moc promieniowania EIRP – 108,2 KW (ERP 66,0 kW)
• kanał 45 (666 MHz), moc promieniowania EIRP – 46,9 KW (ERP 28,6 kW)
• kanał 26 (514 MHz), moc promieniowania EIRP – 52,3 KW (ERP 31,9 kW)
• kanał 21 (474 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)
• kanał 22 (482 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)
• kanał 24 (498 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)
...
Na obszarze, który wyznaczony został w ramach planowania radiowego jako potencjalny obszar emisji sygnałów radiowo–telewizyjnych, brak jest istniejących obiektów wysokościowych (wieże,  kominy  itp.), które umożliwiałyby emisje sygnałów radiowo telewizyjnych zapewniającą wymagany zasięg sygnału.
Dlatego też jako racjonalny wariant alternatywny zaproponowany został wariant polegający na:
- zmniejszeniu  mocy  sygnału  instalowanych  anten (anteny telewizyjne DVB-T2 i radiowe DAB+) na obiekcie SLR Łódź Dąbrowa o 10%,
- dodatkowym uruchomieniu sygnałów telewizyjnych i radiowych (DVB-T2 i DAB+) z istniejącego obiektu RTCN Łódź Zygry.

Rozwiązanie takie pozwoliłoby na pokrycie terenu sygnałem telewizyjno–radiowym na zbliżonym poziomie. Spowoduje ono łączne ponad dwukrotne (telewizja) i ponad czterokrotne (radio) zwiększenie emisji  EIRP z obydwu stacji. Zaletą niniejszego wariantu jest pokrycie sygnałem większego obszaru niż w przypadku rozwiązania 1 (emisja  sygnału jedynie  ze  stacji  SLR Łódź  Dąbrowa). Docelowo, choć nie było to przedmiotem analizy, powoduje to zapewnienie sygnału radiowo-telewizyjnego dla  takich miejscowości jak Pabianice, Łask czy też Sieradz.

 3672569300_1636197017_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K63 napisał:

Wg raportu Emitel-a, w przypadku SLR Dąbrowa ...

 

 • kanał 26 (514 MHz), moc promieniowania EIRP – 52,3 KW (ERP 31,9 kW)

 

 


To jest czasem MUX3 POZNAN ? ( kalisz / mikstat / chelmce )
Co tu robi w Lodzkiem ?

Lub inny wielkopolski mux DVB ?
Chyba ze ma podobna czestotliwosc ?

Jaka czestotliwosc to jaki mux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel150992

Jest to Mux3 Łódź. Działa on w sieci SFN na nadajnikach Kalisz/Mikstat, Kamieńsk/Zwałowisko, Przysucha/Kozłowiec i Przedbórz/Ul. Radomszczańska. Ma też być uruchomiony nadajnik Mux3 Łódź w miejscowości Kamionka, 6 km od centrum Wielunia i będzie prawdopodobnie też na kanale 26 w SFN z pozostałymi wymienionymi nadajnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za duzo tych MHz 

• kanał 46 (674 MHz), moc promieniowania EIRP – 108,2 KW (ERP 66,0 kW)

Nadaje do tej pory wiadomo co to jest za mux


• kanał 45 (666 MHz), moc promieniowania EIRP – 46,9 KW (ERP 28,6 kW)

a tu co to za mux???

 

• kanał 26 (514 MHz), moc promieniowania EIRP – 52,3 KW (ERP 31,9 kW)

a gdzie 650MHz obecnie uzywany ?????


• kanał 21 (474 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)

MUX TVN ????? TEST DVBT2 DISCOVERY TVN


• kanał 22 (482 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)

co to za mux ???


• kanał 24 (498 MHz), moc promieniowania EIRP – 36,1 KW (ERP 22,0 kW)

nadaje do tej pory rowniez i tez wiadomo jaki to mux

 

Co to za dziwne czestotliwosci co niektore 

 

Co z obecnymi czestotliwosciami ???

 

205 - mux8

474 - mux tvn

498 - mux2

570 - mux tvp

594 - mux l3

650 - mux3

674 - mux1

698 - mux4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że plany Emitel-a wobec nadajnika Łódź/Dąbrowa uległy zmianie, bo w planie zagospodarowania na rok 2022 ten obiekt nie został ujęty. Chyba że wszystko tam juz jest przygotowane na odpalenie DVB-T2 i wystraczy tylko "wcisnąć guzik". W planie są natomiast Zygry i komin EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do województwa Łódzkiego to będzie też uruchomiony nowy nadajnik w Kamionce w gminie Pątnów w Powiecie Wieluńskim. Będą nadawane następujące multipleksy: Mux3, Mux4 i Mux8, oraz multipleks DAB+ Polskiego Radia na kanale 5C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.12.2021 o 13:02, Sławomir Pawłowski napisał:

Najdalej w drugim kwartale 2021 roku uruchomiony zostanie nowy nadajnik DVB-T2 w Kamionce gm. Pątnów w Powiecie Wieluńskim. Powstał tam nowy obiekt nadawczy Emitela z którego będą nadawane Mux3, Mux4 i Mux8, oraz Łódzki multipleks DAB+ Polskiego Radia na kanale 5C. Masz kratownicowy o wysokości 98 metrów znajduje się pod adresem Kamionka 135 w gminie Pątnów. Maszt ten jest ulokowany na wzniesieniu, więc powinien być z niego dość daleki odbiór.

Wiadomo kiedy ruszy?Czy zniego będzie nadawać Radio ZW lub Radio Maryja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...