Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mu o to że chce łączyć ze sobą 2 dekodery bezprzewodowo z pominięciem routera, bo za mały zasięg Wi-Fi. Tak więc nie ma innej możliwości niż przekładanie kart.

Nie chodzi mu o to.

 

15m... od routera? Sprobuj wyszukac swoja siec do ktorej masz podpiety dekoder 4k na wifiboxie.

 

A jak nie to gdzies pomiedzy trzeba wpiac reapeter np TP-Link.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy są już dawane obecnym abonentom dekodery 4kultrabox jak posiada się MR 2 Cameleony?? Wiem że nie dawali obecnym abonentom oraz wiem że trzeba byłoby zdać 2 karty, co już mi się za bardzo nie podoba.Wiem że do końca 2019r można się jeszcze będzie cieszyć dwoma kartami.Ale chciałbym powoli stać się posiadaczem dekodera 4k i mam pytanie jak wygląda procedura dobrania w trakcie umowy tegoż dekodera i jaki dekoder dają do MR i jakie są tego koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam was mam zamiar brać sobie nc plus , z multiromem 1 dekoder główny z nagrywarką , 2 taki sam lecz bez nagrywarki  , więc pytam was jak je połączyć po wi fi w domu aby działały , dodam iż mam router ten najnowszy biały z upc, proszę o info w tej sprawie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w praktyce wygląda Multiroom od nc+? Jeden z dekoderów chciałbym połączyć na pomocą Wi-fi, drugi zaś kablem do routera. Każdy oczywiście byłby podpięty kablem do anteny satelitarnej. Czy prędkość internetu w takiej relacji ma znaczenie, czy nie? Obciąża to sieć, czy to raczej jest na zasadzie LAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Pytanko

 

Przy przedłużaniu umowy chcą mi wymienić jeden dekoder na nowy. Zostawią mi Pace z kartą cameleon, a wymienią sagemcom na jakiś wifibox, który działa chyba z inną kartą. Mogę się mylić.

 

Na jakiej zasadzie działa multiroom jak będą dwa dekodery z różnym systemem kodowania? (karta nieparowana i parowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie techniczne odłącznie połączenia dekoderów nc+. Z tego co mi w punkcie mówili to trzeba połączyć kablem z przeplotem. Mam już wypuszczony przez ścianę kabel z przeplotem i chcę przedłużyć już ten kabel. Z tym wyprowadzonym kablem ten nowy chcę połączyć przez złączkę RJ45 (żeńskie – żeńskie), a drugi koniec tego przedłużacza do dekodera. I tu mam pytanie skoro ten wyprowadzony kabel jest już z przeplotem to ten nowy co dołączam powinien być normalny (bez przeplotu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, dekodery połaczone. Mam tylko jeszcze pytanko. Bo według instrukcji wynika że wszystko zrobione ok. Ale jak wejdę w zakładkę multiroom potem status i diagnostyka to po wejściu w to jest napisane m.in. trwa próba połączenia z dekoderem głównym i tak cały czas nic. Jak kliknę sprawdź połączenie to kręci cały czas i nie znajduje. Czy takie objawy mogą być? Po czym poznać że wszystko jest połączone ok? Dodam że chodzi o dekoder DSIW74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównym pokazuje że jest ok. Sprawdzałem dziś kabel podłączając z jednej strony router a z drugiej lapka i sieć była czyli okablowanie raczej ok. Jak pisałem wyżej nie wiem czy ma to wpływ bo jeden kabel jest skrosowany drugi nie. Poczekam czy zarząda dekoder kartę i wtedy podziałam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...