Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co niektórzy internauci powinni wrócić do podstawówki. [...]

Pragnę zwrócic uwagę, że łatwo sie wymądrzać, jak się ma te moduły w ręku. Ja oceniałem je wyłacznie na podstawie fotografii i szczątkowych informacji. Proszę na drugi raz zastanowić i zbyt pochopnie nie oceniać. Jak na razie Twoje słowa są pierwszymi wiarygodnymi słowami na tym forum. Reszta to mieszanka domysłów i przecieków.

 

Pozdrawiam z trzeciej ławki IIB SP w Pcimiu Dolnym. ;)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie córcia (9 lat) aktywowała moduł dodatkowy. Proces ten trwał dosłownie chwilę. Wykonała to dokładnie tak samo, jak w instrukcji na stronie internetowej C+: "naciśnij przycisk znajdujący się na module dodatkowym; aktywacja modułu dodatkowego trwa około 3 sekundy - w czasie aktywacji diody na obu modułach będą migać naprzemiennie światłem czerwonym i zielonym; pomyślne zakończenie aktywacji zostanie potwierdzone zaświeceniem się diody na zielono przez 1 sekundę zarówno na module głównym, jak i na module dodatkowym."

Jak widać, jest to banalnie proste, ponieważ nawet dziecko jest w stanie z tym sobie poradzić.

Pozdrawiam wszystkich niedowiarków i opiniujacych. Jak na razie sprzęcik działa bez zarzutu. Wiem, co piszę, bo mam to w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie daje wieczystej gwarancji na sprzęt bo producenci by zbankrutowali a czytniki kart tak na prawdę używa się raz na jakiś czas i do tego są przystosowanie a nie przynajmniej raz dziennie (i to licz podwójnie bo kartę musisz wyciągnąć i włożyć)jak to geniusze z cyfry wymyślili bo zakładam że jeśli nawet raz dziennie na minutę włączasz tuner to i tak bieg po doładowanie cię czeka :lol2: a jeśli nie włączasz to może multiroom wydzierżawiłeś tak dla dekoracji albo żeby się popisać znajomym bo innego uzasadnienia, tym bardziej ekonomicznego nie widzę no chyba że lubisz płacić za niepotrzebne i nieprzydatne gadżety. Splitterowcy się będą dalej śmiać ale cóż jak ktoś lubi drogie i nieprzydatne, ba - niewygodne rozwiązania to jego sprawa. Jak byś używał choć przez chwilę splitter, zmienił byś zdanie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat używamy do aktywacji kart w sklepie 1 dekodera Phila 3201 i średnio wkładamy do niego i wyjmujemy karty kilkanaście razy dziennie i jak do tej pory czytnik nie padł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta na dekoder = 2 lata.

Zakup miltiroomu = gadżet dla dzieci.

15 złotych na miesiąc - od tego nie zbiednieję.

Każdy wybiera to, co dla niego wygodne. Ja wybrałem multiroom - (legalne) rozdzielenie sygnału. Jestem zadowolony. Aktywacja karty nie jest uciążliwa (CHODZI O 6 GODZIN OGLĄDANIA!!!) przynajmniej dla mnie, ale znając polską mentalność, Polak i tak będzie szukał dziury w całym. Mamy wolny kraj, wolny wybór. Nikt nikomu nic nie narzuca.

Ja to mam w domu, więc mogę to ocenić. Nie stoi jako gadżet w dziecięcym pokoju.

P.S. Nie jestem w C+ ślepo zapatrzony. Nie oceniam jednak czegoś, co znam tylko z gazet lub ze słyszenia (chodzi o "N" i "CYFROWY POLSAT").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cyfra.tv

Już nie sciemniaj że klienci walą drzwiami i oknami i kilkunastu klientów dziennie kupuje cyfrę, po drugie czytaj uważnie, karta jest wykonana z miękkiego i elastycznego plastkiu, najczęściej ABS-u a nie z twardego szklanego laminatu jak ta od splittera lub multiroomu a poza tym tak się składa że mam doczynienia z czytnikami kart i wiem jak są zbudowane, jeśli byłby to czytnik konstrukcji jak w zamkach drzwiowych albo w automatach telefonicznych to tak, wytrzyma setki tysięcy razy, zwykły od tunera - nie. Poza tym jestem zwolennikem spliterów bo to tańsze i praktyczniejsze rozwiązanie a jak ktoś lubi płacić zdziercom z cyfry to proszę bardzo, :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemniam bo to nie ten poziom dyskusji w moim przypadku :shock:

 

Po drugie nie wiem po co ta dyskusja, jeden woli używać splitera, drugi kupi sobie multiroom i też będzie zadowolony 8) I nie ma tu co udowadniać wyższości świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem. To tak jak dyskutować czy lepszy jest żółty ser czy szynka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczytałeś co wcześniej pisałem, wyraziłem tylko swoją opinię i na końcu zaznaczyłem że jeśli ktoś coś lubi to niech ma. i racja szkoda dalej się przekrzykiwać bo zaraz nas moderator wywali no chyba że woli splittery od multiroomu :lol2::lol2:

No i wszystko jasne skoro ktoś dystrybuuje cyfrę to musi ją zachwalać bo nie będzie sobie sam strzelał w stopę :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co kolega Marek ma na myśli używając słowa "niedowiarek". Cieszę się, córeczka jest tak uzdolniona. Zaczyna mi to jednak trącić ironią. Nikt nie wątpił, że to działa. Nikt nie wątpił, że to łatwe. Problem polegał na tym, że nikt do końca nie opisał tego wcześniej. Co innego, gdyby ktoś z nas posiadał to urządzenie i nadal nic nie wiedział. Jesteś pierwszym użytkownikiem z forum, posiadającym to urządzenie. To miło, że podzieliłes sie z nami zasadą działania. Przynajmniej nie będziemy mieli już wątpliwości w jaki sposób to działa. Jednak twój sarkazm jest nieuzasadniony, podobnie jak nieuzasadniony jest sarkazm osób mówiących, że splitter to jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Wielu z nas nie podoba się sama zasada działania urządzenia, a raczej krótki okres między reaktywowaniem modułu dodatkowego. Jestem pewien, że z czasem sam dojdziesz do takiego samego wniosku. Moim zdaniem sam pomysł jest przełomowy o tyle, że C+ nie zmusza już do płacenia dwóch abonamentów w przypadku chęci oglądania na dwóch telewizorach. Pominę splittery, gdyż są one, moim zdaniem, łamaniem regulaminu operatora. Wszyscy są przekonani, że nie, ale to nieprawda. Operator nie ma jednak jak tego sprawdzić i milcząco godzi się z tym faktem. Wprowadzenie usługi jest krokiem w kierunku ucywilizowania sytuacji. Uzytkownik zamawia moduł, płaci za korzystanie z niego i wie, że nie łamie zasad współpracy.

 

Osobiście uważam, że mam prawo do tego, aby móc odbierać sygnał na tylu odbiornikach, na ilu mi sie podoba. Na przeszkodzie mogą stać jedynie względy techniczne. Nic więcej. Trudno sie jednak dziwic operatorowi, że szukał sposobu na wprowadzenie możliwości dzierżawy dodatkowego modułu w taki sposób, aby nie można się było nim dzielić np. z sąsiadem. Gdyby nie to, nic nie stało na przeszkodzie, aby wprowadzić aneksem do umowy kolejną karte w cenie odpowiednio nizszej od pierwotnego abonamentu. Jak jednak znam życie spora część osób umawiałaby się z sasiadem/znajomym i parowaliby sobie umowę. Taka juz jest natura człowieka.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zaznaczyłeś że twoim zdanie używanie splittera jest łamaniem regulaminu bo moim nie jest i zaznaczam że nie zamierzam z tobą się więcej spierać na ten temat bo co forumowicz to inna interpretacja :lol::lol2: Ale jest jedno "Ale". W regulaminie ani razu nie ma mowy o splitterach a paragraf 2, punkt 6 w artykule 4 (Obowiązki abonenta) brzmi: "Abonent zobowiązuje się do nieudostępniania Sprzętu osobom trzecim (poza osobami wspólnie zamieszkującymi z Abonentem) w żaden sposób, a w szczególności poprzez podnajmowanie go lub oddawanie do bezpłatnego używania, jak też do nieudostępniania tym osobom programów (sygnału) odbieranych przy pomocy Sprzętu".

Czyli jeśli tego przestrzegasz to ja nie widzę problemu, multiroom działa prawie na takiej samej zasadzie co splittery tylko dołożono opcję biegania do karty - matki. Nigdzie nie ma mowy o tym że do abonametu przysługuje jeden telewizor i w danym momencie jeden program. Jeżeli mając nawet multiroom kartę udostępniasz sąsiadowi to wiadomo - nie muszę tłumaczyć, tak samo ze splitterami które i tak jeśli używasz tak jak być powinno (czyli w obrębie lokalu )to sąsiad gdyby nawet miał swój splitter czy multiroom to i tak nic nie odbierze bo musi mieć kabel od twojej bazy (splittery przewodowe) albo sparować z twoją bazą (splittery bezprzewodowe). Używanie splitterów działających poprzez internet - wiadomo, nie wymaga komentarza.

Cyfra jak wprowadziła multiroom mogła by również wprowadzić opcję w opłacie za abonament powiedzmy 5 zł za korzystanie ze splittera (np. opcja mogła by mieć nazwę "splitter")oczywiście w obrębie lokalu właścicela no i oczywiście kto chce z niego korzystać oraz zrobić wpis w regulaminie i myślę że sprawa była by superjasna oraz zmniejszyć cenę za udostępnienie multiroom i nikt nie był by mocno pokrzywdzony a nawet mogli by złapać więcej klientów zainteresowanych multiroomem a nawet jego kupnem z późniejszym przejściem w abonamencie na opcję splitter oraz dodatkowo sprzedawać za odpowiednio wyższą cenę splittery bezprzewodowe.

Na koniec jeszcze raz zaznaczam że to tylko moja opinia, nie jestem prawnikiem więc może źle to interpretuję ale chętnie poczytam i inni chyba też następne propozycje albo interpretacje, oczywiście o multiroomie lub podobnej usłudze bo nasze posty wylecą z tego wątku :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia, chociaż napisałem to wcześniej, multiroom jest zakupiony dla dzieci, więc to w ich interesie jest, aby ładować kartę.

A dla tych, którzy twierdzą, że ładowanie kart po sześciu godzinach oglądania programu telewizyjnego jest uciązliwe, to można przyrównać to do samochodu -jeździ się tak długo, dopóki jest paliwo w baku lub gaz w butli. Paliwo się kończy - trzeba podjechać na stację benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest zbiorem osób mniej lub bardziej zorientowanych w technologii. Nie sądze, aby wspomniane przez Ciebie 99,9% dotyczyło ogółu klientów.

 

Splitter jest rozwiązaniem wysmienitym z technicznego punktu widzenia. Z prawnego punktu widzenia, już niekoniecznie. Z moralnego (proszę sie nie śmiać) tym bardziej.

 

Taki multiroom, to świetne rozwiązanie dla przeciętnego Kowalskiego (Marku, bez urazy), który chce mieć rozwiązanie w pełni legalne i działające. Pozostaje mieć nadzieję, że w miarę upływającego czasu, rozwiazanie to będzie dostepne równiez dla klientów nizszych pakietów.

 

Niikt nie da gwarancji na to, że splittery beda działac bezproblemowo w dłuższej perspektywie. Obysmy nie doczekali chwili, gdy Cyfra dołaczy do grona operatorów, u których zastosowanie splittera jest niemozliwe. Wiem, wiem, odezwa sie głosy, że to niemozliwe itd. Dzis może nie, ale za rok, dwa? Kto wie. Może wymienia karty, wprowadza parowanie kart z tunerami i modułami? Co wtedy?

 

Oby bezwzgledni wyznawcy splitterów nie mówili, że wykrakałem. Sam w końcu zdecydowałem sie i zamówiłem splitter. Jestem ciekaw, jak zadziała i na jak długo. Znając moje "szczęście", mogę mieć jedynie nadzieje, że inwesytycja się zwróci... :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trend raczej będzie odwrotny, czyli nie będzie żadnego parowania ani podobnych historii bo jak cyfra wprowadziła multiroom to zaraz i n-ka i cp zapowiedziały wprowadzenie podobnej usługi a tam mają sparowane dekodery z kartami lub dodatkowo w cp parują CAM z kartą. Jak sobie wyobrażasz parowanie modułu z dwoma lub trzema (lub więcej) tunerami klienta bo przecież moduł doładowywany jest przenośny. Technicznie to możliwe ale już logistycznie nie bardzo. Na rynku jest za dużo firm i dostawców tunerów i nikt nie da rady tego obsłużyć tak więc chyba idą złote czasy dla splitterów a multiroomy - to zobaczymy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieję, że C+ zadba o swoje interesy.... my zadbajmy o swoje.

Totalna krytyka nowej usługi to nic zaskakującego (przecież my bardzo lubimy krytykować), ale jak przespać się z tym pomysłem to nie jest tak źle (jest sporo abo takich jak marek2009, którzy cenią najprostsze rozwiązania).

10% ceny pakietu to niewygórowana cena, a jeśli komuś nie przeszkadzają pewne niedogodności to tylko brać. I nie narzekać.

Zabójcza jest wypowiedź ArtS007: brzydko tak wbrew własnemu poczuciu etyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj brzydko, brzydko, ale szczerze. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Dylematy etyczne są troche na wyrost. Pisałem o nich z tego wzgledu, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że korzystanie ze splitterów jest fair wobec Cyfry+. Poniewaz oficjalna wersja Cyfry+ oraz jej podobnych operatorów brzmiała: "chcesz mieć obraz na drugim telewizorze, zamów drugi abonament", więc cos na rzeczy jest.

 

Zastanowiłbym sie może nad multiroomem, gdyby nie:

primo - usługa jest dostępna wyłącznie z najdrozszym pakietem,

secundo - co 6 godzin musze ja doładowywac poprzez naciśnięcie przycisku.

 

Mam dwa tunery, stoją jeden na drugim, karty znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, więc gdyby nie ten przycisk, to wszystko działoby się samodzielnie. Telewizji nie oglądam na żywo. nagrywał i oglądam w wolnym czasie. nagrywam cyklicznie jeden, dwa programy dziennie. Jeśli do tego mam pamiętac o c6yklicznym doładowywaniu karty, to dziekuję. Wystarczy, że musze sprawdzac, czy na USB zostało jeszcze troche miejsca. Nie jest to, niestety, usługa dla mnie.

 

Co do parowania kart. Nie mówiłem o parowaniu multiroomu. Mówiłem o parowaniu zwykłych kart. Teoretycznie można to zrobić. Czy jest to opłacalne? Wątpię. I na to liczę. Podaję jedynie jedno z mozliwych zagrożeń dla posiadaczy splitterów.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...