Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie!
Od lipca mam Multiroom Standard (turbobox+ i Box+) Dotychczas latałem z kartą i co tydzień powtarzałem tą procedurę ale jakiś czas temu zmodernizowałem instalację dokładając kabel ethernet do boxa. Dekoder Box+ mam podpięty kablem Ethernet do ZTE MF286 a turbobox+ mam wpięty do TP-linka TL-WR841ND który odbiera wi-fi od ZTE. Internet na obydwu dekoderach działa( jeśli dam oczywiście konfigurację automatyczną). Adresy mają różne i tu podejrzewam konflikt ( Turbobox 192.168.001.113 a box+ 192.168.000.104) DNS się różni ( na ZTE 192.168.0.1. a na tp linku 192.168.1.1) a jak przychodzi co do czego to na box+ mam informację żebym sprawdził instalację lub odblokował dekoder za pomocą karty dekodera głównego. Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Próbowałem konfigurację automatyczną jak i ręczną przydzielając im adresy koło siebie np: turbobox końcówka 000.101, a box+ 000.102 lub turbobox 001.101 a boxa 001.102. Próbowałem w obydwu ustawić ten sam DNS co kończyło się tym, że na zmienianym dekoderze dostawałem informację o braku dostępu do internetu. Podpowiecie może co mógłbym zmienić aby to działało?. Dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to jakiś szwindel. Oficjalnie i legalnie nie można już dostać w nc+ usługi Multiroom w postaci dwóch kart Cameleon.

Jest to szwindel Bo tamta firma nie jest ani autoryzowanym salonem NC+ ani CP ciekawe prawda??Płatnie z góry faktycznie dają ci 2 gołe karty multiroom z 0100 ale jak to będzie po roku? nikt nie gwarantuje. Polecam poszukać ww firmy czy  mają certyfikację na sprzedaż.Nie mają :) Ryzyko wtopy spore wg mnie ale jak kogoś ciśnie...EOT. Jedynie na dziś legalny uczciwy MR to spinanie LAN-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość filolog

Czy mógłby ktoś dać info jak działa na mydelniczce (multiroom) nagrywanie na własny twardy dysk? Tzn. chodzi mi o ewentualną awaryjność, nie nagrywanie zaplanowanych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Dzięki za informacje. A mydelniczka przypadkiem nie zamula działając w multiroom standard?  W multiroom premium zdarzało się jej to bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Miałem takie samo wrażenie po uruchomieniu multiroom premium. Turbodekoder zwolnił po otrzymaniu konfiguracji. Dlatego teraz nie dziwi, że z tego rodzaju multiroom zrezygnowali.

 

Czy może być tak, że wifipremium box współpracuje z 2 dekoderami multiroom w ten sposób, że jeden jest połączony kablem lan a drugi po wifi ?

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie  czy da się wziąć multiroom wymieniając przy tym sprzęt na nowszy np:  Wifi Premium jako główny z Wifi Box Sagemcom?!. Obecnie posiadam dwie karty Cameleon  trzy dekodery z czego ten jeden leży w szafie nie używany , jakiś Phillips i Sagecom DSI i jeszcze jakiś ale nie pamiętam modelu.  

Chciałbym oczywiście zachować po cyfrowy multiroom czyli 2 niezależne karty  bez konieczności podłączania po sieci dekoderów  w wariancie jeden dekoder główny + 1 dodatkowy , ewentualnie jakby byłą możliwość niesieciowego 2 dodatkowe dekodery. Krótko rzecz ujmując interesuje mnie wymiana sprzętu na nowszy z pozostawieniem Cameleonów .Możliwe jest to chociaż  w opcji 1 główny + 1 dodatkowy ? Proszę o poradę ;)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...