Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz że każdy box ma identyczny Android jak inne boxy to się bardzo mylisz. Są różne platformy na których uruchamiany jest Android tak samo są różne oprogramowania   a Android TV to nie to samo co niby ten sam Android ! Ta sama aplikacja nie musi obsługiwać wcale tych samych funkcji na różnych boxach a w niektórych to musi mieć konkretną wersję specjalnie pod system.  

 

Przy różnych  sprzętach to głownie problem z brandingiem boxów pod dystrybutora  czy operatora jak i   podstawowy problem to większości  blokada bootloadera. 

 

Pewnie użyłeś dostępu przez interfejs  ADB i ustawiłeś inne prawa albo w końcu znalazłeś innego typu rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 12:26, Ktosiu napisał(a):

To związane  z poziomem zabezpieczeń Androida a nie żaden błąd. Tak ma być i będzie, uprawnienia do kasowania plików mają aktualnie tylko aplikacje systemowe. 

 

@WSZtm

 Aż sie dziwię że tyle problemów z tym boxem podonych do tych co ma @kamil-box4k albo Ty. Od 2 lat użytkuję dwa i na żadnym  z Wolfem nie ma takich problemów jak samo resetowanie się.  

Używając tego boxa, korzystałem z aplikacji Xplore i nigdy nie było problemów z kasowaniem plików z wewnętrznej pamięci urządzenia. Jeśli natomiast chcesz kasować z podpiętego zewnętrznego nośnika, to może być problem.

 

Również korzystałem z Wolfa i również nie miałem problemów z samoistnym resetowaniem. @WSZtm @kamil-box4k rozumiem że macie te nowsze modele w wykastrowaną głowicą DVB-T? Może jest jakiś grubszy problem z tą serią...

 

Co do aktualizacji, to możesz wyłączyć automatyczne aktualizacjje aplikacji w Sklepie Google Play, ale aktualizacji systemu chyba się nie da. I tak zresztą system jest aktualizowany raz na ruski rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to da  się  wyłączyć systemowe bo związane są z aplikacją Canal+ , wyłączając ją całkowicie w ustawieniach  pozostaje tylko zwykły box bez obsługi C+online, głównym lancherem staje się wtedy np. Wolf. 

U mnie działają obydwa na raz lanchery bez żadnych problemów, przełączam się tylko pomiędzy nimi przyciskiem z pilota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 19:14, maczu napisał(a):

 

Tylko powiedz mi gdzie znaleźć opcje wyłączenia automatycznych aktualizacji?

@Emilio1985 wg mnie jest to wczesny model (wersja HY40A2) korzystam głównie z niego jako dekodera DVB-T 

 

Edytowane przez kamil-box4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-box4k ok, czyli masz ten model, który oficjalnie został wycofany ze sprzedaży - z głowicą dvb-t. Tym bardziej te resety są dziwne. Przez dosyć długi okres korzystałem z dwóch takich boxów na Wolf Launcher i nie miałem nigdy resetu.

 

Automatyczne aktualizacje aplikacji wyłączasz w Sklepie Google Play. Wchodzisz do sklepu. W prawym górnym rogu masz kolorowe kółko z pierwsza litera Twojego loginu. Najeżdżasz na to i dalej: Ustawienia --> klikasz Aktualizuj aplikacje automatycznie i zaznaczasz: Nie aktualizuj automatycznie aplikacji.

 

Nie wiem czy to coś pomoże, ale w sumie nic mnie już nie ździwi.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emilio1985 napisał(a):

Automatyczne aktualizacje aplikacji wyłączasz w Sklepie Google Play. Wchodzisz do sklepu. W prawym górnym rogu masz kolorowe kółko z pierwsza litera Twojego loginu. Najeżdżasz na to i dalej: Ustawienia --> klikasz Aktualizuj aplikacje automatycznie i zaznaczasz: Nie aktualizuj automatycznie aplikacji.

Dzięki, stestuję. Znajomy kupił boxa zaraz po mnie i tuż przed banem i u niego też nie ma żadnych problemów..

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vizir napisał(a):

A czy ktoś kupował może na AliExpress pilota? Możecie cos polecić co będzie działało a co nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja sobie kupiłem biały pilot od przystawki Homatics. Uzywam z Chromecastem 4. Ale z C+ Box też będzie działał. Na allegro znajdziesz za około 60 zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Pytanko, co zrobić jak box przestał reagować na pilota? Dioda na pilocie się świeci. Baterie zmieniłem na nowe a box zero reakcji. Próbowałem dodać pilota z poziomu menu poprzez myszkę na usb ale wyszukuje a pilota nie można sparować. Wczoraj wieczorem działało normalnie. Dziś uruchomiłem pilotem ale działał tylko przycisk włącz/wyłącz i za chwilę także przestał reagować. Nie uśmiecha mi się resetowanie boxa do ustawień fabrycznych bo znowu bym musiał wszystko konfigurować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 14:24, Seboos napisał(a):

Cześć Pytanko, co zrobić jak box przestał reagować na pilota? Dioda na pilocie się świeci. Baterie zmieniłem na nowe a box zero reakcji. Próbowałem dodać pilota z poziomu menu poprzez myszkę na usb ale wyszukuje a pilota nie można sparować. Wczoraj wieczorem działało normalnie. Dziś uruchomiłem pilotem ale działał tylko przycisk włącz/wyłącz i za chwilę także przestał reagować. Nie uśmiecha mi się resetowanie boxa do ustawień fabrycznych bo znowu bym musiał wszystko konfigurować...

Po przerwie w dostawie prądu do urządzenia podczas próby parowania pilota pojawił się na ekranie komunikat i sparowało. Może komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...