Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobno w tym sezonie jest bardzo dużo kań, ja jednak w tym roku jeszcze tego grzyba nie spotkałem. 

Ja kilka już zjadłem kań i mogę powiedzieć że pomiędzy Sokołowem Młp a Brzóżą królewską są na pastwiskach i w polach.

 

Co do grzybów to koszyk Azor średni codziennie znajduję podgrzybków a średnio 50 borowików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem się wybrać w sobotę i w niedziele na grzybobranie, ale od piątku mnie grypa zmogła i leżę w łóżku, w grzybobraniu ważna jest znajomość terenu, każdy doświadczony grzybiarz ma swoje miejsca, gdzie grzyby mogą rosnąć, niedoświadczony grzybiarz czasami, pół dnia spędzi w lesie a efekty  będą mizerne, tak jak w każdej dziedzinie ważne jest doświadczenie i znajomość okolicznych lasów.

Wiem, że ostatnio była dyskusja dotycząca nałogów, Ja w swoim życiu nie zapaliłem ani jednego papierosa, z alkoholem jest inaczej od święta można wypić kilka kieliszków, wiadomo, że ważny jest wybór.

Z moich ostatnich doświadczeń to zauważyłem, że coraz młodsi  sięgają po tytoń i alkohol, często widzę, jak stoi sobie grupa gimnazjalistów lub trochę starszych i prawie wszyscy palą, oczywiści dla szpanu bo nie chcą być gorsi od kolegów, mnie to ogromnie denerwuję, bo nawet nie wiedzą jakie skutki palenia będą mieli w przyszłości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś miejsca specjalne mam, ale albo inni też je znają, albo pogoda zwłaszcza susza (sieprień-wrzesień) nie sprzyja.

 

Ja też nigdy nie paliłem papierosów, a alkohol spożywam wyjątkowo rzadko i to ilościach symbolicznych.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie paliłem papierosów i nie zamierzam tego nigdy, za żadne skarby świata tego robić. Śmierdzi to, poza tym nic dobrego z ich używania nie wynika. A poza tym są strasznie drogie. Zamiast nich wolę kupić sobie książki. Na przykład takie coś:

 

http://naforum.zapodaj.net/be12fad92df5.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/5ab5cb0dde11.jpg.html

 

Za to wszystko zapłaciłem 42 złote. Tyle co mniej więcej 3 paczki fajek.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozwinięte kraje poza Japonią stosują zmianę czasu. Czasu w Europie nie zmienia Rosja i Białoruś, czy użytkownicy forum by chcieli iść w tym kierunku? Wątpię, chociaż wielu z was blisko tych krajów mieszka. Cała Europa zmienia od dziesięcioleci, a głosy sprzeciwu słychać tylko w Polsce. Przypadek, czy Polska należy jednak nadal do wschodu, mentalna żelazna kurtyna jak widać działa nadal. Ludzie nie zdają sobie sprawy jakie komplikacje by z tego braku zmiany wynikały. Każdy lot zagraniczny trzeba przeliczać godzinę u nas i w pozostałych krajach zachodniej Europy. Mecze Ligi Mistrzów zaczynałyby się u nas w czasie Wiadomości 19:45 lub dopiero o 21:45 w zależności kiedy by zmiany zaprzestano. Giełda w Europie by była zamykana o innej godzinie niż w Polsce.

Jeśli na jesieni nie cofamy wskazówek, to ludzie w zachodniej Polsce mają ciemno w grudniu prawie do godz. 9 - a dzieci do szkoły, przedszkola idą po ciemku. Z kolei brak przesunięcie godziny na wiosnę skutkuje tym, że we wschodniej Polsce wschód słońca byłby o godz. 3 w nocy. Po co komu widno w środku nocy, marnowanie dnia na spanie? A latem by było o godzinę szybciej ciemno - czy wczasowicze by się z tego cieszyli? Chyba lepiej mieć widno latem od 4-22 niż 3-21. Jest jeszcze wiele przykładów po głębszym zastanowieniu, te podałem od razu bez szukania i analizowania.

 

Jedno jest pewne, dziś mówi się o zmianie czasu, a jutro w niejednej komisji wyborczej przewodniczący otworzy lokal godzinę za wcześnie, bo zapomni o tym. Takiej zmiany chyba w dzień wyborów nie było, więc jest duże prawdopodobieństwo, że kilku takich idiotów się znajdzie.

 

Natomiast zwolennicy braku zmiany mogą patrzeć z nadzieją. Możliwe że to jedna z ostatnich zmian czasu w Polsce. Szykują się duże zmiany. Niedługo może się okazać, że dołączymy do Rosji, Białorusi i to nie tylko w tym względzie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ludzi pierwszego świata. O której będzie widno lub będzie ciemno. Mecz LM w środku Wiadomości to tragedia ogólnonarodowa. Zmiana czasu wzięła się z potrzeby oszczędzania energii i było to gdzieś w początkach XX w. Od tamtego czasu ciut się zmieniło.

Jak fajnie "zmanipulowałeś" że w Europie czasu nie zmienia tylko Rosja i Białoruś. Europa to nie cały świat. Prawda jest taka:

W 2014 roku zmianę czasu stosuje 79 krajów, przy czym w niektórych z nich zmiany dotyczą tylko wybranych części, np. w Stanach Zjednoczonych. Łącznie dotyczą one ponad miliarda ludzi na całym świecie. Znacznie więcej, bo aż 159 krajów, nie stosuje w ogóle zmiany czasu, w tym Chiny oraz Indie. W Europie zmiany czasu dotyczą większości państw z wyjątkiem Islandii oraz Rosji. Jedynym wysoko uprzemysłowionym państwem, które nie wprowadziło czasu letniego, jest Japonia.

 

Czyli jakieś 6 mld. ludzi daje radę funkcjonować bez zmiany czasu. Dwa razy do roku jestem wybity z rytmu przez te zmiany czasu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że teraz nie można zmiany czasu tłumaczyć oszczędnościami energii. Chciałem to nawet napisać, ale wydawało mi się jasne, więc tutaj nie chciałem tego potwierdzać. A widać, że trzeba było. Ale mimo upływu czasu, rozwoju, są powody, że najbardziej rozwinięte kraje tego dokonują. Chiny i Indie - dwa kraje a już same zabierają ponad 2.5 miliarda ludzi. Raczej też bym nie chciał, żeby Polska dążyła w tym kierunku. A np. zmiany czasu nie ma chyba w Afryce. Tak też można, ale jak widać ten brak zmiany w niczym im nie pomaga, nie najedzą się nim. Problemem są oczywiście te dwa dni w roku, ale chyba lepiej chorować bardziej i krótko, niż łagodniej ale przewlekle. Człowiek wiele rzeczy pozostawia naturze, w niektóre jednak ingeruje, żeby sobie polepszyć, ułatwić czy uprzyjemnić życie. Wydaje się, że dla samego wcześniejszego wschodu słońca zimą i późniejszego zachodu latem już warto to zrobić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...