Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłaszcza jak ktoś oglądał mecz Kukesi z Legią, to trudno byłoby uwierzyć, że w tym kraju w ogóle takie coś jak telewizja HD jest już dostępne, a nawet znane. A kibice dzicy, niecywilizowani. Kraje bałkańskie mogą kogoś zauroczyć widokami, ale też są to raczej bałaganiarze, mało zwracający uwagą na rozwój np. technologiczny. Niedawno piłkarze Vuković i potem Nikitović powiedzieli szczerze, że jeśli ktoś narzeka na Polskę, na wiele zaniechań u nas, to dla nich Polska jest uporządkowana niczym Niemcy dla nas, porównując z pozycji ludzi mieszkających tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wypowiedź w programie Ekstraklasa po godzinach. Pokazywali go z rodziną i mówił o kilku rzeczach. Może z 2-3 minuty. W tym samym programie kilka tygodni temu też właśnie podobnie mówił Vuković. Materiały dotyczą piłkarzy zagranicznych, którzy grają lub nawet zamieszkali na stałe w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to w Polsce chyba nie jest tak źle

Sami malkontenci

Dziś czytałem o naszych w brytyjskich szkołach

Zawyżają poziom co martwi brytyjskich rodziców

Zakładają grupy wsparcia dla słabszych uczniów

Na fejsie czytałem

Tylko pomyślcie jaka by była Polska gdyby była w pełni niepodległa od 1945

Plan Marshalla te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, a domaganie się dziś w Polsce tych samych pensji, które są w Niemczech, Anglii, Francji jest albo kompletną nieodpowiedzialnością albo niewiedzą i idiotyzmem. Polska startowała 1989 nie od zera a od minusa, bo była wielka inflacja, inne kraje mimo wojny, rozwijały swoją demokrację, dobrobyt od stuleci. A tu rozbiory, wojna, komuna po kolei. Jak po 25 latach można się z nimi zrównać w poziomie życia? Był gdzieś taki przypadek na świecie? Polska cały czas się zbliża, a nie oddala od bardziej rozwiniętych państw, chyba tylko [beep] widzi same ruiny. Zawsze mogłoby być lepiej, ale nigdy i nigdzie wszystko nie pójdzie idealnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tu dzisiaj nadzwyczaj cicho o gościnnych występach Macierewicza w USA. Ciekawe co by było, gdyby przedstawiciel innej partii mówił to w jego stronę lub jego kolegów. Mam wrażenie, że forum byłoby pełne oburzenia. Hańba, zdrada, Targowica by krzyczano.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, a domaganie się dziś w Polsce tych samych pensji, które są w Niemczech, Anglii, Francji jest albo kompletną nieodpowiedzialnością albo niewiedzą i idiotyzmem.

Szkoda tylko, że cen się nie domagaliśmy takich jak w Niemczech, Anglii i Francji, a jakoś łaskawie nas nimi wszyscy sami raczą. Smartfon w USA kosztuje na starcie 180USD, a u nas przelicznik 1:1 + podatki i wychodzi 900zł. Szkoda, że tylko wymaganie takich pensji jak w bogatych krajach jest źle widziane, a nikt nie patrzy, że w zasadzie nie tyle o ceny chodzi, tylko o siłę nabywczą. A że ludziom prościej jest wywnioskować, że to pensje są za niskie, a nie ceny za wysokie to nie ma się co dziwić, na pierwszy rzut oka tak to wygląda.

 

Choć ja to bym wszelkie zahaczające o politykę dyskusje raz dwa wycinał z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Polska startowała 1989 nie od zera a od minusa, bo była wielka inflacja, inne kraje mimo wojny, rozwijały swoją demokrację, dobrobyt od stuleci. A tu rozbiory, wojna, komuna po kolei. Jak po 25 latach można się z nimi zrównać w poziomie życia? Był gdzieś taki przypadek na świecie? Polska cały czas się zbliża, a nie oddala od bardziej rozwiniętych państw, chyba tylko [beep] widzi same ruiny. Zawsze mogłoby być lepiej, ale nigdy i nigdzie wszystko nie pójdzie idealnie.

 

To jest największe kłamstwo że startowaliśmy od zera , były przecież fabryki , stocznie , kopalnie , rozbudowany przemysł przynoszące zyski i zerowe bezrobocie. Pomijana jest postać Jeffrey Sachs człowieka który doprowadził do rozpadu i bratobójczych walk w Jugosławii oraz  tworzył plan Balcerowicza 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największe kłamstwo że startowaliśmy od zera , były przecież fabryki , stocznie , kopalnie , rozbudowany przemysł przynoszące zyski i zerowe bezrobocie. Pomijana jest postać Jeffrey Sachs człowieka który doprowadził do rozpadu i bratobójczych walk w Jugosławii oraz  tworzył plan Balcerowicza

To zerowe bezrobocie to bzdury.Realnie było o wiele,wiele większe.Ale według ciebie PRL to była kraina miodem i mlekiem płynąca,gdzie wszyscy byli szczęśliwi.No sorry,ale np.mój ojciec mówił mi o życiu wtedy,o pustych półkach w sklepach,a i tak mieli dosyć dobrze,bo mieli rodzinę na wsi pod Międzychodem.Co prawda ma prawicowe poglądy polityczne(a ja po nim) i nie podoba mu się polityka w Polsce,ale woli żyć teraz,mimo wszystkich wad i kłopotów naszego kraju,niż w "wspaniałym" PRL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największe kłamstwo że startowaliśmy od zera , były przecież fabryki , stocznie , kopalnie , rozbudowany przemysł przynoszące zyski i zerowe bezrobocie. Pomijana jest postać Jeffrey Sachs człowieka który doprowadził do rozpadu i bratobójczych walk w Jugosławii oraz tworzył plan Balcerowicza

Co za brednie. :roll: Nic nie działało normalnie. Wszystko podtrzymywane sztucznie. Zyski i zerowe bezrobocie były chyba tylko na ustach propagandzistów. Wydmuszki nie miały prawa wytrzymać zderzenia z normalnym światem. Musiały upaść. Więc tak naprawdę, start był ujemny.

 

Teraz jest w miarę normalnie, ale nie idealnie. W dodatku znowu się pogorszy z dwóch przyczyn: emigracji zarobkowej młodych pokoleń, oraz przykręcenia kurka pieniędzy z Unii. Ale zawsze musi być gorzej, żeby nastąpiły zmiany. Jednak wolę te dzisiejsze słabsze perspektywy, niż ich brak wtedy. ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRL-u nie pamiętam (kiedy upadła komuna miałem 6 lat) .Fakty

1 Były fabryki

2 Były stocznie

3 Ludzie mieli pracę jaka by ona nie była

4 Jakieś mieszkanie się znalazło

 

Dziś

1 fabryki sprzedane w obcy kapitał co sprawia ,że cały zyski jest wyprowadzany z Polski ,a i mają tanią siłę roboczą (przykład Amazon chociażby )

2 banki sprzedane w obcy kapitał (zysk też wyprowadzany z Polski )

3 brak stoczni (chyba jeszcze coś w Gdyni jest)

4 praca w Polsce jest luksusem. Są regiony ,gdzie pracy jest w brud np. Poznań ,ale są regiony gdzie jej praktycznie nie ma np. Wałcz ,gdzie ludzie jadą do pracy do Amazona we Sadach k. Poznania lub Samsunga we Wronkach (spory kawałek mają prawda? )

5 Chcesz mieszkanie to je kup ,a za co to weź kredyt ,a jak tu dostać kredyt jak się zarabia 1500 zł i jeszcze na umowę zlecenie

 

To tak w skrócie . Wyjechałem za granicę właśnie ze względu na zarobki .Na początku było ciężko ,a teraz najgorsze mam za sobą i nie żałuje tej decyzji. Jak ktoś mi się pyta ,czy zamierzam wracać to mówię ,że nie ,a przyjeżdżam do Polski tylko ze względu na rodziców 

Tam spokojnie mi wystarcza na moje potrzeby ,a w Polsce po mimo ,że jestem jeszcze kawalerem to musiałem się skrobać (wynajem w Poznaniu w 2007 roku pokoju kosztowało mnie około 400 zł plus opłaty a zarabiałem max 900 zł -ładny przelicznik :>  )

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem PRLu (i całego ZSRR) było to, że nie produkowało się tego co było potrzebne, tylko to co dobrze wyglądało z propagandowego punktu widzenia - czyli głównie przemysł ciężki - miało być dużo, "wielko" i masywnie. Stąd stocznie, budowa konstrukcji stalowych - mostów, dźwigów itp., "pałaców kultury".

 

Produkcja nie odpowiadała potrzebom społeczeństw, a brak wymiany handlowej sprawiał, że niedoborów nie dało się uzupełnić poprzez import. W momencie upadku PRLu, zdecydowano u nas o braku okresu przejściowego i od razu rzucono nas na wolny rynek. Czego następstwem był gwałtowny wzrost cen produktów, których na naszym zamkniętym dotąd rynku był wręcz tragiczny niedobór, więc w zasadzie ceny wszystkiego gwałtownie podskoczyły, bo jak wiadomo gdy czegoś jest mało, to jest to droższe, niż gdy z czasem produktu na rynku przybywa. Tak więc w rzeczywistości, żadnego obcinania zer nie było, po prostu było urealnienie cen.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz racje ,ale powiedz to ludziom dojeżdżającym z Wałcza do Poznania do pracy ,a przypomniało mi się ,ludzie z Gołanczy, Wapna ,Wągrowca też dojeżdżają do Samsunga we Wronkach i mają około 100 km . Powiedz im to. Zamęt w Polsce jest w dużej mierze spowodowany przez polityków i to ich trzeba by było postawić przed sąd. Co do przemysłu ,można by było je przekształcić ,ale lepiej sprzedać ,a inny jak widać czerpie z tego zyski i jemu się opłaca . Nie bronie PRL ,ale jakoś Czesi i Słowacy to inaczej zrobili, tak tak w Czechach się lepiej żyje niż w Polsce ,szok!!!!!!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...