Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ze nie ma przepisu..jest tylko podejście do klienta i będąc w pozycji Canal+ czyli platformy która raczej ma złą opinie wśród abonentów rozważyłbym jej naprawę w inny sposób niż oferowanie dostępu reszcie do upadającego trupa którego bardzo zły stan unaocznił wirus..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wislok napisał:

Płacisz za dostęp do kanałów, ten Ci cały czas zapewniają, robią nawet specjalne programy live. Dochodzi jeszcze kwestia reklam, rynek ponoć ma się skurczyć . 

Jaki reklam ? Ile masz reklam na C+, PSP czy Eleven ? Nie powiesz mi że programy live kosztują jakaś wielką kasą.  Ile oni za ESA płacą  ? 185 mln zł za sezon ? Przyjmijmy to wychodzi 5 mln za kolejkę, brakuje 11, więc są 55 mln do przodu dodają do tego inne ligi więc mówimy o kwocie pewnie około 80-100 mln zł zysku przez kryzys.  Zarabianie w ten sposób w momencie kiedy świat jest pogrążony w kryzysie lekko mówiąc jest nieuczciwe. Kto jak kto ale TV to jedna z branż która nie straci na kryzysie. 

 

I jeszcze raz podkreślę, ja nie chce żadnego obniżania abonamentów, ja chce aby wywiązali się z podpisanych umów, kryzys dopadnie też i sport, a to my płacimy za te wszystkie kontrakty. Ale jeśli nie planują tego zrobić i chcą renegocjować umowy to nie wyobrażam sobie abyśmy nie dostali jakiejś rekompensaty.

 

@umek ale ty piszesz o czymś zupełnie innym, mowa zupełnie o innej sytuacji, o sytuacji w której dzięki kryzysowi mogą zarobić ogromną kasę a to jest po prostu nieuczciwe względem abonamentów. Dlaczego ludzie mają ponieść koszty kryzysy a stacja TV bogacić się na tym kryzysie ? To nie jest etyczne. Dlaczego my mamy płacić a stacje TV nie chcą płacić swoich umów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki reklam ? Ile masz reklam na C+, PSP czy Eleven ? Nie powiesz mi że programy live kosztują jakaś wielką kasą.

No reklam na Eleven i C+ Sport to jest pełno. Nie tylko bloki reklamowe ale bukmacherzy podczas meczu itd.

Te wpływy muszą być istotne, bo inaczej nie robiliby z ekranu choinki (mam nadzieję ;)).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, umek napisał:

Ale stacja nie zarobi niczego extra..oni płaca pełna sumę. To czy cokolwiek wynegocjują to inna sprawa...ale nie pisz ze ktoś coś na kryzysie zarobi..

No właśnie, że zarobi. Zysk będzie większy dzięki obniżenie kosztów przez renegocjacje umów. To dalej jest zysk. 

 

@bugmenot nie wiem jak jest w przypadku innych stacji ale w przypadku C+ i ESA to jest kwestia ligi i klubów, stacja z tego kokosów nie ma. W ogóle ich wszystkie reklamy są powiązane z ESA. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich rewelacji?  Skoro zapłacą mniej za prawa sportowe (a sami zapowiadają renegocjacje, mówił o tym chyba Animucki) a my zapłacimy takie samo abo przychód będzie taki sam a koszty mniejsze. Czyli zysk jaki będzie ? Mniejszy czy większy ? To matematyka ze szkoły podstawowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność - Uważam,że płacimy za treści , jednak umowy są tak skonstruowane,że w umowie mamy kanały C+Sport itd. więc my mamy świadomość ,że bierzemy te kanały bo tam jest kontent X , Y czy Z, ale prawnie nasze interesy nie są zabezpieczone w przypadku takich sytuacji,że nagle może nie być kontentu przez długi okres umowy. Ja mając świadomość prawną świadomie zdecydowałem się na niewiązanie się umową z jakimkolwiek operatorem stawiając na elastyczną ofertę streamingową. Rozumiem,że innym taka forma nie odpowiada choćby na jakość obrazu, ja to szanuję zachowując prawo do własnych decyzji konsumenckich. Dlatego mogę kupić/ zrezygnować na pewien okres/ później ponownie włączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kurgan napisał:

Wg mnie sprawa jest prosta. Jak ci jakas telewizja nie obniży abonamentu to w kolejnym cyklu rozliczeniowym ty jej nie zapłacisz. W czasach kryzysu wychodzi ktore firmy się zachowuja przyzwoicie a ktore nie. Chciałbym wierzyć by ludzie portfelem zaglosowali przeciwko nieprzyzwoitym.

Dokładnie o to chodzi. Dlatego piszę o dwóch rozwiązaniach

 

@wislok wiadomo i ja wcale nie piszę w interesie naszym, abonentów ale świata sportu, dla mnie najlepszą opcją będzie ten abonament i jak po prostu zapłacą światu sportu to co mają zapłacić. Nie wyobrażam sobie świata bez piłki i chciałbym aby dalej było jak było a bez naszej kasy może być różnie, choć i świat sportu będzie potrzebował wielkiego zaciśnięcia pasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,ze w najgorszej sytuacji są kluby na dole piramidy futbolu. To już kwestia między platformą C+, TVP, a Ekstraklasą. To kwestia umów. Skoro w zapisach umowy były odpowiednie punkty to teraz telewizje z nich skorzystają. TVP dostała jakiś proporcjonalny zwrot za odwołane konkursy PŚ w skokach narciarskich bo tak przewiduje umowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnej sytuacji sugeruję powrót na antenę programu niegdyś nadawanego na nSport programu "Bez Ciśnień" z Piotrem Karpinskim jako prowadzącego bo to co jest prezentowane o 20 codziennie na C+SPORT i rozmysly i marzenia oraz wróżenia z fusów przez niby ekspertów od polskiej kopanej zakrawa na śmieszność jak na "kontent premium"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wislok napisał:

Żeby była jasność - Uważam,że płacimy za treści , jednak umowy są tak skonstruowane,że w umowie mamy kanały C+Sport itd. więc my mamy świadomość ,że bierzemy te kanały bo tam jest kontent X , Y czy Z, ale prawnie nasze interesy nie są zabezpieczone w przypadku takich sytuacji,że nagle może nie być kontentu przez długi okres umowy. Ja mając świadomość prawną świadomie zdecydowałem się na niewiązanie się umową z jakimkolwiek operatorem stawiając na elastyczną ofertę streamingową. Rozumiem,że innym taka forma nie odpowiada choćby na jakość obrazu, ja to szanuję zachowując prawo do własnych decyzji konsumenckich. Dlatego mogę kupić/ zrezygnować na pewien okres/ później ponownie włączyć. 


Panie kochany pisz pan poprawnie - "treść" nie "kontent"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, bo wielu uradowanych że są archiwalne materiały. Canal+ musiał mieć czyjąś zgodę na powtórki tych programów, lub meczów archiwalnych?  Bo jeśli nie, to tak bardziej kpina, że dopiero gdy nie ma transmisji na żywo (latem także nie mają ich co tydzień) przypomnieli sobie o tych materiałach. Jak to jest? Materiały ich własne rozumiem, że gdzieś tam odkopali. A reszta?

Niestety co by nie pokazywali, magazyny z rozmowami o niczym, stare mecze, archiwalia programów sportowych, omawianie przez kwadrans czynu Lewandowskich, interakcje z kibicami, to wszystko jest niby ciekawe, ale równie dobrze mogło to być wcześniej. W tygodniu gdzie transmisji jest mniej, albo wieczorem pogadać z widzami. I tak na prawdę  to takie Canal+/Eleven/Polsat Sport to teraz kanały jak ESPN (Classic? <-- tak się nazywał chyba). Ale może ktoś wpadnie na pomysł, żeby takie formaty zostawić, również wtedy gdy wrócą rozgrywki ligowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawnie mają rację.

Cytat

Rozumiemy, że w aktualnej sytuacji pojawiają się komentarze - skoro ligi nie grają, to należy zwrócić koszty abonamentu. To jednak bardzo duże uproszczenie dla funkcjonującego od lat modelu, w którym klienci kupują dostęp do pakietu kanałów, a nie konkretnych wydarzeń, które są tam transmitowane. W przypadku abonentów Platformy Canal+ to dostęp do kilku kanałów Canal+ o różnej tematyce, nie tylko sportowej - zauważa Piotr Kaniowski. - Obecną sytuację, gdzie liczba dostępnych wydarzeń sportowych na żywo zmieniła się, możemy porównać jednocześnie do sytuacji przerwy między sezonami, która w zależności od ligi trwa od półtora miesiąca do nawet ponad dwóch miesięcy. Jeśli rozgrywki ruszą więc z opóźnieniem od maja lub czerwca, to takiej przerwy między sezonami może już nie być w ogóle - dodaje rzecznik Canal+.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ekstraklasa-pilkarska-zawieszone-mecze-canal-cyfrowy-polsat-i-eleven-sports-oplaty-od-klientow

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...