Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto też wspomnieć o brązie piłkarzy ręcznych i walecznych piłkarkach ręcznych, które zajęły 4. miejsce na MŚ, można też krótko powiedzieć o siatkarzach, którzy zajęli dość niechlubne 4. miejsce w Lidze Światowej, a potem przez tylko jedną porażkę zajęli trzecie miejsce w Pucharze Świata, niepremiowane awansem na LIO w Rio. Można też powiedzieć o aferze podsłuchowej.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, problemem Polski nie są korporacje i niskie pensje. To populistyczne myślenie. Rynek wewnętrzny mamy i tak większy niż podobne nam kraje. A ludzie wyjeżdżają, bo mają zbyt duże oczekiwania. Kraje do których uciekamy dochodziły do bogactwa stopniowo latami. Nie znam przypadku, żeby gdzieś podniesiono pensje społeczeństwu nagle w ciągu jednego pokolenia.

 

Jako pracodawca prędzej przyniosę interes gdzieś za granicę, niż dam sobie narzucić zrównanie zarobków do tych Unijnych.

 

Wszyscy działają w myśl zasady "przejadania", i nie myślą o przyszłości. Teraz tylko odcięcie pępowiny, które poskutkuje drastycznymi protestami społecznymi może naprawić sytuację. A nie jakieś ingerencje w rynek, które uprzywilują małe i średnie firmy, i stworzą kolejną niezdrową sytuację.

 

Odnośnie podsłuchów... Nie wiem, w którym miejscu napisałem, że poprzednicy byli ok. pod tym względem? Obchodzi mnie to, bo podsłuchy będą wykorzystywane przeciw niepokornym. A nie przeciwko "grubym misiom", oni mają środki żeby sobie z tym radzić.

Po części masz rację ,ale co mnie ma obchodzić ,że mój były pracodawca w Polsce nie chciał płacić . Nie płacił ,nadarzyła się okazja wyjazdu za granice to skorzystałem( prawa rynku)

W PL nie jest problemem niskie zarobki ,a politycy . Nie ma na nikogo głosować ,a ci co są to tylko pchają do siebie i nie ważna jaka opcja polityczna.

Co do ''Jako pracodawca prędzej przyniosę interes gdzieś za granicę, niż dam sobie narzucić zrównanie zarobków do tych Unijnych.''

Twój wybór i sam bym tak zrobił (prawa rynku).

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Pozdrawiam

 

Co do ważnych wydarzeń :

zakwalifikowanie się polskiej reprezentacji w piłce nożnej na euro 2016

w miarę spokojny marsz niepodległości :mrgreen:

zamachy we Francji

protesty rolników ,górników

wojna na Ukrainie

rok 2015 ogłoszono rokiem  Jana Pawła Drugiego

przeprowadzono referendum ,które miało niską frekwencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrycie wody na Marsie i zaćmienie księżyca.

Ciekawe czy ktoś o tym pamięta.

 

Co do zamachów we Francji to niedługo po tym zostały gdzieś udaremnione następne zamachy, tylko nie pamiętam gdzie.

Już nawet daleko nie brakowało, żeby było ich jeszcze więcej.

Edytowane przez europolitan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pamiętamy i będziemy pamiętać [*]. Kubusia również :D

 

Ważne wydarzenia 2015 w Polsce i na tym forum ode mnie:

zmiana profilu Vivy z kanału rozrywkowego na muzyczny

11 stycznia - XXIII finał WOŚP

8 czerwca - trąba powietrzna na południu Polski

19 lipca - potężna nawałnica, gwałtowne burze i intensywne opady deszczu (zmarła 1 osoba, a 14 rannych)

pojawienie się Jacka WYGI na forum

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy, około 3:30, widziałem ciekawą rzecz. Sprawdzałem sobie, co pokazują zagraniczne kanały, i na Rossija 24 pokazywali na żywo jakieś zoo, w którym był tygrys. I to nie na zasadzie "puścimy jakieś 60 sekund obrazka z ładnym zwierzakiem". Przez dłuższy czas emitowano przekaz na żywo, w studiu mówiono o zwierzętach zapewne i ekologii, i pokazywano jak tygrys sobie leży, potem się przeciąga i ziewa. Sympatyczne to było, może coś takiego by się u nas przyjęło? ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od piątku w niemieckich księgarniach można kupić "Mein Kampf", jest to naukowe wydanie przygotowane przez Instytut Historii Współczesnej z Monachium, do tej pory prawa do tej książki miał bawarski rząd który blokował wszelkie próby wydania, jednak 1 stycznia tego roku te prawa wygasły i teraz pojawiło się to naukowe wydanie. Dodam, że nakład wynosi 4 tys. egzemplarzy i cena za oba tomy to 59 euro. To wydanie ma zostać wykorzystane w szkole na lekcjach historii, historycy są podzieleni co do tego wydarzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jednak rzecz z tymi oszustwami "na telefon z Afryki". :roll:

Jeśli oddzwonimy na taki numer to przecież rachunek potem wystawia nam "nasz" operator, prawda? I to on przecież na tym zarabia, a nie osoba, do której dzwonimy! No, chyba, że to są jakieś specjalne numery typu Premium (o podwyższonej opłacie) to wtedy zarabia też na tym "właściciel" takiego numeru. Ale wówczas połączenie takie może kosztować nawet kilkakrotnie więcej, niż wynosi nominalna stawka za minutę połączenia do danego kraju. Operator telekomunikacyjny też bierze przy tym swoją "dolę". Chyba nawet 50%. A jeśli jest to numer zagraniczny to pewnie zarabia na tym też właśnie ten zagraniczny operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...