Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawie święta a pogoda łagodna, większość dni całkiem ciepła i jeszcze mam warzywka w ogródku. Koperek, pietruszka, a zwłaszcza sałata rośnie w zadziwiającym tempie. :/  :grin:  

 

Są zalety zmian klimatu.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem, że widziałem drzewo, które ma jeszcze sporo zielonych liści, które nie obleciały i dzisiaj nie zauważyłem, żeby im się spieszyło zniknąć z gałęzi.  :mrgreen:  Ale znalazłem dzisiaj jeszcze inne drzewo, które ma żółtawo-zielone liście, ale prawie całość liści jest na drzewie. Jak byłem niedawno w lesie to grzyby trujące nowe rosną. Do tego jeszcze krzewy kwitną.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cent paliw w ostatnim czasie znacznie sie obniżyły, w Rzeszowie ropa staniała do 3,82 zł a benzyna 95 do 4.06 zł za list, gaz LPG po ostatnich podwyżkach gdy ceny podniosły się nawet do 2.20 zł staniał do 1,87 zł. Oczywiście Ja podaję ceny na najtańszych stacjach. Ja tak właśnie przypuszczałem, że magiczna cena 4 zł za litr ropy pęknie przed świętami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek113 - staramy się usuwać, jeśli coś zauważysz - możesz zgłaszać - jeśli coś zostaje to zwykle albo dlatego, że uznajemy, że jeszcze jest to na granicy i staramy się nie przesadzać w cięciu, albo dlatego, że nie zauważymy, nie zawsze udaje się zajrzeć wszędzie przy takim natłoku postów. Generalnie zgadzam się z Tobą, to nie jest miejsce, nasze forum nie jest poświęcone tej tematyce, a jak ktoś czuje potrzebę politycznego wyżycia się, to są komentarze np. na onecie, można sobie ulżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie nie ma żadnej dyskusji, piszą ludzie sztucznie opłacani przez partie. Im ktoś rozsądniej pisze, tym ma więcej negatywnych ocen i komentarzy, bo uderza to w którąś stronę. Natomiast to forum jest dość konserwatywne w poglądach, wschodnią Polską stoi, więc zawsze można się kulturalnie spierać z ludźmi, których byśmy nigdy nie spotkali w realu. Dodatkowo można zauważyć, jak miejsce zamieszkania wpływa na postrzeganie rzeczywistości, patrzymy na to samo, a widzimy coś innego. To też swego rodzaju fenomen, powód do przemyśleń, analiz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mega epokowe wydarzenie, a mianowicie lądowanie Falcona na prowizorycznym lądowisku na ziemi nieopodal miejsca startu rakiety. Pierwsze słowa po wylądowaniu: 2015 - "The Falcon has landed." ; 1969 - "The Eagle has landed."

Historia zatacza koło, jesteśmy świadkami tworzonej historii, a mediach ledwie notki o tym co się stało.

 

Nagranie lądowania z helikoptera:

Nagranie lądowania z innego ujęcia:

Edytowane przez bartolinos
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie nie ma żadnej dyskusji, piszą ludzie sztucznie opłacani przez partie. Im ktoś rozsądniej pisze, tym ma więcej negatywnych ocen i komentarzy, bo uderza to w którąś stronę. Natomiast to forum jest dość konserwatywne w poglądach, wschodnią Polską stoi, więc zawsze można się kulturalnie spierać z ludźmi, których byśmy nigdy nie spotkali w realu. Dodatkowo można zauważyć, jak miejsce zamieszkania wpływa na postrzeganie rzeczywistości, patrzymy na to samo, a widzimy coś innego. To też swego rodzaju fenomen, powód do przemyśleń, analiz.

No widzisz,a ja mieszkam w zachodniej Polsce i mam poglądy prawicowe :D Moim zdaniem człowiek nabiera takich poglądów,jakie są w domu.Wpływ na to mają także środki masowego przekazu,np.telewizja czy radio,a także internet. A co do Onetu,to zawsze na tamtejszym forum było tylko obrzucanie się błotem,np.legendarnych już mistrzów trollingu politycznego i prekursorów Hejtu Antka Emigranta czy Kasi z Lublina :P.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem człowiek nabiera takich poglądów,jakie są w domu.Wpływ na to mają także środki masowego przekazu,np.telewizja czy radio,a także internet.

Bardzo smutna by to była konkluzja. Oznaczałaby, że w ludziach nie można wykształcić krytycznego myślenia, wystarczy od małego wpajać im jedyną słuszną ideologię.

 

Ja się z tym nie zgadzam i uważam, że pewna część ludzi potrafi interpretować fakty, wyciągać wnioski i nie wierzy ślepo w coś tylko dlatego, że tak mówią media czy rodzina. Choć większa część społeczeństwa charakteryzuje się powszechną ignorancją i albo ich coś nie obchodzi albo mają zdanie takie jak zdanie mediów z których korzystają.

 

Niestety jest to trochę nierówna walka, ponieważ agencje PRowe zatrudniają wykształconych ludzi, którzy mają w jednym paluszku wszelkie możliwe chwyty, dzięki którym mogą prawie dowolnie manipulować odbiorcami. Za to odbiorcy w zasadzie są bezbronni, w większości nie mają wiedzy na temat działań marketingowych, a więc nie mogą się przed nimi bronić. Ba nawet nie są świadomi, że ktoś nimi manipuluje.

 

Szkoda, że to się nie zmieni, moim zdaniem jest nieetyczne, ale skoro jest skuteczne i przekłada się na duże zyski to widać etyczne być nie musi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy SpaceX myśli nad komercyjnymi wycieczkowymi lotami w kosmos? To moje marzenie. Może dożyję?

Chyba najbliżej sukcesu jeśli chodzi o coś w rodzaju takich wycieczek dla "przeciętnego człowieka" jest World View Enterprises, ale i najkrótsze podróże będą oferować, bo za ok. 80tys.$ będzie można polecieć taką kapsułą jak np. Baumgartner i na podobną wysokość, bo 30km nad ziemią. Virgin Galactic raczej wychodzi z kłopotów po ubiegłorocznym rozbiciu się jednej z maszyn testowych, a i pozwolenia na loty nie widać, choć podobno się o nie tak bardzo nie starają. Na razie ulepszają Space Ship II i na luty ma być gotowy.

 

Musk idzie dalej i udało mu się dzisiaj dużo, on nie chce zwykłych lotów kosmicznych, a regularne wycieczki na Marsa na ok. 3 lata i współpracy z rządem dot. m.in. lotów zaopatrzeniowych na ISS i to co będzie po nim. Tylko zastanawiam się, czy do dzisiejszego sukcesu bardziej przyczyniły się poprzednie porażki, czy właśnie sukces konkurencyjnego, bardziej turystycznego Blue Origin :wink:

Edytowane przez bartolinos
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutna by to była konkluzja. Oznaczałaby, że w ludziach nie można wykształcić krytycznego myślenia, wystarczy od małego wpajać im jedyną słuszną ideologię.

 

Ja się z tym nie zgadzam i uważam, że pewna część ludzi potrafi interpretować fakty, wyciągać wnioski i nie wierzy ślepo w coś tylko dlatego, że tak mówią media czy rodzina. Choć większa część społeczeństwa charakteryzuje się powszechną ignorancją i albo ich coś nie obchodzi albo mają zdanie takie jak zdanie mediów z których korzystają.

 

Niestety jest to trochę nierówna walka, ponieważ agencje PRowe zatrudniają wykształconych ludzi, którzy mają w jednym paluszku wszelkie możliwe chwyty, dzięki którym mogą prawie dowolnie manipulować odbiorcami. Za to odbiorcy w zasadzie są bezbronni, w większości nie mają wiedzy na temat działań marketingowych, a więc nie mogą się przed nimi bronić. Ba nawet nie są świadomi, że ktoś nimi manipuluje.

 

Szkoda, że to się nie zmieni, moim zdaniem jest nieetyczne, ale skoro jest skuteczne i przekłada się na duże zyski to widać etyczne być nie musi.

Jasne,tyle że na opinię każdego człowieka coś zawsze ma wpływ.Nie powinno się moim zdaniem wierzyć we wszystko co jest w TV czy w Radiu,bo każde z nich niestety jest niestety dobrym środkiem na wpajanie poglądów(czyli po prostu ogłupiania). Edytowane przez PozyNfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, problemem Polski nie są korporacje i niskie pensje. To populistyczne myślenie. Rynek wewnętrzny mamy i tak większy niż podobne nam kraje. A ludzie wyjeżdżają, bo mają zbyt duże oczekiwania. Kraje do których uciekamy dochodziły do bogactwa stopniowo latami. Nie znam przypadku, żeby gdzieś podniesiono pensje społeczeństwu nagle w ciągu jednego pokolenia.

 

Jako pracodawca prędzej przyniosę interes gdzieś za granicę, niż dam sobie narzucić zrównanie zarobków do tych Unijnych.

 

Wszyscy działają w myśl zasady "przejadania", i nie myślą o przyszłości. Teraz tylko odcięcie pępowiny, które poskutkuje drastycznymi protestami społecznymi może naprawić sytuację. A nie jakieś ingerencje w rynek, które uprzywilują małe i średnie firmy, i stworzą kolejną niezdrową sytuację.

 

Odnośnie podsłuchów... Nie wiem, w którym miejscu napisałem, że poprzednicy byli ok. pod tym względem? Obchodzi mnie to, bo podsłuchy będą wykorzystywane przeciw niepokornym. A nie przeciwko "grubym misiom", oni mają środki żeby sobie z tym radzić.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję na sylwestra program pod tytułem "The Last Day of 2015". Chciałbym, abyście wypisali najważniejsze waszym zdaniem wydarzenia tego roku, które warto by było wspomnieć... prócz wyborów i ataków ISIS... :razz: Proszę...

Wydarzenia roku...?

 

Były wybory, wiadomo.

Dalej Państwo Islamskie, wiadomo.

Ciąg dalszy kryzysu na Ukrainie.

Oczywiście ostatnie wydarzenia wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Marsz Niepodległości /w tym roku dość spokojny/.

Awans piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2016.

Polskie medale w Chinach.

Oscar dla "Idy".

 

Tyle ode mnie. Może ktoś jeszcze dorzuci jakieś.

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...