Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniedziałek 23 kwietnia

18:00 ŁKS - Korona C+ Sport

20:55 Osasuna - Malaga C+ Sport

 

Środa 25 kwietnia

14:55 Udinese - Inter C+ Sport

17:55 Milan - Genoa C+ Sport

 

Piątek 27 kwietnia

17:40 Górnik - Podbeskidzie C+ Sport

20:00 Lech - Polonia C+ Sport

 

Sobota 28 kwietnia

13:10 Widzew - Lechia C+ Sport

15:30 GKS - Korona C+ Sport

15:55 Liga angielska (Stoke - Arsenal lub Wigan - Newcastle) C+ Gol głosowanie: http://www.canalplus.pl/sport/liga-angielska

17:45 Ruch - ŁKS Canal+

18:25 Norwich - Liverpool C+ Gol

18:30 Żużel: GP Europy C+ Sport

20:40 AS Roma - Napoli C+ Weekend

 

Niedziela 29 kwietnia

14:10 Śląsk - Zagłębie C+ Sport

14:25 Chelsea - QPR Canal+

16:40 Legia - Jagiellonia C+ Sport

16:55 Tottenham - Blackburn C+ Gol

17:55 Malaga - Valencia C+ Weekend

20:40 Udinese - Lazio C+ Weekend

20:55 Lille - PSG C+ Sport

21:25 Rayo - Barcelobna C+ Gol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sutuacja obecna na przykładzie kibiców Juve ,Milanu czy Valencii- wszystkie mecze mam w internecie,dodatkowo jak pokazuje C+ mam polski stream.Nie opłaca się płacić Cyfrze za masę niepotrzebnych kanałów żeby móc obejrzeć co trzeci mecz swojej ekipy.

Już nawet nie chodzi o to że kibicuję jakiejś ekipie. Ale po [beep] mam płacić za C+ nawet przy Premier League? Chociaż akurat tę ligę i tak pokazują najlepiej z tych co mają. Ale wprowadzają jakieś śmieszne głosowania na mecz który mają pokazać (niczym Polsat w latach '90 na film na telefon) zamiast pokazać wszystkie trzy. Ja sobie wybieram odpowiedni stream i oglądam to co chcę, a nie to co narzuci mi jakiś skąpy operator, który żąda ode mnie kasy i jeszcze pokazuje to co on chce a nie ja. Rozumiem gdyby to była zwykła stacja kablowa, będąca w podstawowych ofertach wszystkich nadawców. Wtedy by się nie wybrzydzało tylko oglądało się to co dają. Ale to jest stacja dodatkowo płatna. Więc i moja ocena jest inna.

Dlatego ja uważam,że inwestycja w szybki internet jest najlepszą inwestycją. Mam tu nie tylko sport,ale szereg innych rzeczy potrzebnych do pracy,innego typu rozrywki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ?? Chce ogladac Ligue 1, to mam sobie kupic francuski C+, za ktory bede placic miesiecznie tez 50, tylko ze EURO ?!.

 

Wystarczy mieć internet i włączyć stream'a meczu. Trudne?

Trudne, bo nie każdy ma na tyle mocny internet, aby móc spokojnie oglądać mecz. Do tego porównaj jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2@UP

Tak, mam C+ i jestem zadowolony. Wole zaplacic miesiecznie pieniadze i spokojnie zasiasc w fotelu i ogladnac w HD hit angielskiej lub hiszpanskiej niż martwic sie "czy stream zadziała".

 

@UP

Jeśli jest sie kibicem danej ligi to jakosc nie robi duzej roznicy raczej. Poza tym masz wybor: albo placisz za C+ i ogladasz w znakomitej jakosci to co ci daja, albo nie placisz i ogladasz na stream'ie co chcesz ale w slabej jakosci. Proste. Ludzie ... wy chcecie miec wszystko w super jakosci i za free? I tak zle i tak niedobrze. Typowe polactwo i wieczne narzekania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz nadal jednej rzeczy: tu nikt nie oczekuje niczego za darmo, ja osobiście mógłbym nawet dopłacić 10 zł za zwiększenie transmisji z każdych lig o 2-3 mecze, ale C+ po prostu nie ma zamiaru poszerzać swoich praw. Poza tym, nie odniosłeś się do drugiego argumentu: ja np. jestem fanem PL, ale mam słaby net i nie mogę sobie pozwolić na oglądanie spotkań na necie. Co wtedy mam zrobić, jeżeli w Polsce nigdzie legalnie większości spotkań nie obejrzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ilość transmisji z każdej z lig jest zbyt niska. Szczególnie źle wygląda to w przypadku Serie A i Lique1. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej to po prostu nie dostrzega problemu. Czy naprawdę tak kosztownym byłoby zwiększenie ilości transmisji z lig francuskiej i włoskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas_k jakby to było możliwe to zmienił bym internet na lepszy,choć to też nie jest proste jak się mieszka w jakimś niekorzystnym miejscu. Podobno LTE jest dobrym rozwiązaniem gdy się mieszka w takim miejscu.

Temat transmisji wraca jak bumerang. To jest tak, z jednej strony mówimy jak być powinno, z drugiej jest zderzenie z rzeczywistością ekonomiczną, bo nasze potrzeby są nieograniczone ,a środki do ich zaspokojenia i owszem. Z jednej strony rozumiem fanów Serie A czy Ligue1 , z drugiej także Canal+ bo naprawdę nie sposób obsłużyć wszystkie ligi w 100% ,bo to jest kwestia chociażby ludzi do komentowania,miejsca na kanały. Dlatego ja będąc mocno atakowany powtórzę,że dla fanów lig,które są naprawdę słabo pokazywane,powiem szczerze ,że się tym wcześniej nie interesowałem,było by dobrze gdyby znalazły innego nadawcę,który pokazywałby je w dużo większym zakresie i nie jest powiedziane,że łączy się to ze zmianą platformy bo tak być nie musi,może,ale nie musi. Czy ktoś ubolewa nad tym,że Canal+ nie ma Bundesligi?? Ja przynajmniej takich głosów nie spotkałem. Gdyby np. Ligue1 przeszło do Sportklubu to wtedy abonament mający Cyfrę w ogóle by na tym nie ucierpiał(pomijam już kwestie komentatorskie),bo nadal by miał tą Ligę na swojej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2@UP

Tak, mam C+ i jestem zadowolony. Wole zaplacic miesiecznie pieniadze i spokojnie zasiasc w fotelu i ogladnac w HD hit angielskiej lub hiszpanskiej niż martwic sie "czy stream zadziała"

 

No i o to nam przecież chodzi. Wszyscy byśmy tak chcieli. Innym radzisz żeby oglądali w necie a sam wolisz w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma innej opcji to trzeba ogladac na necie, prawda? We wtorek czeka mnie to samo z meczem LM, bo Nki nie mam. Zrozum, że ja też chce aby Canal+ emitował jak najwiecej meczów z danej ligi. Ale Canal+ tego nie robi. I co, mam sie obrażać, żę nie emitują wiecej meczy? Moje narzekania nic nie zrobią, bo to oni formułują swoją politykę. Moge tylko sie cieszyc z tego, że moge w sobote usiąść w fotelu i obejrzec hit Arsenal-Chelsea, a w niedziele Juventus-Roma. Trzeba też patrzeć na pozytywy Canal+, a nie tylko marudzić 24/7, że nie ma meczu Gijon-Osasuna czy Auxerre-Ajaccio w ramówce ...

 

Po tym sezonie jest przetarg na lege francuska i włoską chyba. Może akurat Canal+ zaskoczy i kupią 1-2 mecze wiecej z tych lig w kolejce. Druga rzecz - ważne, aby przynajmniej wygrali te ligi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy im nie słodzić tylko nazywać rzeczy po imieniu. Skoro mają taką politykę to powinni być świadomi, że ludzie w Polsce wiedzą co się dzieje na świecie (gdzie, kto i ile meczów pokazuje) i nie dadzą sobie wmówić, że C+ jest fajne bo to znana marka. Trzeba się jeszcze postarać odpowiednim zasobem praw. Bo teraz jest komiczna sytuacja, reklamują się, że najlepsze ligi u nich, a w rzeczywistości po jednym, dwóch meczach w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze mecze np. ligi francuskiej na streamach sa w tragicznej jakosci, nie ma na to wplywu internet, tylko streamer - po prostu tragedia. Jakosc rzedu 500 kb/s - juz sam ten fakt swiadczy, ze nie bede tego ogladac, nie chce sobie oczu wypalic. Skoro mam C+ to chce ogladac nie tylko ekstraklase, angielska czy hiszpanska. Przydaloby sie jakies urozmaicenie (nie mowie tu o Bellatorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy im nie słodzić tylko nazywać rzeczy po imieniu. Skoro mają taką politykę to powinni być świadomi, że ludzie w Polsce wiedzą co się dzieje na świecie (gdzie, kto i ile meczów pokazuje) i nie dadzą sobie wmówić, że C+ jest fajne bo to znana marka. Trzeba się jeszcze postarać odpowiednim zasobem praw. Bo teraz jest komiczna sytuacja, reklamują się, że najlepsze ligi u nich, a w rzeczywistości po jednym, dwóch meczach w kolejce.

A nie mówią prawdy?? No najlepsze ligi są u nich z wyjątkiem Bundesligi. A to ile jest to spotkań to już inna beczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają wyczarować z ręki 20 mln € na wszystkie mecze francuskiej czy włoskiej? Myśl troche!

 

20mln euro? ktos ci nielzych bzdur naopowiadal. Pieniadzie mieli, maja... startowali do utrzymania Foxa i Monolith, tylko rzekomo zrezygnowali bo konkurencja podbila cene do absurdalnej kwoty. Wiec albo mieli (maja) pieniadze, albo kolejny po Orange transferuje cale zyski do swojego kraju i traktuje nasz rynek jako krowe dojna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają wyczarować z ręki 20 mln € na wszystkie mecze francuskiej czy włoskiej? Myśl troche!

 

20mln euro? ktos ci nielzych bzdur naopowiadal. Pieniadzie mieli, maja... startowali do utrzymania Foxa i Monolith, tylko rzekomo zrezygnowali bo konkurencja podbila cene do absurdalnej kwoty. Wiec albo mieli (maja) pieniadze, albo kolejny po Orange transferuje cale zyski do swojego kraju i traktuje nasz rynek jako krowe dojna

 

To ty myslisz, że ile kosztują prawa do ligi francuskiej? 5 mln €? Prawa do polskie ekstraklasy na 3 lata kosztowały w 2008 roku 360 mln zł ( ok. 80 mln € ) - i były mocno przepłacone. Liga francuska to nie nasza ojczysta liga, więc cena jest mniejsza, ale na pewno oscyluje w granicach 40 mln € za 3-4 mecze w kolejce na 3 lata. Powiedzmy, że Canal+ ma 20 mln € ( które płaci za 1-2 mecze na kolejke ). Dołóż mu od siebie 20 mln € i bedziesz mial 4 mecze na kolejke. I to jest mało? Dolicz do tego 3 inne ligi ( za angielską i hiszpańską ceny sa na pewno większe od ligi francuskiej ), w których na dodatek emitowane jest wiecej meczy niz 2 na kolejke ( = cena za ich prawa jest większa ).

 

Kase może jakąs mają. Myśle, że Canal+ miałoby cały czas FOX'a, Paramount i Monolith, bo oferowało za nie dużą kase. Niestety znalazła się Nka, która podbiła cena, bo chciała za wszelką cene miec te prawa ... i wygrała ( stąd teraz problemy finansowe ). Jednak kasa, która mają widocznie jest przeznaczone na inne ważniejsze ( wg nich ) rzecz, jak np. T-ME i polepszanie sprzętu, który posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty masz jakieś dane na ten temat, czy po prostu nas raczysz swoimi przypuszczeniami jeśli chodzi o cenę praw? Bo i ja mogę swoje przypuszczenia cen podać, tylko to nie będzie miało sensu.

 

Masz rację, kasa jest przeznaczona na ważniejsze rzeczy niż poszerzanie praw. Płynie sobie do prezesowstwa do Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają wyczarować z ręki 20 mln € na wszystkie mecze francuskiej czy włoskiej? Myśl troche!

 

20mln euro? ktos ci nielzych bzdur naopowiadal. Pieniadzie mieli, maja... startowali do utrzymania Foxa i Monolith, tylko rzekomo zrezygnowali bo konkurencja podbila cene do absurdalnej kwoty. Wiec albo mieli (maja) pieniadze, albo kolejny po Orange transferuje cale zyski do swojego kraju i traktuje nasz rynek jako krowe dojna

 

To ty myslisz, że ile kosztują prawa do ligi francuskiej? 5 mln €? Prawa do polskie ekstraklasy na 3 lata kosztowały w 2008 roku 360 mln zł ( ok. 80 mln € ) - i były mocno przepłacone. Liga francuska to nie nasza ojczysta liga, więc cena jest mniejsza, ale na pewno oscyluje w granicach 40 mln € za 3-4 mecze w kolejce na 3 lata. Powiedzmy, że Canal+ ma 20 mln € ( które płaci za 1-2 mecze na kolejke ). Dołóż mu od siebie 20 mln € i bedziesz mial 4 mecze na kolejke. I to jest mało? Dolicz do tego 3 inne ligi ( za angielską i hiszpańską ceny sa na pewno większe od ligi francuskiej ), w których na dodatek emitowane jest wiecej meczy niz 2 na kolejke ( = cena za ich prawa jest większa ).

 

Kase może jakąs mają. Myśle, że Canal+ miałoby cały czas FOX'a, Paramount i Monolith, bo oferowało za nie dużą kase. Niestety znalazła się Nka, która podbiła cena, bo chciała za wszelką cene miec te prawa ... i wygrała ( stąd teraz problemy finansowe ). Jednak kasa, która mają widocznie jest przeznaczone na inne ważniejsze ( wg nich ) rzecz, jak np. T-ME i polepszanie sprzętu, który posiadają.

 

Jeśli myślisz, że prawa na 3-4 mecze w kolejce ligi francuskiej na 3 lata kosztują 40 mln euro to bardzo grubo się mylisz. Dla przykładu podam ci cenę jaką za prawa do Ligi Mistrzów w 2009 roku według specjalistów zapłaciła stacja nSport. Była to właśnie kwota około 40 mln euro. Zważywszy na prestiż, obecność polskich piłkarzy w zespołach oraz wielkie możliwości marketingowe mogące zachęcić do zakupu dekodera platformy porównanie Ligue1 do Ligi Mistrzów to tak jakby porównywać Porsche do Skody. Przy tym przetargu z 2009 roku wielu ekspertów mówiło, że ta cena jest o wiele wyższa od realnej wartości tego produktu. Zważając na te wszystkie aspekty realna cena za 3-4 mecze w kolejce Ligue1 to kwota w granicach 8-10 mln euro. Kwota za Serie A może być wyższa o około 2-3 miliony za 3 lata. Najbardziej wartościowa liga w ofercie Canal+ angielska zważywszy na piękne stadiony, gwiazdy na boiskach i atmosferę jest warta więcej, ale na pewno nie więcej niż 20 mln euro. Porównujesz pieniądze zapłacone za ligę polską do innych lig. Zważ tylko, że strata ligi polskiej wiązałaby się z największym odpływem abonentów co potwierdzają wyniki oglądalności. Należy przy tym przypomnieć, że tą kwotę zapłaconą za ekstraklasę w 2008 360 mln zł należy podzielić na dwa, więc Canal+ za trzy sezony zapłacił ok. 40mln euro. Myślisz, że Canal+ płaci za ligę hiszpańską czy ligę angielską po 60 mln euro? Każdy trzeźwo myślący człowiek w to nie uwierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 40mln euro to trochę przesadziłeś. Prawa do LM kosztowały pomiędzy 20-25 mln euro za 3 sezony i są to oficjalne informacje, które można znaleźć w internecie. Prawa umożliwiały do pokazywania wszystkich spotkań w LM. Niestety co do lig zagranicznych nigdy nie było oficjalnych informacji ani przecieków, ale zakładam, że kosztują pomiędzy 5 a 15 mln (Liga francuska, wloska) w zależności od liczy pokazywanych spotkań w kolejce. A liga angielska oraz hiszpańska to cena pomiędzy 15-25 milionów w zależności od ilości spotkań w kolejce. Oczywiście chodzi mi o ceny za 3 lata, a nie za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...