Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam MR Premium. Z tym, że nie za bardzo mi się widzi taka koncepcja. Wierciłem w ścianach otwory i w suficie na ten multiroom i to wygląda tak sobie. Teraz planuje przenieść TV do innego pokoju i... pojawia się znowu problem i to większy. Nie dość, że znowu musiałbym wiercić otwory w ścianach to jeszcze ten pokój znajduję się nieasemetrycznie do tego w którym teraz stały dekodery: matka >< córka.

 

Jest jakaś dobra opcja do multiiromu bez wiercenia? Jakieś adaptery? Jak to działa?

Musi być stałe połączenie z netem? Z routerem? Czy bez tego pójdzie? Ile to kosztuje? Zda to egzamin bezproblemowo? Szczerze to wolę wydac już te 100 zł niż wiecić dziury w ścianach i kupować 50 metrów kabla LAN, Na to samo wyjdzie, w dodatku dom będzie wyglądał normalnie.

 

PS. Mam taki router w domu, który leży w szafie i się kurzy. TP-Link TD-W8951ND

Coś z nim można zrobić? Może coś dokupić do niego jeszcze by było ok?

Dodam, że chce połączyć przez WIFi tylko dekodery. Bez połączenia z internetem itd.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie to działa tragicznie więc póki co nie polecam. Dekodery mam takie jak w podpisie. Od momentu podłączenia multiroomu zaczęły się problemy:

1.  Na dekoderze głównym nie działa nc+go - wszystko wisi i otwiera się parę minut. Na drugim dekoderze działa jak należy. Po telefonie do nich informacja że u nich wszystko okey że to coś z routerem moim hehe. Bzdura ponieważ z routerem nigdy nie miałem problemu (mam do niego podłączonych mnóstwo urządzeń w domu). Ponadto skoro to problem z routerem to czemu na drugim dekoderze działa prawidłowo?

2. Na dekoderze głównym czasami nie widzi dysku.

3. Dekoder dodatkowy działa jak żółw. Wiesza się - często wyciągam wtyczkę z gniazdka, bardzo długo się włącza/wyłącza, zmienia kanały, epg nie działa jak powinno. Dysk zewnętrzny do nagrywania cały czas wariuje - pokazuje że nie ma nagrań jak są, pokazuje zajętość 100% jak są nagrane ze 3-4 audycje, często trzeba go wyciągać z portu.

Gdybym wiedział że to będzie tak działać to wziąłbym do sypialni kablówkę (mam tam gniazdko). Cała operacja z wymianą dwóch dekoderów i montażem kosztowała mnie ponad 400zł więc zastanów się czy warto. Montaż i konfiguracja tego czegoś trwała 4,5 godziny (liczne telefony do nc+) o zgrozo. 


Konsi NC+

Dekodery o których piszesz są właśnie Sagemcoma więc wymieniłeś na to samo. Ponadto pierwszo słyszę żeby można było mieć dwa PVR-y w multi i nie słyszałem żeby ktoś dostał to bez 10zł miesięcznej opłacie. I nie zachwalaj ich tak za bardzo bo wifi-box działa tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MR Premium.

(...) chcę połączyć przez WIFi tylko dekodery. Bez połączenia z internetem itd.

 

MR Premium teoretycznie może działać po wifi, ale potrzebne jest stałe stabilne łącze o dużej szybkości (wymiana dużej ilości danych). Praktycznie nie spotkałem sytuacji aby to stabilnie działało. Jedyne wyjście to kabel (nawet nc+ zaleca takie rozwiązanie).

Natomiast MR Standard pod względem wifi jest mniej wymagający. W miarę dobre połączenie jest potrzebne tylko po to, by dekoder główny co jakiś czas mógł udzielić autoryzacji dekoderowi dodatkowemu.

W obydwu wypadkach (wifi) potrzebny jest router, ale podłączenie do internetu nie jest konieczne (nie masz wówczas dostępu do serwisów internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem. 2 kable od satelity do czarnego i 1 do tego z multiroom.

Jeżeli chodzi o kabel z satelity to tu nie ma problemu. Salelita jest na dworze a nie w domu, więc tak drastycznego wiercenia nie będzie w ścianach i w sufitach.

 

Jeżeli 8level WRP-300 dałby radę lub coś podobnego do Multiroom Premium to wtedy nie zmieniałbym nic.

 

PS. Nie wiem co za spec wymyślił taki multiroom ale powinien dostać nagordę Nobla. Zdecydowanie wolałbym ten z CP, nawet gdybym miał biegać z karta co 3 dni by uzyskać uprawnienia.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie akurat chwalę, mam MR Standard po Wi-Fi spięty adapterami TP-LINK. Co ciekawe w MRS z dekoderami ADB (na pewno 2851, nie wiem jak 2850 i 2849)) można teraz odblokowywać multiroom przekładając kartę z głównego dekodera na chwilę, czyli tak jak w CP :) Więc jakby Ci się udało zmienić Premium na Standard to nie musisz łaczyć już dekoderów w żadną sieć o ile nie dasz sobie wymienić dekodera a masz 2851. Miej pretensję tylko do siebie bo wybrałeś MR Premium... świadomie czy nie ale Ty wybrałeś.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jakie masz tp-linki? :) Może zakupiłbym ten model.

2851 co to za model? Mam turbodekoder 500GB. Co to za model? Do tego dali mi jakiś biały badziew na multiroom.

 

Powiadasz, że gdy mam dekoder 2851 i obojętnie jaki do niego multiroom to wtedy działa to jak w Polsacie? Wkładam kartę z dekodera matki do córki i działa na kilka dni? :) Rozumiem, że dekoder 2851 do dekoder matka?

 

PS. Skąd kolega wie o tym, że przekładanie karty zadziała? Jakiś link? Dowód? Na ile takie rozwiązanie działa? :)

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR Premium po WiFi nie będzie działał dobrze, nie bez przypadku zalecany jest LAN, możesz próbować na własne ryzyko. TP-LINKI są dostępne w punktach, do jednej umowy możesz kupić jeden za 49zł (TL-WR702N), więc radziłbym Ci podłaczyć LANem Turbo do routera a TP-LINK do dekodera dodatkowego.

 

Ten biały badziew to jeden z lepszych dekoderów, ale jak masz biały to raczej 2850/2849. Przekładanie karty działa tylko w MR STANDARD i na pewno dekoderze 2851 - ten jest srebrny nie biały (ja mam 2 takie i już nawet sprawdzałem ze przekładanie karty przy odłączonym wifi działa - poczytaj watek o tym dekoderze, funkcja pojawiła się niedawno w nowym sofcie. Nie wiem jak jest z bliźniaczymi 2850/2849, zapytaj na infolinii albo e-obsludze).

 

Edit.

 

Zapytałem na e-obsludze, działa to tylko z 2851... dowiedz się na e-obsludze czy możesz zimnic Premium na Standard (trzeba dane abonenta) i jak tak idź do punktu nasciemniaj ze się wiesz itd. powinny wymienić na 2851 (srebrny) a jak nie to poproś o takiego i wtedy dokonaj zmiany multiroomu.

 

WAŻNE, dekoder wymień zanim zmienisz multiroom bo do Premium musza dać mydelniczkę (ADB), a do standarda wcisnal ci Sagema i pozamiatane będzie.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam srebrny... mam na pewno z tyłu wyjście na ANT z naziemnej w tym dodatkowym dekoderze. To jakiś BOX+ chyba.

 

Musze najpierw zmienić mój turbodekoder na inny?

 

Próbowałeś na ile dni starcza takie przekładanie karty? Jest ewentualnośc, że przy najbliższym sofcie mogą to zablokować i tego już nie będzie można robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam srebrny... mam na pewno z tyłu wyjście na ANT z naziemnej w tym dodatkowym dekoderze. To jakiś BOX+ chyba.

 

Musze najpierw zmienić mój turbodekoder na inny?

 

Próbowałeś na ile dni starcza takie przekładanie karty? Jest ewentualnośc, że przy najbliższym sofcie mogą to zablokować i tego już nie będzie można robić?

 

Wejscie DVB-T maja boxy 2849/50 ktorych juz obecnie w sprzedazy nie ma. Teraz tylko bazuje sie na box 2851. Wszystkie boxy 2849/50 sa obecnie w ofercie kupna dekoderu telewizji na karte. 

Przekladanie kart starcza na maksymalnie 7 dni. 

 

MR Premium po WiFi nie będzie działał dobrze, nie bez przypadku zalecany jest LAN, możesz próbować na własne ryzyko. TP-LINKI są dostępne w punktach, do jednej umowy możesz kupić jeden za 49zł (TL-WR702N), więc radziłbym Ci podłaczyć LANem Turbo do routera a TP-LINK do dekodera dodatkowego.

 

Ten biały badziew to jeden z lepszych dekoderów, ale jak masz biały to raczej 2850/2849. Przekładanie karty działa tylko w MR STANDARD i na pewno dekoderze 2851 - ten jest srebrny nie biały (ja mam 2 takie i już nawet sprawdzałem ze przekładanie karty przy odłączonym wifi działa - poczytaj watek o tym dekoderze, funkcja pojawiła się niedawno w nowym sofcie. Nie wiem jak jest z bliźniaczymi 2850/2849, zapytaj na infolinii albo e-obsludze).

 

Edit.

 

Zapytałem na e-obsludze, działa to tylko z 2851... dowiedz się na e-obsludze czy możesz zimnic Premium na Standard (trzeba dane abonenta) i jak tak idź do punktu nasciemniaj ze się wiesz itd. powinny wymienić na 2851 (srebrny) a jak nie to poproś o takiego i wtedy dokonaj zmiany multiroomu.

 

WAŻNE, dekoder wymień zanim zmienisz multiroom bo do Premium musza dać mydelniczkę (ADB), a do standarda wcisnal ci Sagema i pozamiatane będzie.

 

Multiroom premium nie zadziala Ci po wifi z jednego prostego wzgledu. W MR premium przesyl danych musi byc na wysokosci co najmniej 40mb/s. Zaden router ani inne adapterki CI tego nie sa w stanie zagwarantowac. Chyba ze masz superszybka siec internetowa za ktora bulisz rachunki po XXXzł. Kabel lan jest najprostsza rzecza do zapewnienia lacza, tak abys mial do 100mbs przesylu. 

 

Przekladanie kart dziala i w mr premium jak i standard. Kiedys do multiroom premium byly wydawane 2851 - srebny kolor jak i biale 2849/50 ktore maja z tylu wejscie dvb-t.

Jesli posiadasz multiroom premium jesli dekoder bialy 2849/50 CI sie zepsuje wymieniane sa tylko i wylacznie na 2851 - z tego wzgledu ze owych 2849/50 juz nie ma.

Edytowane przez Mikizncplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dobrać multiroom w trakcie trwania umowy bez jej przedłużania? Teraz mam Mediaboxa, więc chciałbym dobrać jako drugi WifiBoxa. Potwierdzi mi ktoś koszty? 99zł aktywacja + 10zł/mc dzierżawy za ten dekoder? Płace też 5zł/mc za media, wiec dzierżawa za te dwa dekodery wyniesie 15zł?

Można to załatwić w APS, czy najlepiej przez infolinie?

 

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem nc+ z dekoder pvr za hakis czas bede chcial dobrac mr i myslalem o wersji premium bo chcialem po wifi. Ktos tu pisal ze po wifi dziala slabo. A ja tak wlasnie w nowym domu chcualem. Myslalem ze wifi sluzy tylko do uaktualniebia uprawnieb? Do drugiedo dekodera bede mial normalnie kablem satelitarny dociagniety. Czy ktos moze mi udzielic info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...