Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś posiada doświadczenia w odbiorze pakietów Al Jazeera Sport z satelity Nilesat (Hotbird niedostępny z powodów technicznych)? Jak wygląda jakość odbioru? Czy w południowej Polsce na antenie 120 cm można osiągnąć stabilny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te wszystkie pakiety kodowane, ale to co idzie razem z niekodowanymi Al Jazeera Sport 1 i 2 odbieram z niewielkim zapasem. Antena 1,2 m daje 40-50% sygnału, a do płynnego odbioru potrzeba co najmniej 25%. Przy normalnej pogodzie wszystko działa idealnie. Problemy pojawiają się przy gęściejszych chmurach i opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie jest podobnie, też mam antenę 120 cm, ale Ja mocniejszy sygnał 55-60 %, przy większym deszczu niestety nie da się oglądać bo obraz się tnie. Antena 120 cm to absolutne minimum do odbioru tego satelity, ale oczywiście większa zapewni stabilniejszy odbiór w czasie mocnego deszczu czy śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy do oglądania al jazeera sport + wystarczy zwykły dekoder z czytnikiem uniwesalnym czy konieczne jest kupno modułu CI?? Pytam bo brat kupił karte w Katarze i nie wiem czy do oglądania wystarczy mi mój stary Azbox s710.

btw. Karta w katarze kosztuje znacznie mniej niż te na ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karte Al jazeera sports 10 channels.

 

1. Jak aktywować tą kartę ?

2. Czy kanały Al jazeera Sports HD1 oraz Al jazeera Sports 3D są dostępne z tą kartą ? Czy są na Hotbird 13E ? Jak je aktywować, bo wedle tego newsa ( https://satkurier.pl/news/56113/al-jazee ... z-13e.html ) trzeba przesłać stosowne uprawnienia.. (wtf?) ?

3. Coś słyszałem o możliwości dokupienia do tej karty kanałów espn, espn america, espn classic, nba. Tyle ze one działają tylko z Nilesat. Czy to prawda ?

4. Czy kupując obrotnice bede mógł bezproblemowo przeskakiwać z Nilesat na Hotbird siędząc w fotelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ustawiasz na jeden z kanałów Al Jazeera Sport (11,296 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4) i czekasz na pojawienie się obrazu.

2. Czy są dostępne - nie wiem, ale i tak nie ma ich już na satelicie Hot Bird (13,0°E).

3. Kanały są na satelicie Nilesat, ale o dokupywaniu też nic nie wiem.

4. Zacząć trzeba od tego, jaką masz wielkość anteny? Na Nilesata bez czaszy minimum 130cm w zależności od miejsca zamieszkania nie ma nawet po co przekręcać anteny, bo nic nie odbierzesz. A do tak dużych anten daje się już wtedy nie obrotnicę, tylko siłownik z pozycjonerem. W Krakowie niezłe efekty są na antenie ok. 180cm, ale sytuacja z czasem może ulec pogorszeniu (od niedawna na 7W stacjonuje nowy Nilesat, z którego odbiór jest gorszy i jeśli kanały by tam przeszły, to będzie ciężej je odebrać). Ogólnie bez wnikania w szczegóły jeśli masz standardową antenę do odbioru Hot Bird-a - zapomnij o Nilesacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma doświadczenia w odbiorze AJ sports HD z Eurobirda 4a? Według portali m.in. lyngsat oraz strony Eutelsatu nie powinno być problemu z odbiorem w Polsce nawet na standardowych antenach (80 cm). Jednak sam mam problemy ze złapaniem tego sygnału.

Jak wygląda odbiór AJ z Nilesata (oczywiście mam na myśli polaryzację V) na południu kraju na antenie 100 cm? Wcześniej pytałem o 120 cm, ale rzeczywistość weryfikuje plany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...