Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sztywniak napisał:

Wszystkie mecze ligi angielskiej do końca września w canal+.

oraz 3 mecze z kolejki Bundesligi

I to jest super wiadomość. Jakość niestety nie będzie dobra, ale to już nie wina Canal+. Czyli nie tylko nie upadli, ale nawet na tę chwilę rozszerzyli ofertę sportową. Niektórzy na tym forum na pewno są zrozpaczeni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamują ofertę konkurencji-  to raczej ostatnia deska ratunku, a dla Viaplay win- bo podbiją sobie liczbę subskrybentów, zrzucając ruch na serwery konkurencji nie będą musieli inwestować w swoje, darmowa reklama, no i na pewno niemały zysk.

Dodatkowo na lodzie zostawiają swoich abo z subskrypcji oraz chyba najbardziej poszkodowanych czyli abo w kablówkach. Oni dostaną na pocieszenie dwa mecze PL.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bartas_20 napisał:

Reklamują ofertę konkurencji-  to raczej ostatnia deska ratunku, a dla Viaplay win- bo podbiją sobie liczbę subskrybentów, zrzucając ruch na serwery konkurencji nie będą musieli inwestować w swoje, darmowa reklama, no i na pewno niemały zysk.

Dodatkowo na lodzie zostawiają swoich abo z subskrypcji oraz chyba najbardziej poszkodowanych czyli abo w kablówkach. Oni dostaną na pocieszenie dwa mecze PL.

Ciekawe spojrzenie. Ja patrzę na to w ten sposób, że inwestując 50 zł w satelitę mam wszystkie ligi piłkarskie. To według Ciebie dużo? Na tym forum szklanka dla niektórych zawsze jest do połowy pusta, smutne życie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArkonAle Ty  piszesz, o tym co Ty w tym momencie masz. Ja piszę, że bez zawartego dealu z Viaplay C+ miałoby duży problem. To Viaplay więcej zyskał. C+ był na musiku, a Viaplay sprytnie zagrało, bo takiego układu racze niewiele osób się spodziewało. Nie wiemy czy za chwilę to już nie będzie 50 zła więcej. To nie są instytucje charytatywne, a finalna oferta będzie dopiero przedstawiona.

Zasadniczo na razie można uznać, że zyskałeś do końca września- zobaczymy w jak dalekiej perspektywie. Ale uważam, że zwycięstwo będzie po stronie Viaplay ( nie oceniając czy to dobrze dla nas klientów)

@czerstwy Transmisje żużla odnoszę jako taki warunek- " a co tam, dajcie nam jeszcze to, powiemy, że mamy żużel w ofercie" :D Nie budując redakcji.  Oczywiście te transmisje wg mnie nie mają większego wpływu na subskrypcje, i nie taki był ich zamysł.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry jak może być 50 zł więcej jak w rocznym abonamencie Viaplay kosztuje niecałe 34. Już nie przesadzajmy. Ja żyję chwilą obecną, niektórzy wieszczą już od lat upadek Canal+, a na to się nie zanosi. Jakoś dziwnie mi się wydaje, że dopłata będzie w granicach 10- 15 zł jak w UPC. Pożyjemy, zobaczymy. Mnie i tak najbardziej cieszy, że Legia jest w 4K, a mam nadzieję Barca też będzie. I na tym się skupiam, bo już wcześniej pisałem, że gdyby w C+ nie było ekstraklasy, nie byłbym też ich abonentem. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Sorry jak może być 50 zł więcej jak w rocznym abonamencie Viaplay kosztuje niecałe 34. Już nie przesadzajmy. Ja żyję chwilą obecną, niektórzy wieszczą już od lat upadek Canal+, a na to się nie zanosi. Jakoś dziwnie mi się wydaje, że dopłata będzie w granicach 10- 15 zł jak w UPC. Pożyjemy, zobaczymy. Mnie i tak najbardziej cieszy, że Legia jest w 4K, a mam nadzieję Barca też będzie. I na tym się skupiam, bo już wcześniej pisałem, że gdyby w C+ nie było ekstraklasy, nie byłbym też ich abonentem. Proste.

Oczywiście wkradł się mały błąd moim wpisie, miało być " więcej niż 50 zł" a nie "50 zł więcej",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartas_20 napisał:

@ArkonAle Ty  piszesz, o tym co Ty w tym momencie masz. Ja piszę, że bez zawartego dealu z Viaplay C+ miałoby duży problem. To Viaplay więcej zyskał. C+ był na musiku, a Viaplay sprytnie zagrało, bo takiego układu racze niewiele osób się spodziewało. Nie wiemy czy za chwilę to już nie będzie 50 zła więcej. To nie są instytucje charytatywne, a finalna oferta będzie dopiero przedstawiona.

Zasadniczo na razie można uznać, że zyskałeś do końca września- zobaczymy w jak dalekiej perspektywie. Ale uważam, że zwycięstwo będzie po stronie Viaplay ( nie oceniając czy to dobrze dla nas klientów)

@czerstwy Transmisje żużla odnoszę jako taki warunek- " a co tam, dajcie nam jeszcze to, powiemy, że mamy żużel w ofercie" :D Nie budując redakcji.  Oczywiście te transmisje wg mnie nie mają większego wpływu na subskrypcje, i nie taki był ich zamysł.

 

Nie znamy oficjalnych wyników przetargu na Ekstraklasę, jak również warunków ewentualnego porozumienia na tym polu, więc do końca nie wiemy kto jak bardzo był na musiku. To są trochę naczynia połączone, dlatego pisałem, że Ekstraklasa pośrednio rozstrzygnie warunki porozumienia na Premier League.

 

W dalekiej perspektywie wszystko zależy od wyników sprzedaży Viaplay w tym i być może kolejnym sezonie. Nie znamy także wysokości opłaty za Viaplay dla abonentów satelitarnego C+, co może nam powiedzieć o perspektywach przyszłego stopnia powiązania bazy klienckiej.

 

Tak jak pisałem o porozumieniu przed porozumieniem: Viaplay nie chce zależności od obcej bazy klienckiej, najchętniej sprzedawałby bezpośrednie subskrypcje, kontrolując cenę i całą bazę. Jednakże Viaplay potrzebuje kanału sprzedaży oraz poszerzenia dystrybucji, bo organiczna budowa jest bardzo trudna i w pewnym sensie dochodzą lub zaraz doszliby do ściany.

 

C+ tego nie zrobi, bo technologicznie są bardzo słabi (nie mają know-how, są zależni od zewnętrznych firm) i pewnie nawet nie pomyśleli, aby o to zawalczyć, ale właśnie dlatego C+ powinien umożliwić logowanie się do aplikacji Viaplay na dekoderach C+ tylko tym, którzy wykupili subskrypcję poprzez abonament C+. Viaplay po swojej stronie kontroluje, co może: komentarz własny, jakość obrazu 720p, że promocyjny dostęp jest tylko dla satelitarnych abonentów itp.

 

Moim zdaniem C+ mógł mieć lepsze warunki i trochę więcej wyciągnąć od Viaplay. C+ komunikuje, że chce być dużym hubem dla wielu dostawców, ale jeżeli będzie to robił na słabych warunkach, to Viaplay dużo więcej na tym skorzysta. Przy czym zastrzegam jeszcze raz, że nie znamy warunków przetargu na Ekstraklasę.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując tak naprawdę większość abonentów Platformy Canal+ ma gdzieś jaki jest napis na kanale, gdzie oglądają transmisję sportową. Idąc tym tokiem rozumowania, że C+ promuje Viaplay, to wcześniej i obecnie promuje Polsat, bo dołączył te kanały jak kupili LM. Ile było głosów na tym forum, że kanały Polsat Sport Premium będą w kablówkach, a na pewno nie w ówczesnym nc+. Dla mnie jako kibica piłkarskiego fakt, że na jednej platformie mam wszystkie najważniejsze ligi oraz LM, często w bardzo dobrej jakości za 50- 70 zł(bo nie sądzę, że to będzie kosztowało więcej niż 20 zł) jest zwycięstwem Canal+, a na pewno nie Viaplay. Nie odwracajmy kota ogonem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił się rynek co przyznaje C+ i teraz nie chodzi  o to by wszystko mieli oni tylko by wszystko było u  nich. Kilka lat temu nie do pomyślenia by w ramach reklam swojej platformy reklamowali kanały konkurencji i ich ofertę, co obecnie ma miejsce. Najistotniejsze jest to, ze LM można obejrzeć za pośrednictwem ich platformy, a nie czy na ich kanałach. Teraz generalnie walka toczy się o utrzymanie bazy abonentów zbudowanej latami zarówno ze strony C+ jak i CP. No i tez otwarcie się na kolejne możliwości zarobku. Pamiętamy jak C+ bronił się przed udostępnianiem swojej oferty w internecie, obecnie C+ online promują nawet nie wiem czy nie mocniej niz ofertę satelitarną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arkon napisał:

Podsumowując tak naprawdę większość abonentów Platformy Canal+ ma gdzieś jaki jest napis na kanale, gdzie oglądają transmisję sportową. Idąc tym tokiem rozumowania, że C+ promuje Viaplay, to wcześniej i obecnie promuje Polsat, bo dołączył te kanały jak kupili LM. Ile było głosów na tym forum, że kanały Polsat Sport Premium będą w kablówkach, a na pewno nie w ówczesnym nc+. Dla mnie jako kibica piłkarskiego fakt, że na jednej platformie mam wszystkie najważniejsze ligi oraz LM, często w bardzo dobrej jakości za 50- 70 zł(bo nie sądzę, że to będzie kosztowało więcej niż 20 zł) jest zwycięstwem Canal+, a na pewno nie Viaplay. Nie odwracajmy kota ogonem.

A rozumiesz to że cała Premier League nie wróciła do C+ bo to okno promocyjne do końca września? A ty już obwiesciłeś zwycięstwo mocarnego C+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z czytaniem, to już nie moja sprawa. Napisałem wyraźnie, że liczę się z dodatkową opłatą i tak uważam, że 60-70 zł za wszystkie najważniejsze rozgrywki piłkarskie to nie jest wygórowana kwota przy obecnej inflacji. Ja wiem, że na tym forum modne jest kopanie Canal+, ale bądźmy poważni. Prawda jest taka, że na dziś mam całą piłkę w tej platformie(ok. 3 topowe mecze Bundesligi, ale to i tak nadmiar). Bardzo wątpię, że nagle 1 października oferta będzie uboższa. Oczywiście po raz kolejny podkreślam- liczę się z dodatkową opłatą. Jakby tak Netflix albo Disney pozyskał najlepsze filmy czy seriale od HBO, to byłyby peany na ich cześć, ale tak działa marketing, a ten niestety w Canal+ kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...