Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, danielpes5 napisał:

Podsumowując

O 13.25 Ruszyła transmisja z meczu Fulham-Liverpool .Ledwo co piłkarze weszli na murawę, pyk ktoś przełączył na porywającą relację z turnieju golfowego. Okraszoną komentarzem w języku szwedzkim. Przy trzecim dołku transmisję niespodziewanie przerwano i puszczone planszę Canal+. W tle leciała muzyczka. Na 15 sekund przed pierwszym gwizdkiem sędziego mecz powrócił. Ale nikt się nie dowiedział w jakich składach grają  obydwa zespoły. Około 70 minuty raptem ucichł polski komentarz i znowu przełączono na szwedzki. Po około 1 minuty znowu zaczęli na szczęście mówić po polsku, Dobrze że transmisji nie przerwano przed końcem meczu. To zdążyło się poznać wynik (2-2) :D

Wygląda to komicznie, sam się śmieję z tej amatorki. Ale jak już dali te dwa mecze z dekodera na tradycyjnych kanałach telewizyjnych, to dobre i to... Lepsze to niż nic. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia muszą być zsynchronizowane. W tym samym czasie wchodzi transmisja na Viaplay i C+. Komentatorzy się przedstawiają witają widzów Viaplay i C+. Jak mówią o studiach czy innych transmisjach ( jezeli) to zaznaczają wyraźnie, ze one będą w Viaplay.  Widz C+ musi poznać składy . Chyba wiele nie wymagam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:

Jestem subskrybentem C+Online, więc nie mam dostępu do transmisji PL w C+.
Najpierw na Viaplay buforowało, a potem wywaliło całkowicie i był ten tekst, że coś poszło nie tak i kod błędu

Tu działa jak powinno ale tylko jeśli chodzi o płynność transmisji. Jakość jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawop napisał:

Faktem jest, że całą otoczkę do PL Viaplay robi lepiej niż było to na C+, ale to, że nie mogę oglądać meczu Che-Eve, to jakieś kuriozuum.

Tak naprawdę otoczka to tylko mniej lub bardziej nieistotny dodatek. Liczy się sam mecz. Tu jak się okazuje wygrywa wysyłana przez wielu na śmietnik satelita. :) Everton- Chelsea działa, choć ja oglądam BVB z Leverkusen, bo nie wiem kiedy znowu będę miał czas na Bundesligę.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ja to rozumiem, ale jednak przez dekoder obraz jest lepszy niż przez apkę, a to już kuriozum. Poza tym gdybym nie miał satelity, to jednak nie obejrzałbym meczów Premier League i Bundesligi, bo nie są dostępne dla posiadaczy tylko C+ online. Już nie mówiąc o świetnej jakości C+4K czy PSP, dużo lepszej niż w Canal+ online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał transmisję Fulham-Liverpool w Viaplay od początku lub ma do niej dostęp? Wstęp do meczu ze składami i przedstawieniem komentatorów był robiony przez studio czy klasycznie przez samych komentatorów?

 

Szczerzę pisząc myślałem właśnie, że będzie jeszcze więcej wrzutek ze strony komentatorów na temat Viaplay i zrobią z transmisji słup ogłoszeniowy, ale chyba ani razu nie padła ta nazwa z ust komentatorów. Za to chyba 3 razy pod koniec meczu zapraszano do warszawskiego studia. Trudno napisać na czym polega jego wyjątkowość, że jest ono warszawskie.

 

Z kolei chyba błędnie zrozumiałem, że C+ będzie miało swoje studio i będzie wykorzystywało tych dziennikarzy, którzy zostali w C+. Tak to chyba było komunikowane. Najwyraźniej ważniejsze jest 15 minut reklam, zapowiedzi, autopromocji i 27 jingli z dokładnie identyczną jak mantra melodią.

 

Ciekaw byłem jak rozbroją absurd tego komentarza i widać, że chyba w ogóle C+ tego nie przemyślał. Dla samego C+ już chyba lepiej żeby po prostu wprost komentatorzy powiedzieli, że "widzów Viaplay zapraszamy na studio, w którym czekają już na Państwa...". Ciekawe jak to wygląda z punktu widzenia prawa i KRRIT. Czy zgodne z prawem jest/będzie wprowadzanie widzów w błąd i ciągłe zapraszanie na program, którego nigdy w C+ nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat Składy były podawane przez komentatorów bezpośrednio przed rozpoczęciem meczu. W godzinnym studiu było trochę statystyk, wywiady, łączenia live itd.

Do studia warszawskiego zaprszali pewnie dlatego, że mieli też na stadionie coś w tym rodzaju ;).

 

viaaa.jpg

 

Ogólnie to jest ciekawe wszystko, bo właśnie leci żuzel z C+ w Viaplay i wszystko jest 1:1. Studio, wywiady itd. Nawet reklamy w trakcie są.

A Canal+ robi trochę z tymi transmisjami z Viaplay, to co kiedyś irańskie kanały satelitarne robiły z tymi z C+ ;).

Ciekawe czy to decyzja Viaplay, że nic okołomeczowego nie ma i to wszystko jest tak bezsensownie pocięte, czy redakcja Canal+ po prostu za dumna, żeby pokazywać u siebie ekipę Viaplay.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żużel to nie piłka nożna, gdzie mamy dwie połowy po "+"45 minut. Przerwy są łatwe do przewidzenia. W żużlu przerwy są często nieoczekiwane i przez to studio pojawia się znacznie częściej.  Dzisiejsze derby Wielkopolski w 2. lidze trwały 3 godziny, a 15 biegów pewnie po max minuta z kawałkiem każdy. Trudno takie transmisje "ciąć". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Po przerwie meczu C+ wszedł na transmisję, gdy jeszcze był głos prowadzącego studio Viaplay. I przekazywanie głosu wyglądało w ten sposób, że prowadzący studio przedstawił komentatorów z imienia i nazwiska, a komentator zaczął od podziękowań za przekazanie głosu. Wydaję mi się, że C+ po prostu nie wie w którym momencie ma wejść, bo wycinając studio zawsze wejdzie w połowie czyjegoś zdania.

 

Myślałem, że może na początku meczu też mieli taki sam problem i tam to przekazanie głosu wycięli, rozpoczynając np. w środku drugiego zdania komentatora.

 

Inna sprawa, że jeżeli te skandynawskie wrzutki z golfem albo obcym komentarzem będą się powtarzać, to chyba trzeba będzie to uznać za złośliwość ze strony Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego co się działo w C+ nie widziałem na żywo, a cofnąć już nie można w C+ Online.. A szkoda, bo z tego co czytam na forum i ogólnie w sieci było ciekawie.

W Viaplay zobaczyłem z ciekawości kawałki z odtworzenia (także czarny ekran na Chelsea ;)).

Ogólnie jeśli nie chcą pokazywać w C+ studia Viaplay to na pewno można byłoby się dogadać, żeby to nie wygladało tak amatorsko.

Np. rozdzielić studio i transmisję w Viaplay jakimś dłuższym jinglem chociażby, żeby C+ mógł się "dołączyć".

Z drugiej strony, Eurosport też ostatnio już ma gdzieś widzów linearnych i wchodzi z transmisjami albo reklamami w połowie słowa, a w całości lecą sobie w Playerze...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, na pewno dostali solidną kasę i muszą wywiązywać się z zobowiązań. U nas wszystko jest porąbane, czytam że w Holandii UOIK ma się za nich konkretnie wziąć. Najlepiej niech spadają z Polski, ale to niestety nierealne. To naprawdę wstyd nadawać najlepszą ligę piłkarską w takiej jakości.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...