Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry,

 

Mam Opt. 9500HD z Cyfrowym Polsatem.

 

Mam takie pytanie, ponad rok temu wgrałem softa do mojej 9500HD. Ostatnio syn zauważył że parę kanałów zniknęło i przydało by się jeszcze raz wyszukać, stwierdziłem że zanim zacznę wyszukiwanie zapytam się czy jest może jakiś nowszy soft do tego modelu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Od kilku miesięcy nie odbiera mi Canal+ Film HD - skanowałem HB już wiele razy, kanał owszem jest ale ze złymi parametrami (inna czestotliwośc na stronie cyfry jest podana dla tego kanału) . Na dekoderze cyfry oczywiście jest. Co z tym można zrobić? Ewentualnie jak ustawić ręcznie parametry dla konkretnego kanału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość slawek_009

witam

 

panowie chciałęm sobie nagrać film na pendrive i odtworzyć go na tunerze, ale niestety nie czyta on formatu avi. powiedzcie mi jakie formaty czyta ten dekoder?

 

i zauważyłem że jak nagrałem na próbę jakiś kanał na pendrive to ma on format trp, jakim programem mógłbym przekonwerterować z avi na trp?

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nadal nie mogę rozgryźć mojego 9500. Uprzednio, po usunięciu kanałów i skanie automatycznym, wyszukało mi wszystko jak trzeba i przez dłuższy okres było ok. Niedawno zniknęły mi kanały tvn HD, tvn turbo HD i parę innych. Postanowiłem więc ponownie zrobić skan automatyczny ale nie wyszukało tych kanałów. Sytuacja wygląda tak.. mam podwójny konwerter i w sypialni linboxa f16. Po zmianie softu w opticumie na 1.2.63 i skanie automatycznym nie znalazło kilku kanałów, które odbierają bez problemu w tunerze obok. TVN HD nadal nie było. Zmieniłem soft na 1.1.30, tuner w ogóle nic nie znalazł, żadnego kanału! Ponownie zmieniłem soft na 1.2.57 (taki jak miałem na początku) i po skanie nie znalazło np paczki axn a w tym samym czasie kanały te odbierają bez problemu w tunerze obok. Edytowałem transponder 12188 i próbowałem go zeskanować, ale jest pusty, żadnego kanału. Nie wiem już co mam robić, bo nie znam się na tym na tyle, by móc coś przestawiać w poszczególnych transponderach. Podejrzewam jeszcze jedno niedociągnięcie a mianowicie średnicę talerza (60 cm). Siła sygnału wynosi ok 65-70%. Tyle tylko, że do niedawna kanały HD odbierały bez najmniejszego zacięcia. I skoro w f16 axn odbiera a opticum go nie znajduje w ogóle (siła sygnału 0%), to już nic nie rozumiem. Podobnie było ze zniknięciem tvn HD, po prostu wskaźnik siły sygnału 0% i z dnia na dzień zniknął. Może ktoś mi pomoże w tej dziwnej sytuacji, bo już nie wiem co mam robić.

Z góry bardzo dziękuję

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że niedawno transponder z kanałami TVN uległ kilku zmianom: https://satkurier.pl/news/81583/tp-grupy ... vb-s2.html. A co do 12188 sprawdź to: viewtopic.php?t=11189&f=5 Radzę też spojrzeć za okno na antenę, czy czasem śnieg nie zalega. Niby głupota, a też na mniejszej czaszy miałem takie problemy - jeden transponder działał, drugi nie. Głowice w tunerach też są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź i cenne uwagi.

Problem w tym, że nie jestem w stanie ręcznie przeszukać danego transpondera, a dokładniej, to takie skanowanie nic nie daje. Kilka miesięcy temu po usunięciu wszystkich kanałów i skanie auto na nowo, tuner zapisał ok 1800 kanałów. Dziś skanowałem trzykrotnie i zapisał mi nieco ponad 800 kanałów. Jak to jest z tymi zmianami na transponderach, czy tuner dostosuje się automatycznie po skanowaniu, czy muszę ręcznie zmienić np kodowanie czy polaryzację na danym transponderze,gdyż po zmianie ze strony nadawcy, tuner już nigdy się nie przestawi sam tak jak powinien? Antena jest czysta, nawet próbowałem regulować konwerterem (odsunąłem go na maxa i lekko przekręciłem w lewo) i jakość sygnału mam na 95-97%. W tej chwili kończy się ręczne skanowanie i zapisało mi 817 kanałów, brak grupy tvnHD, AXN, TVP2 HD i jeszcze kilku innych. Wyczytałem, że najlepsze jest ręczne skanowanie, po aktualizacji softu, ale nie wiem co mam wpisywać w poszczególnych oknach i czy mam po kolei edytować kolejne transpondery i dokonywać korekty ustawień. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc lub podrzucić jakiś link, z opisem ustawienia poszczególnych transponderów to będę niezmiernie wdzięczny.

Adam

Edycja:):)

Batolinos już powoli łapię o co tu chodzi. Dzięki linkowi, który mi podrzucieś znalazłem tvn' y HD. Wpisałem tę zmianę o któej była mowa:

Częstotliwość: 11,508 GHz

źródło: satkurier.pl Polaryzacja: V (pionowa)

źródło: satkurier.pl Symbol Rate: 27500 ksymb/s

źródło: satkurier.pl FEC: 3/4

źródło: satkurier.pl Modulacja: DVB-S2/8PSK

Teraz tylko miałbym prośbę o jakieś źródło, gdzie mógłbym znaleźć ustawienia dla innych transponderów, bym mógł prawidłowo wszystko ustawić.

Nie mam nadal tvp2 HD, axn i jeszcze paru innych

Bardzo dziękuję za pomoc.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko miałbym prośbę o jakieś źródło, gdzie mógłbym znaleźć ustawienia dla innych transponderów, bym mógł prawidłowo wszystko ustawić.

 

Sprawdź tu: http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php Naciśnij sobie F3 wpisz w szukajke np. TVP 2 HD i znajdziesz interesujące rzeczy, a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Dokładnie o to mi chodziło. Mniej więcej załapałem o co w tym chodzi. Już znalazłem grupę TVN HD. Nie wszystko mogę znaleźć, ale to zapewne bieżące zmiany bądź za mała średnica mojej anteny. Np. na 12264 nie ma TVP 2 HD, ale są inne wymienione na stronie z linku.

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy i niesłychanie pomocni forumowicze, jeszcze jedno małe pytanie mam. Jak zmienić audio pid w zapisanym już kanale? Chodzi mi konkretnie o tvnHD. Zrobiłem skan tp 11508 tak jak należy i tuner zapisał mi tvnHD z audio pid 821. Efekt jest taki, iż niektóre filmy mam w języku angielskim. Za nic nie mogłem znaleźć metody na przestawienie audio pid. Próbowałem ponownie przeskanować ten tp, wpisując konkretnie v pid i audio pid, ale tuner ponownie zapisuje mi tvn HD z audio 821. Podobnie jest z tvn7HD. Wracając do wcześniejszych rozważań, to nadal nie znajduje mi tvp2HD oraz nic z tp 12188, czyli axn i spółka (ale tu wina leży prawdopodobnie w małej średnicy anteny i sygnale rzędu 65% max). Aha soft to MCAS (...)

Może ktoś pomoże??

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...