Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc mianowicie mam MR NC+ z turboBox+/PVR ADB 5720SX i Box+/HD SAGEMCOM DSI83 (S)

w sagemie mam kartę cameleon. Od piątku mam nowy dekoder4k w związku z tym sagema odłączyłem i podłaczyłem dekoder 4k wkładając do niego kartę cameleona. Wszystko niby hula ale po dokładnie 8h oglądania na TV gdzie podłączony jest dekoder 4k pojawia się komunikat : "MR standard HD brak

połączenia z dekoderem głównym". Wtedy wyłączam  dekoder z prądu i przez 8 h mogę znowu oglądać TV. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem i czy można temu zaradzić abym nie musiał co kilka godzin odłączać dekoder od prądu? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kfm877 napisał:

Obydwa dekodery ustawić na połączenie przewodowe a nie wifi. Konfiguracja automatyczna ipowinno zadziałać. A jak nie to konfiguracja ręczna i jeden dekoder ustawić na 192.168.0.1 a drugi na 192.168.0.2.

 

Jakoś nie ciagnie automatycznie choć wszędzie jest zaznaczone przewodowe. A ręcznie jak to było?

 

 

9xcuOeh.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, turek napisał:

Witam. Mam pytanko odnośnie multiroomu, bo nigdy go nie miałem, a zamierzam teraz przy wznowieniu umowy dobrać. Czy oba dekodery, jak podłączęje ze sobą kablem Ethernet, a z multiroomu nie będzie podłączony do anteny satelitarnej yo czy na deku z multiroomu będzie normalnie działać?

Na stronie nc masz wyraźne informacje, że 2 dekodery muszą być podłaczone do sat. Kiedyś była taka możliwość jak sobie to wyobrażasz, lecz to już historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, turek napisał:

Witam. Mam pytanko odnośnie multiroomu, bo nigdy go nie miałem, a zamierzam teraz przy wznowieniu umowy dobrać. Czy oba dekodery, jak podłączęje ze sobą kablem Ethernet, a z multiroomu nie będzie podłączony do anteny satelitarnej yo czy na deku z multiroomu będzie normalnie działać?

Musisz podpiąć dwa dekodery do anteny satelitarnej.

 

16 godzin temu, Pawel napisał:

Automatyka nie zadziała jak połączysz dwa dekodery bez routera.Musisz ręcznie skonfigurować połączenie sieciowe.

 

Zadziała.

 

Musisz najpierw główny dekoder przestawić na konfigurację przewodową, potem dodatkowy przestawić na konfigurację przewodową. Następnie restart dekoderów. Jak dalej się nie połączy to coś jest nie tak z przewodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając jako główny dekoder Ultrabox+ a jako dodatkowy 5800S multiroom w ogóle zadziała? Jeden konsultant twierdził że tak, drugi że nie.
Ewentualnie, czy da się bezpłatnie wymienić 5800S na Wifiboxa w trakcie trwania umowy?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o dekoderach platformy nc+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ShinobiQWE napisał:

Ja mam DSI83 jako dekoder do multiroomu, a jako główny Mediaboxa. Orientuje się ktoś czy jest możliwość wymiany tego Sagemcoma na coś innego? Ten dekoder często się wiesza i gubi konfigurację multiroomu.

 

Jeśli już chcesz wymieniać to na dekoder ADB 2851S. Z wifiboxem też są pewne problemy.Chyba, że nie używasz opcji nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 20:41, roberttosat napisał:

Nie dostaniesz Ultrabox jak masz 5800 na stanie. Te dekodery nie współpracują. Najpierw wymiana 5800 na wifiboxa w ramach multiroom (jeżeli płaciłeś za mr 10 zł to nadal taka opłata zostanie, jak masz mr za 0 zł to wifiboxa dostaniesz za 10 zł a boxa za 0 zł). 

 

Dostałem ultraboxa mając 5800S w multiroomie :D też mnie to zdziwiło

 

1 minutę temu, Pawel napisał:

Poczytaj wątek dotyczący tego modelu. Dekoder dość wybredny jeśli chodzi o dobór dysku do współpracy.

2851S obsługuje ts.

 


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 19:33, jeneka napisał:

 

Jakoś nie ciagnie automatycznie choć wszędzie jest zaznaczone przewodowe. A ręcznie jak to było?

 

 

9xcuOeh.jpg

 

Witam, mam dokładnie taki sam komunikat. Nowa umowa, zamówiona on-line, odpalone wczoraj. Dekodery: Ultrabox+ oraz Box+ (mydelniczka). Oba dekodery otrzymały oprogramowanie do MR. Dekodery podłączone do tego samego routera kablem, konfiguracja była przewodowa, automatyczna. Internet w dekoderach jest, bo radio+ działa, teoretycznie wszytsko wygląda, że jest OK. Mało tego, na tych samach kablach działał dzień wcześniej i od 2 lat MR na innej umowie na zestawie Turbobox+ oraz Wifibox+ bez żadnego problemu. Co może być przyczyną, że tutaj nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziekuję za pomoc. Dzisiaj po pracy spróbuje podłączyć kablem oba dekodery z pominięciem routera i ręcznie wpisać  adresy. Zobaczymy. 

 

Problem rozwiązany. Nie wpisałem kodu konfiguracyjnego do MR na mydelniczce. Po wpisaniu kodu jest OK.

Edytowane przez Barti
Usunięto cytowanie. Nie cytujemy w poście samego siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MR Standard po starej Cyfrze+, sieć LAN, a w niej UltraBox+/PVR PACE oraz Sagemcom DSI87(który posiadam na własność po starej Cyfrze+) i 2 karty Cameleon..Czy bez problemu mogę wymienić Sagecoma DSI87 inny dekoder, z wolnego rynku, np. Ferguson Ariva?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...