Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Migrowałem kilka dni temu więc dobrałem sobie multiroom standard i zastanawiam się jak rozwiązać połączenie tego wszystkiego. Mam obecnie Nbox recordera turbo oraz router ADSL TP-Link W8901G podłączony do neostrady. Mają mi jednak niedługo dostarczyć drugi router ADSL Sagem F@ST 2704. Chciał bym postawić jeden z tych routerów przy telewizorze i podłączyć do niego oba dekodery kablami. Nie mogę jednak doprowadzić do niego kabla telefonicznego, więc router pobierał by internet przez wifi od drugiego routera w innym pokoju. Mógł by przy okazji poszerzać zasięg wifi. Czy takie rozwiązanie będzie działać i który router podłączyć do dekoderów, a który do linii telefonicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj telefonicznie zmienilem umowe n na nc+ z multiroom i rano juz mialem dekoder dodatkowy (turbo zostal mi stary)

 

podlaczylem wszystko kanaly ruszyly ale nie wszystko to samo co na turbo

 

dowiedziałem się ze mam demo - i teraz pytanie bo obecnie nie moge sprawdzic, czy jezeli konfiguracja sieci na obu dekoderach przebiegla pomyslnie daje mi pewnosc ze multiroom bedzie dzialal (sa w jednej sieci)?

 

drugie jak dlugo czeka sie na aktywację i zarejestrowanie w systemie (poki co tego mr jeszcze nie mają)?

 

i trzecie: jak dlugo dziala to demo, czy grozi mi ze ono zniknie zanim aktywuja mr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wysłałem wypowiedzenie umowy z Cyfrą+, więc od 1 maja nie będę już miał Cyfry+.

Czy jak dzisiaj zamówię nc+, to zdąż przysłać dekodery do 1 maja? Pytam, ponieważ głupio by było zostać bez telewizji na długi weekend :)

idź do aps,bo na kuriera to pczekasz,a poczekasz

 

Wczoraj byłem w aps i zgodnie z tym co napisałeś dekodery były od ręki :)

 

Wziąłem multibox+ i dwa dodatkowe dekodery (sprzedawca nazwał je mydelniczkami), bo chciałem multiroom na 3 TV.

 

Na dobry początek chciałbym podłączyć ten główny dekoder multibox+. Mam zamiar podłączyć go dwoma kablami, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Dzisiaj chciałbym wykorzystać tylko jeden kabel, który aktualnie prowadzi do mojego obecnego dekodera. Tylko pytanie, czy jeżeli podłączę ten multibox+ tak na raty - najpierw przez jeden kabel, a dopiero za kilka dni przez dwa kable, czy coś się z tego powodu nie pochrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie.

 

Aktualnie mam taką sytuację, że mam na Cyfrze+ podłączone dwa dekodery.

 

Czy jeżeli dzisiaj podłączę do nc+ tylko jeden dekoder - multibox+, to czy ten drugi dekoder będzie jeszcze nadal odbierał na Cyfrze+ przez kilka dni (pytam, bo mam zamiar podłączać drugi dekoder nc+ dopiero w poniedziałek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediabox+ nie możesz w multiroom nc+ są tylko dekodery iti5800s i odmiany adb2850st.

Mam pytanie kupiłem kabel skrosowany do połączenia dekoderów lecz nie pomyślałem.W pokoju z bialym dekoderem mam liveboxa2 a czarny będzie połączony kablem lan , czy moge kabel skrosowany połączony z czarnym dekoderem połączyć z liveboxem a od liveboxa prostym kablem polaczyc bialy dekoder i czy będą się komunikować i czy bedzie internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediabox+ nie możesz w multiroom nc+ są tylko dekodery iti5800s i odmiany adb2850st.

Mam pytanie kupiłem kabel skrosowany do połączenia dekoderów lecz nie pomyślałem.W pokoju z bialym dekoderem mam liveboxa2 a czarny będzie połączony kablem lan , czy moge kabel skrosowany połączony z czarnym dekoderem połączyć z liveboxem a od liveboxa prostym kablem polaczyc bialy dekoder i czy będą się komunikować i czy bedzie internet

 

z tego co pytałem niedawno w tp(orange) na błękitnej lini bez problemu można mieć dwa dekodery podłaczone do LB2 tylko trzeba jedno gniazdo skonfigurować chyba jakoś (oba na tv trzeba ustawic czy jakoś tak) i tu mowa była o gniazdach ethernet oczywiscie. Tyle, ze internet trzeba mieć wtedy na wi-fi

 

ja mam podłączony biały dekoder kablem ethernet do liveboxa a czarny idzie przez wi-fi adapter bo kiedyś dokupiłem go specjalnie, żeby mieć neta w turbo wszystko bez kłopotów się połączyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dnia ( od 24.04.2013 czekam na przesłanie mi uprawnień na białego nboxa. Siła i jakość sygnału to odpowiednia 93 % i od 45%do 55 %. Konwenter OUAD. Turbodekoder podłączony dwoma kablami antenowymi Siła i jakość Odpowiednio 80% i od 80 do 90%. Sprawdzałem białego na kablach dochodzących do turbodekodera ( siła i jakość 93% i od 40 do 50 %). Ten pomiar świadczy raczej o wadzie białego nboxa. W turbodekoderze pojawiła się zakładka multiroomu. Na białym po uruchomieniu pobrał listę kanałów z satelity i wyświetla komunikat aby pozostawić go podłączonego do anteny i prądu w celu dokonania aktywacji. Na wyświetlaczu napis sd 1 ponieważ jest on podłączony do starego soniaka. I tak od kilku dnia nic się nie dzieje. Ponadto zauważyłem, że biały nbox nie daje się zresetować. Nie reaguje nawet na twardy reset. nie można także na nim wyświetlić menu dekodera.Czyżby kwalifikował się do wymiany?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dnia ( od 24.04.2013 czekam na przesłanie mi uprawnień na białego nboxa. Siła i jakość sygnału to odpowiednia 93 % i od 45%do 55 %. Konwenter OUAD. Turbodekoder podłączony dwoma kablami antenowymi Siła i jakość Odpowiednio 80% i od 80 do 90%. Sprawdzałem białego na kablach dochodzących do turbodekodera ( siła i jakość 93% i od 40 do 50 %). Ten pomiar świadczy raczej o wadzie białego nboxa. W turbodekoderze pojawiła się zakładka multiroomu. Na białym po uruchomieniu pobrał listę kanałów z satelity i wyświetla komunikat aby pozostawić go podłączonego do anteny i prądu w celu dokonania aktywacji. Na wyświetlaczu napis sd 1 ponieważ jest on podłączony do starego soniaka. I tak od kilku dnia nic się nie dzieje. Ponadto zauważyłem, że biały nbox nie daje się zresetować. Nie reaguje nawet na twardy reset. nie można także na nim wyświetlić menu dekodera.Czyżby kwalifikował się do wymiany?.

 

U mnie muiltiroom działa a też mam dokładnie identyczne parametry pomiarów, co świadczy o tym że albo biały zaniża, albo turbo zawyża odczyty jakości sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...