Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PowerTV napisał:

#WpisujcieMiasta gdzie odbieracie sygnał i na jakiej antenie (jaki kierunek).

Nadajnik oficjalnie z pełną mocą rusza o północy. Kierunek Stalexport ul. Mickiewicza 29, Katowice.

I jak tam sytuacja, nadajnik już pracuje z pełną mocą?

EDIT: wygląda na to że nadajnik nie pracuje, u mnie odbiór z Amelina wrócił do Siła 90 Jakość 100, od kolegi z ASR i miernikiem mam informację że u niego też już niczego nie znajduje na 594 MHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

to on również może zakłócać ten z Katowic.

Sęk w tym że tak jak wspomniałem wcześniej, w przypadku gdy dostałem informację o uruchomieniu nadajnika u mnie Amelin (antena wciąż wisi obrócona w jego stronę) osłabł, ze stabilnego 90/100 zrobiło się skaczące 50-90/50-90, u kolegi który nie jest w zasięgu Amelina i 594 MHz miał głuchy nagle pojawił się sygnał i zeskanowały się kanały, aktualnie wszystko wróciło do stanu wcześniejszego, o 6 kolega dał mi raport że miernik głuchy, a ja po powrocie z pracy też włączyłem miernik w TV i parametry ustabilizowały się na 90/100.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=13&mux=MUX-MWE-SL&liste=2&lang=en

ostatni update był last update 11/10/2022 05:10:57

Wtedy nadajnik pracował.

Nie jestem w zasięgu, zatem nie wiem jaki jest stan obecny. Zobaczymy czy jakaś nowsza aktualizacja zostanie wrzucona, albo inni użytkownicy potwierdzą czy nadajnik pracuje, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

Skoro Amelin zakłóca odbiór to tym bardziej będzie to robił nadajnik w Częstochowie jeśli ruszy jak zapowiadał @PowerTV

Źle się zrozumieliśmy, ja mam antenę ustawioną na Amelin aktualnie jeszcze! Do uruchomienia nadajnika w Katowicach miałem stabilne 86-90/100 wskazanie, w momencie jego uruchomienia zaczęły się skoki sygnału z Amelina u mnie na 50-90/50-90, w tej chwili sygnał z Amelina wrócił do normy i mam 90/100. Z kolei kolega który w ogóle nie jest w zasięgu Amelina wieczorem nagle zyskał sygnał na 594 MHz, słaby bo słaby ale jakiś jednak był i na pewno był to MUX z Katowic bo zgadzały się nazwy kanałów znalezione przez miernik, by o 6 rano zameldować mi że go stracił i na 594 znowu ma ciszę.

W momencie gdy będę ustawiał antenę na Katowice zrobię to tak by wyeliminować w miarę możliwości Amelin wchodzący mi do anteny od tyłu, przypuszczam że wystarczy ją nieco opuścić na maszcie 😉

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o czym piszesz. 

Nadajnik Amelin zastąpił pracę nadajników w sieci SFN na 36 kanale Kamieńsk, Tomaszów, Częstochowa i ma je zastąpić nowa sieć nadajników póki pracuje tylko Amelin.

Jeśli ruszy w Częstochowie lub okolicy nadajnik wtedy nasili się zjawisko o którym piszesz ponieważ będzie bliżej Ciebie.

Czekam na DVB-T2 z Amelina mam do niego kilka km, a to czy pracuje obiekt z Katowic obserwuję tylko z racji odległości  i tego że to również kanał 36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

Rozumiem o czym piszesz. 

Nadajnik Amelin zastąpił pracę nadajników w sieci SFN na 36 kanale Kamieńsk, Tomaszów, Częstochowa i ma je zastąpić nowa sieć nadajników póki pracuje tylko Amelin.

Pozostanie obniżyć antenę by wyeliminować Amelin i Częstochowę (o to nie mam trudno bo północ mam dosyć zasłoniętą i żeby dobrze łapało muszę mieć antenę właśnie na takiej wysokości) jednocześnie nie eliminując sobie Katowic

Dodatkowo ATX ma to do siebie że dobrze zbiera przodem i tyłem ale nie za bardzo chce ściągać bokami 😉

Zawsze można spróbować zrobić reflektor z pełnej blachy 😁

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od północy miało to nastąpić.

Jeśli nie odbierasz, to być może sygnał do Ciebie nie doleci. Najwyraźniej nadajniki pracujące na K36 w innych lokalizacjach, powodują zakłócenia i sygnał ma mniejszy zasięg niż poprzednio na K38.

Chyba że nadajnik obecnie nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Jeśli nie odbierasz, to być może sygnał do Ciebie nie doleci.

Szkoda, bo MUX TVS, który jest nadawany z Kosztowego odbieram na poziomie 80%/100%, wcześniej gdy MWE nadawał  również z Kosztowego miałam sygnał na poziomie 95%/100%, po zmianie na nadawanie z budynku (oczywiście jeżeli nie nadają jeszcze z pełną mocą, i właśnie taką mam nadzieję) zasięg bardzo się zmniejszył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...