Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ememems

Może iść do szafy, albo do sąsiada obok. 

 

 

30 minut temu, carmelo napisał:

A dostępny jest w multiroomie dekoder wifibox z dyskiem czy tylko bez dysku? Jeżeli tak to jaka cena? 

Wifiboxów nie dają z dyskiem. We własnym zakresie dysk kupujesz. Tylko po co, jak pewnie nic nie nagrasz.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carmelo napisał:

A wiesz może czy dodatkowy dekoder można odblokować kartą z głównego w każdym momencie (chodzi mi o to czy mogę sobie np. profilaktycznie co kilka dni go odblokować, czy dopiero jak się zablokuje?) 

Ale po co Ci to latanie z kartą?

Słaby zasieg wifi masz? Jest na to sposób. Rodzinie chcesz dać? Też jes na to sposób.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Ale po co Ci to latanie z kartą?

Chce dać rodzicom, którzy mieszkają kilka domów ode mnie. I nie chcę żeby im się np. zablokował dekoder wieczorem, czy jak nie będzie mnie w domu, dlatego myślałem że może można profilaktycznie co kilka dni włożyć kartę i się będzie odblokowywał dekoder na kolejne ileś tam dni

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie w imieniu ojca. Miał umowę do 31 lipca ze starym multiroomem na dekoderze Sagemcom a główny wifibox+. 1 sierpnia przeszła na czas nieokreślony i dekoder główny przestał grać. Przedłużył umowę przez Strefę Canal+ ale obraz nie wrócił, dodatkowo na umowie brak Multiroom. Pojechał do punktu i wymienili mu kartę ale powiedzieli, że Multiroom potrzebuje dekodera 4K ale teraz nie mieli. Jak dostanie w końcu ten dekoder to jak ten Multiroom będzie działał? Musi być cały czas w sieci wifi? Dzwonił do jakiegoś działu Canal+ gdzie kobieta mu powiedziała, że wifi to ciągle rozłącza i chciała mu wcisnąć drugą umowę z niezależnym dekoderem za 35 zł miesięcznie. Czy to prawda z tym rozłączaniem?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak stary multiroom, bo nowego nie ma. Nie wyłączyli dekodera głównego, tylko dodatkowy od MR. Główny byvdakej działał. MR w sieci to dekoder główny Wifipremiumbox lub 4k. Dodatkowy to Wifibox, ibsroższa opcja  Wifipremiubox i dekoder 4k.

Jeśli w mieszkaniu jest dobry sygnał wifi z routera, to nic nie powinno zrywać. 

Jeśli chcesz aby dekodery były w 2 różnych domach, to niestety 2 umowy. Jedna normalna, druga tańsza  za 35.

Wszystko jest ładnie opisane o 2 umowach w temacie o obofertach dla stałych abonentów. Musisz trochę poczytać aby zrozumieć. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o Multiroom w jednym domu. Cena takiego Multiroomu to 10 zł? Dekoder musi być cały czas w sieci i nawet chwilowy brak internetu powoduje rozłączenie i konieczność ponownego parowania czy to jest jakoś okresowo sprawdzane?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by dekodery były stale podłączone do sieci bo nie wiadomo kiedy odbywa się komunikacja pomiędzy nimi. Oczywiście nie jest to wymóg i możesz odłączyć im internet, przez jakiś czas multiroom będzie działał normalnie do momentu próby „zobaczenia” się ich w sieci.  Nie wiem co jaki czas nawiązują łączność ze sobą. 
Multiroom kosztuje 10 zł z dekoderem WifiBox+ , WifiPremium Box+ (bez dysku) a jak chcesz dysk to dopłacasz 2 zł miesięcznie. Można też mieć 4K UltraBoxa do multiroomu ale tu już koszt to 15 zł bez dysku i 20 zł z dyskiem miesięcznie.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elkanguro napisał:

Nie, chodzi o Multiroom w jednym domu. Cena takiego Multiroomu to 10 zł? Dekoder musi być cały czas w sieci i nawet chwilowy brak internetu powoduje rozłączenie i konieczność ponownego parowania czy to jest jakoś okresowo sprawdzane?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Do multiroom w sieci nie jest potrzebny internet. Wystarczy router bez internetu. Dla byłych cyfrowiczów jest za 0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w MR Wifiboxa, natomiast z racji remontu salonu przełożyłem w to miejsce ultraboxa 4K, i zauważyłem ogromną różnice w jakości sygnału, myślałem że jest to winna długiego kabla antenowego łączonego zresztą, przy wifiboxie w słoneczny dzień filmboxy potrafiły klatkować, natomiast na ultraboxie wszystkiego kanały ponad 50% jakości, i stąd moje pytanie czy te wszystkie te szroty wifiboxy tak mają czy mój jest wyjątkowo wybrakowany? 2 strony wcześniej czytałem, że dek 4K to 20zł w MR z dyskiem, i drugie moje pytanie czy ewentualnie bez dysku da radę coś taniej 😆 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SerekXXI napisał:

Obecnie mam w MR Wifiboxa, natomiast z racji remontu salonu przełożyłem w to miejsce ultraboxa 4K, i zauważyłem ogromną różnice w jakości sygnału, myślałem że jest to winna długiego kabla antenowego łączonego zresztą, przy wifiboxie w słoneczny dzień filmboxy potrafiły klatkować, natomiast na ultraboxie wszystkiego kanały ponad 50% jakości, i stąd moje pytanie czy te wszystkie te szroty wifiboxy tak mają czy mój jest wyjątkowo wybrakowany? 2 strony wcześniej czytałem, że dek 4K to 20zł w MR z dyskiem, i drugie moje pytanie czy ewentualnie bez dysku da radę coś taniej 😆 ?

U mnie Ultra Box i Wifi Box pokazują taki sam poziom i jakość sygnału w wybranym kanale. Jeden ma długość kabla 5m od anteny a drugi jakieś 10-13 metrów.

Proponuję sprawdzić złączki i jakość ich osadzenia na kablu antenowym (czy nie są np. luźne).  Czy konwerter jest dobrze umocowany ? Nie kołysze się na wietrze ? Czy wtyczki przy konwerterze nie są luźne ?

Przy słonecznej pogodzie nic nie ma prawa przycinać. Wtedy sygnał jest najlepszy, najmocniejszy,. Na niebie nie ma żadnej chmurki, nic nie przysłania widoczności satelity. Sygnały są maksymalne, jakość jest maksymalna.

Przycinać, aż do chwilowych zaników sygnału ma prawo podczas tęgiej ulewy, takiej kiedy "świata za oknem nie widać".

Długi kabel antenowy to taki który ma 50-100 m od anteny :-). Takich długości raczej w domach prywatnych się nie spotyka. 

Długości rzędu 5- 15 metrów są pomijalne. Oczywiście zakładając że stosujesz współczesny, dobrej klasy, dobrze ekranowany kabel o niskim tłumieniu który nie jest uszkodzony. Bo jeśli jakiś stary sprzed 20 lat to każdy cm ma znaczenie.

50% jakości to nie jest dobry wynik. Chyba że odbierasz z jakiejś mini antenki. Zakładam że nie, więc ustawienie anteny do korekty. Najsłabszy transponder przy antenie Corab od Canal Plus daje jakieś 55-60% jakości. Pozostałe mają więcej. Mowa tu o wskazaniach na paskach siły i jakości dekodera od Canal Plus.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03 Kabel ok 22m bo do 20m musiałem troszkę dołożyć. Kabel nowy dobrej klasy poprowadzy w zeszłym roku i podłączony z konwerterem unicable. Pisząc o 50% jakości miałem na myśli najslabsze transpordery, np C+Sport to okolice 80-90. Dodam tylko, że na wifiboxie te wskazania były żenujące i myślałem, że to jakiś graficzny błąd, gdyż siła sygnału była  okolicach 20-25% a jakoś 5%, a mimo wszystko jakoś to chodziło. Niemniej gdy będę miał możliwość podepnę wifiboxa i jeżeli nadal będą tak ogromne różnice udam się do POS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...