Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, klubik napisał:

@sebap normalnie kablem antenowym 😉.
a tak poważnie to nie chodzi typowo o kablówkę, a pozostałości po niej. mam kanały naziemne z gniazdka, które zostało i zastanawiałem się, czy mogę je odbierać przez boxa.

Jeśli kanały nadawane są w paśmie DVBT to jak najbardziej się da. Do niedawna tak odbierałem kanały w kablowce MM. Co prawda nie na boxie od C+ tylko Kaonie od TMobile ale to akurat nie stanowi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 19:36, electro69 napisał:

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale po tej nowej aktualizacji launchera, box dłużej się uruchamia tj. dłużej "muli" to "kółko" ładowania, dotyczy to też wczytywania się strony startowej.

 

Dzień dobry,

Trzeba wejść w ustawienia urządzenia i wybrać zarządzanie energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dr.STech napisał:

Najnowszą, czyli którą? Eska tv z naziemnej, bo wszyscy piszą o poprawie w online, a to już różnica 

Wersja o numerze 2.6.1 o ile dobrze pamiętam (aktualizacja była dzień czy dwa wcześniej). Eska z naziemnej.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 08:32, grreg2084 napisał:

 

U mnie po powiększeniu interesującego mnie okienka, po ok. 10 sekundach widoczna jest normalna jakość obrazu (SD tylko na początku).

Ktoś może jeszcze to potwierdzić i sprawdzić , jak będzie się mocno nudzić przed TV ?  😉

 

ja mama SD cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, czy nie macie aktualnie problemu z dźwiękiem na kanałach TVP nadawanych w HEVC na tym dekoderze? Chodzi mi np. o kanały TVP Kultura czy TVP Dokument. Dźwięk jest tam teraz jakiś basowy, jakby ze studni? Na innych kanałach HEVC (nie TVP) jest OK. Jak podłączyłęm inny dekoder (Arica T760i), to dźwięk był OK na wszystkich kanałach. W instrukcji tego dekodera nie ma napisane, że jest kodek E-AC-3, ale jest tam jakiś "multikodek" MS12 dekodujący inne. Czy TVP nie testuje może teraz na tych kanałach ścieżek audio?

Edytowane przez xntom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djstefan

Raczej na pewno nie ma. Ja się z taką aplikacją lub metodą jak to zrobić nie spotkałem. Możliwe, że uda się to zrobić w jakimś typowo "chińskim" boxie gdzie nie będzie android tv tylko zwykła wersja i będzie udostępniona przez producenta tego boxa jakaś dedykowana aplikacja do odbioru dvbt, która umożliwi nagrywanie. Inna kwestia, że sam canal plus może blokować instalacje tego typu oprogramowania na boxie, żeby nie nagrywać programów, filmów itd.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, electro69 napisał:

Możliwe, że uda się to zrobić w jakimś typowo "chińskim" boxie gdzie nie będzie android tv tylko zwykła wersja i będzie udostępniona przez producenta tego boxa jakaś dedykowana aplikacja do odbioru dvbt, która umożliwi nagrywanie.

Są box'y z android TV (i to nie tylko chińskie) które mają funkcje nagrywania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, electro69 napisał:

@xntom

Sprawdziłem teraz tvp kultura i dokument. Jak dla mnie dźwięk jest normalny z tym, że praktycznie nie oglądam kanałów dvbt więc ciężko mi stwierdzić czy wcześniej jakoś inaczej brzmiał ten dźwięk.

Dzięki, no to u mnie jest jakiś problem jednak... będę się jeszcze zastanawiał co i jak. Antenę mam skierowaną na PKiN, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, electro69 napisał:

@xntom

Wyłączyłeś boxa z gniazda zasilania ;) 

nie wyłączyłem 😁 ale...zmieniłem ustawienia audio: w "Format dźwięku cyfrowego" ustawiłem "decode". Wcześniej było chyba "automatyczny". Na razie działa :) Korzystam z obu aplikacji i na obu był problem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w sobotę ten box od C+ bo akurat jest promka za 169 zł. Powiem że działa fajnie. Oczywiście materiały z kluczykiem na kanałach online nie działają. Złożyłem na to reklamację z żądaniem usunięcia problemu albo bonifikaty finansowej za to że nie mogę korzystać z pełnej oferty. Myślę że wszyscy posiadacze tego urządzenia powinni zrobić to samo może ich to skłoni do naprawienia tego problemu.  Pozostaje też zawsze rzecznik praw konsumenta jak zaczną skakać. Sorry ale tłumaczenie że znają problem i pracują nad nim kurczę od 2020 roku to nieporozumienie. Może niech sobie zmienią pracowników odpowiedzialnych za takie stan rzeczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...