Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, MartinFC napisał:

Ciekawi mnie, dlaczego Canal+ nie wojuje Mateuszem Borkiem? Zajęty jest? Czy też za bardzo stronniczy (proReal)?

 

Umowa dotyczy jednego meczu Bundesligi w tygodniu. To jest trochę powtórzenie dawnej zgody Polsatu na komentowanie meczów Bundesligi w Eurosporcie. Nie wiadomo jakie jest zapatrywanie TVP na możliwość rozszerzenia współpracy.

 

14 minut temu, kkzk81 napisał:

Nie, jest zdecydowanie dłużej. Nie przytoczę dokładnej daty jednak.

 

Na pewno od 2013 po połączeniu z n-ką. Z trzyletnią przerwą związaną z utratą praw.

http://www.sat-charts.eu/artykul,2087,El-Clasico-Real-Madryt---FC-Barcelona-z-dodatkowymi-ściezkami-audio-w-Canal+-Sport.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WebMat napisał:

 

Umowa dotyczy jednego meczu Bundesligi w tygodniu. To jest trochę powtórzenie dawnej zgody Polsatu na komentowanie meczów Bundesligi w Eurosporcie. Nie wiadomo jakie jest zapatrywanie TVP na możliwość rozszerzenia współpracy.

Borek już po odejściu z Polsatu mówił,  że zawsze chciał bardziej zajmować się Ekstraklasą.  Co prawda Polsat przez krótki moment miał u siebie mecze Ekstraklasy,  ale jak sam mówił, nie były to mecze topowe,  a takowe chciał komentować. Myślałem po tej wypowiedzi,  że C+ zaangażuje go też do polskiej ligi.  Tak się nie stało,  ale kto wie co będzie od nowego sezonu jeżeli Bundesligi faktycznie w C+ już nie będzie. Może wtedy zdecyduje się pracować przy Ekstraklasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 To jest w ogóle ciekawy wątek. Przed startem Kanału Sportowego też mówił, że chciałby zająć się polską ligą, a obecnie w ogóle nie ma tam magazynu ligowego. W TVP również kto inny komentuje mecze Ekstraklasy.

 

Myślę, że ta chęć wynikała z logiki stałej współpracy dla danej telewizji, jak również ograniczeń związanych z pracą w Polsacie. W ostatnich latach komentował topowe mecze LM, reprezentację Polski, wybrane spotkania polskich drużyn w pucharach oraz... 1 ligę i Puchar Polski. Założenie pracy w telewizji, gdzie szef ustala grafik i zakres prac dla pracowników podpowiadało, że w tym złotym bukiecie brakowało meczów Ekstraklasy. Bo oprócz Bundesligi, którą komentował wcześniej dla Eurosportu z piłki nożnej to było za pewne wszystko, co zawodowo go interesowało.

 

Obecna forma współpracy rozdzielona na różne podmioty, w różnych kanałach dystrybucji trochę zmienia charakter jego pracy. Nie ma dyżurów czy szablonowych grafików, tylko niejako najmuje się na konkretne wydarzenia. Być może przy takim układzie ta Ekstraklasa nie za bardzo mu "leży". Z kolei TVP za pewne woli na Ekstraklasę wypuszczać także mniej popularnych komentatorów. Z kolei C+ do magazynów woli angażować swoich stałych współpracowników. Pozostaje jedynie komentowanie pojedynczych spotkań Ekstraklasy dla C+ i tutaj może dochodzić do jakiegoś konfliktu interesów na linii TVP - C+.

 

Ale może być tak jak piszesz. Być może utrata Bundesligi będzie pretekstem do przetasowań i takową cichą zgodę od TVP otrzyma. Inna sprawa, że to jest dla niego zawsze jakiś plan B, plan C, możliwość dokonania innego wyboru, forma nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Borek nie jest pracownikiem TVP by ta miala sie na coś zgadzac czy nie. Borek lapie za dużo srok za ogon-menadzer bokserski, kanal sportowy, TVP, C+, etoto, gromda i inne jakies dziwactwa jak efm czy cos takiego. Dlatego tak malo komentuje. W tym roku dla Tvp raptem skomentował dwa mecze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czerstwy napisał:

Widać za bardzo skomplikowane dodać je do C+Premium😉

Może chodzi o wyniki oglądalności? Ostatnio wynik El Clasico w C+ był sporo niższy niż w Eleven i mówiono,  że to przez to, że Nielsen zliczył tylko ścieżkę neutralną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy zasięg C+ i Eleven jest podobny jeżeli chodzi o telemetry. 

Co ciekawe w rundzie wiosennej w zeszłym roku mecz miał lepszą widownie w C+ niż w Eleven. Chociaż różnica była niewielka.  W rundzie jesiennej różnica była już duża i znacznie lepiej w Eleven. 

 

Wiosna 2020:

C+ 355tys.

Eleven 319tys.

 

Jesień 2020:

C+ 132 tys.

Eleven 351 tys.

(Źródło: twitter M. Wójcicki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Przecież Borek nie jest pracownikiem TVP by ta miala sie na coś zgadzac czy nie. Borek lapie za dużo srok za ogon-menadzer bokserski, kanal sportowy, TVP, C+, etoto, gromda i inne jakies dziwactwa jak efm czy cos takiego. Dlatego tak malo komentuje. W tym roku dla Tvp raptem skomentował dwa mecze 

 

To że nie jest pracownikiem nie znaczy, że nie zostały wyznaczone ramy i warunki współpracy. Nie wiemy jakie są ustalenia, choćby ustne. Zbyt szeroka współpraca z C+ (komentowanie innych lig, prowadzenie studia) może doprowadzić do tego, że przestanie być najmowany do pracy w TVP. Dla mnie jako widza nie ma to znaczenia, wręcz wolałbym żeby pracował i tu i tu. Ale przykład Pawła Orleańskiego pokazuje, że prezes Kurski może kiedyś postawić twarde weto w tej sprawie.

 

Są osoby, które nie są pracownikami Polsatu, a i tak mają zakaz występów w Kanale Sportowym, jeśli chcą być dalej zapraszani do Polsatu. Forma zatrudnienia jest tutaj rzeczą wtórną.

 

Jeszcze zapomniałeś o Onecie (poza "Misją Futbol"). Będzie nagrywał podcasty i chyba nawet jakieś osobne programy na Euro. Też nie jestem fanem boksu, a już szczególnie tych wszystkich wyszukanych sportów walki.

 

To jest temat na osobną dyskusję. Bo to, że ma wiele aktywności na różnych polach jest działaniem raczej roztropnym, przedsiębiorczym i wpisującym się ogólny trend. Wielu dziennikarzy/publicystów występuje w telewizji, mają audycje w radiu, piszą felietony do tygodników, wydają podcasty w Internecie, mają kanały na YT. W pewnym sensie są "multimedialni". Inna kwestia, że rzeczywiście jego podstawowa aktywność (komentowanie spotkań piłkarskich), na bazie której zbudował swoją rozpoznawalność, jeżeli zostanie zaniedbana, może osłabić wizerunkowo wszystkie pozostałe. A już na pewno reklamową siłę jego marki osobistej.

 

39 minut temu, kamil2505 napisał:

Może chodzi o wyniki oglądalności? Ostatnio wynik El Clasico w C+ był sporo niższy niż w Eleven i mówiono,  że to przez to, że Nielsen zliczył tylko ścieżkę neutralną. 

 

Ja się muszę przyznać, że pierwszy raz oglądałem Gran Derbi na Eleven Sports, zamiast C+. Do dziś żałuję odejścia Laskowskiego (ile to już lat minęło) i przez lata nie lubiłem Wolskiego jako tego, który go na stałe zastąpił. Teraz z kolei żałuję Wolskiego i trochę na złość mimo nieco gorszej jakości obrazu oraz dźwięku oglądałem na ES. Nie mam nic go Glenia, ale jak dla mnie jego głos jest zbyt charakterystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy to właściwy wątek do poruszenia tego zagadnienia, ale mnie ciekawi, czy po zmianie nazw kanałów Domo+ i Kuchnia+ przyjdzie kolej na zmianę nazwy nSport+ i uzyskamy CANAL+ Sport+?

Fajnie by było, bo może wtedy zaczęliby tam dawać część transmisji tenisowych WTA, dzięki czemu większa grupa widzów miałaby do nich dostęp.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcą, żeby wszystkie kanały, które tworzą kojarzyły się z marką CANAL+, to i nazwa nSport+ powinna zostać zmieniona, tym bardziej, że już po tylu latach od fuzji Cyfry+ z Nką, to "n" niewiele mówi, zwłaszcza młodszym widzom i pewnie pytania "skąd to n w nazwie???" są bardzo częste, a taki zabieg pozwoliłby też właśnie może wpuścić do tego kanału tenis, tzn. przynajmniej mecze polek, żeby rozszerzyć ich zasięg.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...