Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Cz-wy u mnie nie łapie. Mux8 odbieram z Kobylej Góry ale czasem złe warunki atmosferyczne wpływają na sygnał. Wcześniejsze posty sugerowały możliwość odbierania z Kamionki. Przydałoby się. Mux3 mogę teraz odebrać na antenie pokojowej, wcześniej nic nie odbierała. 

 

Edytowane przez aupol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszow Mazowiecki, skad pobrac puls i puls 2 w hd. W dzien ladnie dzialaja a w nocy brak sygnalu. Sd dzialaja bez problemow. Kanaly polsatu i tvnu wieczorem i w nocy tez ciemno. Tvp bez problemu.

I gdzie szukac republiki ?

Do tego poniedzialku bylo bez problemu.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie bede inwestowal w nowa antene bo oni standard zmienili....

Gdzie z Tomaszowa na Kozlowiec...

To nie jest zmiana z analogu na cyfre a z cyfry na cyfre tylko inny kodek.

Najlepiej maja ludzie w szpitalach gdzie wszedzie w Lodzkim ciemno.

Troche kogos dupa powinna z portfela zabolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z sygnałem, a mianowicie po przejściu na DVB-T2 odzyskałem wreszcie wszystkie kanały bez zakłóceń, ale do momentu aż nie podłącze do telewizora dysku zewnętrznego, bo wtedy jest całkowity brak sygnału.

Poradzicie coś? Jeśli w złym miejscu pisze to powiedzcie gdzie się zgłosić z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 17:48, Mikuu napisał:

Tam już raczej nic nie dołączy, MUX8 zdaje daje się łapać z Częstochowy.

Docelowo prawdopodobnie z tego obiektu będą nadawane wszystkie ogólnopolskie multipleksy DVB-T2. Nadajnik ma wysokość około 90 paru metrów i znajduje się na wzniesieniu. Miejsce te ma dobre warunki propagacyjne, więc sygnał poleci być może nieco dalej niż według map zasięgu. @PowerTVMoże by tak dogadać się z Emitelem i rozpocząć nadawanie multipleksu z Radomska na tym nadajniku w Kamionce koło Wielunia? Sygnał obejmie dodatkowo teren powiatu Wieluńskiego i spory obszar powiatów ościennych. @PowerTVPlanujecie poszerzyć zasięg muxu z Radomska?

 

PS. Uruchomiono także sygnał Mux3 w miejscowości Tyble koło Wieruszowa(powiat Wieruszowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WinExpert Może nie będą te ekrany aż tak bardzo zakłócać, ponieważ system antenowy zainstalowany jest na wysokości 83 m n.p.t. a więc niemal na samym czubku masztu, więc myślę że ekrany na drodze nie będą aż tak bardzo zakłócać, a być może nie będą miały na odbiór żadnego wpływu.

 

Mam także pytanie. Mam antenę teleskopową, która była dołączona do telewizorka LCD 10 cali analogowego. Antena jest fabrycznie zakończona antenowym wtykiem męskim takim jak podłącza się do dekoderów. Czy na takiej antenie odbiorę mux3 z nadajnika w Kamionce 5 km od mojej lokalizacji? Może bym poszukał dekodera DVB-T Mpeg4 w moich szpargałach aby oglądać od czasu do czasu TVP Łódź. Wiadomo że mux3 pozostał w Mpeg4. Na innych kanałach z DVB-T2 mi na razie nie zależy ponieważ mam Polsat Box. Do nadajnika mam 5 km i anteny nadajnika są w moim kierunku ustawione.

 

@Mateusz2006 Odbierasz u siebie Mux3 TVP Łódź z nadajnika w Tyblach? Napisz na jakiej antenie odbierasz.

 

 

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławomir Pawłowski napisał:

 @PowerTVMoże by tak dogadać się z Emitelem i rozpocząć nadawanie multipleksu z Radomska na tym nadajniku w Kamionce koło Wielunia? Sygnał obejmie dodatkowo teren powiatu Wieluńskiego i spory obszar powiatów ościennych. @PowerTVPlanujecie poszerzyć zasięg muxu z Radomska?

 

 

Jak dobrze pamiętam to MUX-L3 ma odtworzyć zasięg za czasów analogu NTL Radomsko więc przeniesienie emisji emisji wiązałoby się z tłumieniem kierunkowym aby zachować zasięg na dotychczasowym terenie lub zmianą decyzji rezerwacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sławomir Pawłowski napisał:

 

@Mateusz2006 Odbierasz u siebie Mux3 TVP Łódź z nadajnika w Tyblach? Napisz na jakiej antenie odbierasz

Nie wiem skąd odbieram MUX 3 bo lecą na kanale 26.

Czy da się odróżnić nadajnik Wieluniu i Wieruszowie chodzi o jakiś te parametr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 18:16, maks27 napisał:

 

Jak dobrze pamiętam to MUX-L3 ma odtworzyć zasięg za czasów analogu NTL Radomsko więc przeniesienie emisji emisji wiązałoby się z tłumieniem kierunkowym aby zachować zasięg na dotychczasowym terenie lub zmianą decyzji rezerwacyjnej.

 

Witaj. Nie chodziło mi o przeniesienie emisji MUX-L3 z góry Kamieńskiej na nadajnik Wieluń/Kamionka, a o uruchomienie nowej emisji na nadajniku Wieluń/Kamionka w formie doświetlenia terenu powiatu Wieluńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat nowego systemu.
Wcześniej...
czyli przed 23 maja ..Sygnał z EC-4 wszystko co tam było śmigało bez problemów na jakieś no-name antenie kierunkowej umieszczonej na dachu ( jakieś 8-10m od poziomu nawierzchni) w centrum Łodzi, łącznie z testami HEVC TVP (kiedy nadawano).
Obecnie...
czyli po 23 maja mija już miesiąc mojej walki o odzyskanie sygnału DVB-T.
- krok pierwszy - strojenie dekodera Manta 018 i zero kanałów. Szukanie info w necie i JEST, trzeba przestawić antenę. Marsz na dach ustawienie anteny na Zygry (36km do nadajnika) czy Dąbrowa zero poprawy.
- krok drugi udanie się do sklepu po nową antenę Antena kierunkowa antena kierunkowa dvb-t technisat technicombo uhdt-2000 (liczyłem na mux 8 dlatego z VHF) i profilaktycznie nowy przewód. Podłączenie w mieszkaniu, skan i coś jest. Montaż na dachu i zero sygnału. Reklamacja w sklepie. Odpowiedź serwisu że do tej anteny potrzebny zasilacz. (widocznie Pan "fachowiec" nie wie że dekodery wysyłają zasilanie, pomijam fakt że to jak kupowanie samochodu bez silnika.) Wymiana na inny egzemplarz.
- krok trzeci - test1 - podłączenie anteny pokojowej Antena ISY ITA 2101 do dekodera Zgemma H7S. Bez zasilacza dołączonego wszystko śmiga poza Mux-8 siła sygnału 99% jakość 60-80% na Testowym TVP są przycinki.
- krok czwarty - test2 - sprawdzenie anteny kierunkowej w innej lokalizacji. Udałem się na działkę na obrzeżu Łodzi (31km od nadajnika Zygry). Ustawiłem kij od szczotki na ziemi zawiesiłem na nim w/w antenę (na wysokości 1,5m ) i szok... łapie wszystkie mux-y łącznie z 8 jakość i siła 100%
- krok piąty, remont instalacji. Nowy maszt na dach, na nim nowa antena i do lokalu nowy przewód (długość jak na działce podczas testów) podłączenie manty i JEST sygnał jednak bez muxa 8 :( Zasilanie anteny włączone w Mancie. Siła i jakość oscyluje przy 100% z wyjątkiem testowego TVP. Podłączenie Zgemmy H7S i niestety prawie zerowy sygnał. Na pokojowej jak wcześniej.
Dzięki poprawie na "lepsze" mój zysk to minus 200zł w kieszeni, zamiast jednej anteny na dachu , jedna na dachu druga na segmencie w mieszkaniu. Stracone nerwy - bezcenne. No chyba że zamieszkam na działce :)
Innymi słowy DVB-T2 nie jest dla mieszczuchów, oni maja płacić za kablówkę (one też chcą z czegoś żyć). Problem w tym że im się opłaca inwestować w bloki nie w pojedynczych klientów.

To na tyle. Narazie się poddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WinExpert napisał:

Czy budynki zasłaniały sygnał? Raczej z Zygrami nie powinno być problemów.

Na odcinku jakiś 2-3 km żadnych budynków na trasie sygnału

 

Cytat

Skoro zero było to raczej chyba nie przesterowany sygnał...

Raczej nie bo na >40km potrzeba naprawdę dobrego wzmacniacza. Bez zasilania z dekodera brak sygnału.

 

17 minut temu, WinExpert napisał:

Jak blok/kamienica to możliwe że masz AZART

Kamienica, a coś takiego jak AZART to jeszcze funkcjonuje? Chyba już dawno zamknięty projekt :) No i ktoś musiałby przestawić anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WinExpert napisał:

 Masz gniazdko telewizyjne wmontowane w ścianę? wsadź tam kabel, drugi koniec do dekodera i może coś będzie

Nigdy w tym budynku czegoś takiego nie było.

Mój wpis nie miał na celu uzyskania porady tylko przedstawienie jakie to miało być proste według transmitowanych spotów TV.

Wystarczy wyszukać kanały i już.

Chciałem pokazać jakie problemy napotyka człowiek sprawny i kumaty w temacie. A z jakim muszą się zmierzyć osoby starsze, nie do końca sprawne i w 90% nie mającej takiej wiedzy technicznej.

 

Wiele osób zgłasza się z reklamacją dekoderów, bo podłączyli antenę zrobili strojenie i nic nie działa.

Wiele sprzedawców nie informuje o zmianie kierunku nadawania, bo i skąd mają wiedzieć jak np. sami nie korzystają bo mają kablówki a tam nic się nie zmieniło. Dobranie dobrej anteny to kolejny temat dla fachowca, a jak widać i dekodery mają różne głowice DVB-T.

No i na koniec pytanie na które możesz udzielić informacji. Dlaczego podczas testów TVN HEVC na terenie Łodzi wszystko działało (na starym sprzęcie), a po "reformie" są takiego problemy z DVB-T2

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...