Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w tym tunerze działa to wejście antenowe - pod warunkiem, że jest w tunerze - zdziwił mnie brak tego wejścia na zdjęciu..., sam niedawno podpisywałem umowę, i jak rozpakowałem pudełko, to sam się zdziwiłem informacją z tyłu dekodera, że wejście antenowe czasowo wyłączone, a tu jednak działa - i dobrze, że działa! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był by pierwszy taki produkt który  jak działa to możesz zwrócić z powodu błędnego opisu produktu w końcu ma NIE DZIAŁAĆ ! 

Przy okazji sprzedawca pozbywa się się marudnych klientów którym nie działa albo maja problemy z odbiorem  DVB-T2.  W końcu ma nie działać. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek G napisał(a):

Dzięki bo byłem trochę podejrzliwy. Jeszcze rano dekodery były na Allegro po 289 zł a odkąd pojawiła się oferta w Neonecie ceny poleciały na 249 zł.
Zależy mi i na Android TV i DVB-T2 więc ten tuner to super opcja dla mnie.

Zdajesz sobie sprawę, że obsługa DVB-T jest okrojona do maximum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Brak HBBTV, telegazety, brak paska sygnału itp.

Mam już Mi Boxa 3 ale pojawiła się okazja żeby go sprzedać po dobrej cenie. Uznałem więc, że kupię Canal+ Box 4K który ma Androida i DVB-T2 i jakoś się przemęczę kilka lat zanim kupię sobie nowy TV.
Rozważałem różne opcje: Mi Box + tuner USB, Mi Box + tuner Ferguson z hbbtv, Raspberry Pi z tunerem USB + Mi Box - stwierdziłem, że jednak Canal+ Box to będzie miał najlepszy stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o banalne funkcje jak lista ulubionych, skanowanie kulawe EPG czy brak klawiatury numerycznej w pilocie. Jeśli dvb-t ma być dodatkiem do sporadycznego korzystanie to da się przeżyć.  W innym przypadku lepiej kupić dedykowany do telewizji naziemnej dekoder. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marek G napisał(a):

Tak, wiem. Brak HBBTV, telegazety, brak paska sygnału itp.

Mam już Mi Boxa 3 ale pojawiła się okazja żeby go sprzedać po dobrej cenie. Uznałem więc, że kupię Canal+ Box 4K który ma Androida i DVB-T2 i jakoś się przemęczę kilka lat zanim kupię sobie nowy TV.
Rozważałem różne opcje: Mi Box + tuner USB, Mi Box + tuner Ferguson z hbbtv, Raspberry Pi z tunerem USB + Mi Box - stwierdziłem, że jednak Canal+ Box to będzie miał najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Jak kupowałem ten dekoder na początku tego roku za 159zł to była wtedy najlepsza opcja Android tv + DVBT 🙂

Nawet teraz nie znajdziesz lepszej.

Do pilota da się przyzwyczaić. Poza tym masz wszytko w jednym.

Mój tv Sony led 47" ma już 11 lat i ma się świetnie, więc po co zmieniać na nowy, jak można dokupić tego boxa 😄

Edytowane przez mike102
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

Tylko czy jest w ogóle jakikolwiek podobny  sprzęt tej klasy z tym wszystkim czego nie ma Canal+ Box 4K ? 

Może by się znalazł jakiś typowy "no-name" chińczyk z aliexpress. Oczywiście bez certyfikatu Netflixa itp. często pewnie dostępny z androidem przypominającym ten z telefonu zamiast android tv. Chętnie kupiłbym w Polsce taki box, który ma dopracowane oprogramowanie do odbioru dvbt-t tak jak ma to miejsce w zwykłych odbiornikach dvbt lub choćby w telewizorach działających na systemie Android tv. Co jeszcze bardziej dziwne, to brak aplikacji do zainstalowania (nikt nie może lub nie chce z programistów takiej aplikacji stworzyć, nie chce mi się jakoś wierzyć, że nie da się jej "zrobić"), która działałaby na zasadzie tej od google "live Channels" tylko oczywiście żeby były dołożone opcje typu zmiany kolejności kanałów, swoje listy ulubione czy też lepsze epg.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brak tylko nie można zrobić bo aplikacja korzysta z certyfikatów do sterowania głowicą. Nie masz certyfikatu nie skorzystasz. 

Głowica nie ma sterowników tak tunery  na  na USB czy starsze modele boxów z obsługą TV naziemnej czy satelitarnej , głowica sterowana jest przez chipset  na magistrali I2c. 

Oprogramowania operatorów są zwykle zamknięte   i nie ma dostępu do źródeł, nigdy nie było możliwości zmian w oprogramowaniu począwszy od dekoderów Nbox po obecne tunery czy boxy operatora.  

 

Live Channels ma możliwość rozszerzonej obsługi tylko należy wykupić licencję na konkretny box. To co używają wszyscy z Google to najprostszy możliwy do użycia  interfejs.  Bez problemu działa na Nokia Streaming Box 8000/8010 z TV naziemną i satelitarną, ma możliwość tworzenia własnych ulubionych i dowolnego sortowania, po za tym jest też wskaźnik sygnału. Jak widzisz można  tylko trzeba chcieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 18:31, Marek G napisał(a):

Chciałem kupić sobie ten dekoder i mam parę pytań.
W instrukcji widzę coś takiego

obraz-2022-11-17-192619176.png

Z kolei na stronie Neonetu jest do kupienia ten dekoder ale fotka tyłu dekodera jest bez wejścia antenowego

tuner-canal-box-4k-375965f0003_20221114_

I teraz się zastanawiam. Brać ten dekoder jeżeli zależy mi na DVB-T2? Bo wygląda na to, że Canal+ wypuścił nową wersję bez DVB-T2.
Mógłby ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć?

 

jak pisali koledzy wyzej

jest nowa wersja

bez tunera

przy zakupach trzeba uwazac kto co ma i co wystawia

jesli chcecie z tunerem

bo tych bedzie malo

dekoder jest tez w mediaexpert

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizja-dvb-t-i-satelitarna/tunery-satelitarne/usluga-z-canal-box-z-dekoderem-hy4001cd

model hy4001cd

 

co jasno pokazuje co bedzie z rozwojem naziemnej w tym boxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nolan napisał(a):

w ustawieniach androida zmieniałeś ?

Tak kombinowałem w ustawieniach i dekodera i canal+ te wyjścia ,wymuszenia stereo czy nie są włączone włączałem nawet to 7.1 DD ,myśląc może że coś jest nie tak z HDMI podłączyłem optical i to samo wiązka PCM nie wykazuje DD jak włączam dolby prologic to dopiero dźwięk w miarę rozdziela się na głośniki ale wiadomo że nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
W dniu 17.11.2022 o 19:35, PawelTSW napisał(a):

Ten dekoder posiada wejście dvb-t2 i c+ nie informowało o tym, że jest dostępna nowa wersja, więc pewnie sprzedają z info, że nie ma :) choć w rzeczywistości jest. 

 

 

W nowych boxach w APS nie ma już złącza antenowego i głowicy DVB-T2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jak o czymś innym, skoro nowa zmieniona wersja (HY4001CD) trafiła do APS i sklepów RTV, w tym Neonet i nie ma ona złącza antenowego, a Ty pisałeś, że pewnie w rzeczywistości jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...