Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MONETYZACJA  słowo klucz.

"Dla nas to jednocześnie możliwość monetyzacji kosztownych praw sportowych na całym rynku, a nie tylko na własnej platformie. – powiedziała Edyta Sadowska"

I można tylko p. Prezes zapytać: dlaczego abonenci C+, którzy nie lubią sportu nadal muszą TO TO  sponsorować i monetarnie i po raz drugi tracąc na marnej ofercie poza sportowej.


 

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać, że CP to cebula. Ekstraklasę kupują i oglądają wyłącznie zagorzali kibice, a ich jest 100-200 tys. I każdy kibic sportowy już dawno ma wykupiony zarówno CP jak i Canal+. Dla niektórych to jest wręcz niepojęte, jak można mieć Polsat Sport i Canal+. To wykracza poza ich wyobraźnię.

Edytowane przez jacekmalina30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uruchomienie dwóch nowych kanałów dedykowanych rozgrywkom PKO Ekstraklasy pozwoli na rozszerzenie modelu dystrybucji krajowych rozgrywek o kolejne platformy telewizyjne "         A ileż tych 'innych platform" mamy w Polsce....panie "gratis? A szczególnie tych, które do tej pory wolne były od polskiej ligi?

Wiesz lepiej od samego ITI.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kamil2505 napisał:

@bugmenot ale już to pisałem - mówisz albo o oglądalności żużla w nSport+ albo o prawach, których w Canal+ już nie ma. Przetarg był w zeszłym roku i czymś byłoby trzeba zastąpić ESA w C+, gdyby tych praw nie przedłużyli,  więc nie rozumiem po co mieszasz w to nSport+? Owszem w tabelce jest też nSport+, ale co z tego skoro mówimy o ESA w C+  który jest dodatkowo płatny? 

No i skoro patrząc na wyniki oglądalności na które się powołujesz to nie powinni niczego przedłużać,  bo OBECNIE ani angielska ani hiszpańska ani niemieckiej nie ma takich wyników nie ma jak polska. 

Ale to już nie mój problem, że nie przedłużyli tego co powinni ;). Zarówno liga hiszpańska jak i angielska również mają dobre wyniki (wiadomo, że nie wszystkie spotkania, ale to podobnie jak z ekstraklasą ;)).

Hiszpańskiej spadła oglądalność przez podział z Eleven, bo teraz zamiast 450 tysięcy oglądalności Barca - Real w C+, oba kanały mają np. po 250 tys. widzów ;).
Majowe Grand Prix na Canal+ - 130 tys. widzów... Tyle w temacie oglądalności z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, umek napisał:

Przecież to powszechnie wiadomo że niewiele osób to ogląda...to nie żadna tajemnica... @bugmenot podawał ostatnio dane...

Jak samo NC+ mówi, że ekstraklasa przyciąga tyle samo widzów co Premier League to nie wiem czy to jest niewiele, a dane oglądalności tych meczów w TVP Sport sięgają do miliona czasem ponad. To też samo mówi za siebie.

Edytowane przez adam160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Przestańcie pisać, że CP to cebula.

Cebulę można znaleźć w CP , NC+ oraz kablowkach. Więc nie ma co się obrażać. 

Wszyscy jesteśmy w tym samym bagienku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiele? Mecz, który zdecydowanie powinien przyciągnąć mniej widzów niż mecz naszych drużyn przyciąga to samo?

To jest dobry wynik?:)

Dla porównania powiem Ci że np mecze ligi angiwlskiej w UK ogląda średnio 500 tyś osób a La Liga,jakby nie było równie mocnej ligi ..30 tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, andrzejgratis napisał:

Wątpię aby C+ Sport 3 / 4 pojawiły się CP. Canal+ po prostu chce wyciągnąć więcej pieniędzy od obecnych gniazdek.

Ha ha :D Przecież wyraźnie w komunikacie mówią o rozszerzeniu dostępności ligi. Nie wiem czemu by nie miało to oznaczać oferty dla CP. Według mnie na 100% będzie opcja dokupienia C+ Sport 3 i C+ Sport 4. Zupełnie nie rozumiem czemu masz wątpliwości. Po to powstały te kanały żeby C+ się nie dzieliło pozostałą zawartością paczki C+ jak filmy czy Premier League. Identycznie jak to zrobił CP w przypadku Ligi Mistrzów i Ligi Europy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wojtekmedia2 napisał:

Może i będą w CP ale obstawiam że nie dzisiaj.  Już by jakieś testy kodowania były, A tu cisza. No ale daj boziu bym się mylił  ;)

 

LP rusza za kilka dni,19-tego jak pamiętam,maja jeszcze czas.

Teraz, smett napisał:

Czy kanały Canal+Sport 3/4 zaczęły już nadawać w NC+? Pytam bo nie mam dostępu do TV.

Tak,od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, umek napisał:

A wiele? Mecz, który zdecydowanie powinien przyciągnąć mniej widzów niż mecz naszych drużyn przyciąga to samo?

To jest dobry wynik?:)

Dla porównania powiem Ci że np mecze ligi angiwlskiej w UK ogląda średnio 500 tyś osób a La Liga,jakby nie było równie mocnej ligi ..30 tyś...

Jak dla mnie wiele. Po co porównywać jaka jest oglądalność rodzimej ligi w UK. No dobrze napisałeś 500 tyś. Z tym , że tam jest ponad 60 mln ludzi i Liga Angielska to jednak top topów...to jak u nas w szczytach w NC+ oglądało nie raz ponad 300 tys osób...to tak dla mnie jest wiele. A sądząc po raz czwarty powtarzam po oglądalności w TVP Sport na poziomie miliona osób oznacza to , że zainteresowanie jest. Tylko nie każdy chce płacić za cały pakiet C+. Więc jeśli cena nie będzie zaporowa to mówienie że w CP znajdzie się 5...albo 150 osób to już jest czysta herezja ? Znajdą się nie bój się jakby NC+ z CP nie było częściowo dogadane i jakby CP nie wiedziało , że ludzie chętni się znajdą to prawdopodobnie NC nie dawałoby ekstraklasy na nowe kanały. Bo ktoś tam wyżej miał rację pisząc , że prawdziwi zapaleni kibice to mają i NC+ i CP , ale jest spora grupa która chciałaby też czasem obejrzeć bez dokupowania drugiej platformy. Ale z forum raczej się tego nie wyliczy bo liczba osób obecnych tutaj to nawet nie jest 0,1% całej bazy abonentów. Takie jest moje zdanie, być może się mylę, ale po to jest forum żeby własne zdanie wyrazić. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam160 napisał:

A sądząc po raz czwarty powtarzam po oglądalności w TVP Sport na poziomie miliona osób oznacza to , że zainteresowanie jest.

 

Łacznie milion to mają mecze pokazywane też w TVP głównym.

Piast - Lech w TVP Sport miał 400 tysięcy, Lechia - Zagłębie 250 tys. itd. F1 od 45 minuty z ostatnim Kubicą też ma takie i lepsze wyniki ;)

Ba, mecze zagranicznych drużyn w U21 miały 300-350 tysięcy widzów. Więc o jakich dobrych wynikach ekstraklasy tu mówimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

 

Łacznie milion to mają mecze pokazywane też w TVP głównym.

No , ale z tego wynika że oprócz abonentów NC+ jeszcze około milion osób jest zainteresowanych oglądaniem ekstraklasy (być może od czasu do czasu najlepszego meczu w kolejce). Co to za różnica czy na TVP Sport czy na TVP1 , TVP2. Bo nie powiesz mi , że osoba mająca NC+ ogląda na TVP mecz jak ma go w swojej paczce.  Wiadomo , że pewnie tylko kilka procent może z 3-4% z tej puli miliona osób może będzie zainteresowane dokupieniem C+S3 i C+S4 w CP.  Według mnie jakby nie wiedzieli że im się to nie opłaci to by nie robili dubli.  Bo kto z NC+ prócz tych co mają 8xC+ i dostali za darmo to kupi ? NIKT. Bo mając 6xC+ jaki jest sens dla abonenta NC+ kupować C+S3 i C+S4 za 30 zł ? Jak tam nic nowego nie ma. To są kanały typowo na sprzedaż do konkurencji przede wszystkim i na zewnątrz i jakby wiedzieli że zainteresowania nie ma to by nie robili tych kanałów. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam160 ale z tym, że to są kanały dla CP to ja się zgadzam :). Natomiast hamowałbym entuzjazm co do spodziewanej oglądalności. Ale tak czy inaczej, jak zamówi to nawet tylko 10 tys. z 5 mln. abo grupy CP to C+ jest spora sumkę do przodu... Kwestia tylko czy nie spowoduje to odpływu abo z NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot no nie Twoja wina. Tylko absurdem jest odnoszenie się do oglądalności z innych sezonów przy zupełnie innym stanie rzeczy. Wyboru wielkiego nie mieli. Ekstraklasę więc przedłużyć musieli, bo byłoby kiepsko z ofertą C+.  Tym bardziej,  że tak jak pisałem - angielskiej, hiszpańskej i niemieckiej daleko do oglądalności ESA.  Więc pisanie,  że nie powinni przedłużać wydaje się być nonsensem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adam160 napisał:

 Takie jest moje zdanie i go nie zmienię :)

...i tak pozostań. Nie katuj ludzi takimi wyliczeniami bo to wyssane z palca.

Przypadek PSP dowodzi, ze podjecie działań wcale nie jest jednoznaczne z sukcesem. I wcale nikt na pewno nie rokuje sukcesu. Co najwyżej liczy na taki.

 

A jeśli te tysiace (z Twych wyliczeń) kupią dostęp do C+3-4 i zrezygnują z Canal+ lub nawet nc+....to twe wyliczenia warte funt kłaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...