Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do posiadaczy tego dekodera, czy też macie problem z nc+ go tv, mianowicie gdy odpalę tę usługę  z menu pojawia sie plansza prosze czekac i tak mozna czekac w nieskonczonosc.., dopiero gdy zrestartuje dekoder (menu -> ustawienia -> diagnostyka -> informacje o systemie -> zolty przycisk) i wtedy nc+ go tv sie odpala,

 

tytulowa plansza z nc+ go tv potrafi sie tak "frizować" co drugie, trzecie uruchomienie, trefne oprogramowanie dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów.

 

Czy warto wymienić dekoder Turbo-box na Wi-fi premium-box ???

 

1. Jakie zalety posiada wifi premium-box (oprócz wbudowanego wifi), a jakie wady w stosunku do Turbo-boxa ???

2. Czy jakość obrazu jest porównywalna ?

3. Czy wifi premiumbox podczas codziennego użytkowania nie robi przykrych niespodzianek ?

4. Czy za pomocą wi-fi są ciekawe pozycje do oglądania ??? Jeśli tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Czy warto wymienić dekoder Turbo-box na Wi-fi premium-box ???

.

.

4. Czy za pomocą wi-fi są ciekawe pozycje do oglądania ??? Jeśli tak to jakie ?

Witam

 

Dzięki wbudowanej karcie Wi-Fi dekoder wifi Premiumbox można podłączyć do sieci (z routerem rozdzielającym Interenet) bez użycia kabla Ethernet. W przypadku turboBOX+ konieczne jest połączenie kablem, chyba ze zastosujemy dodatkowe urządzenie pośredniczące - adapter Wi-Fi (np. opisane tu: http://ncplus.pl/oferta/modul-wifi ).

Oba wymienione dekodery korzystają z tych samych usług internetowych (NC+ GO TV, RADIO+).

 

Pozdrawiam

STB&OTT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :-)

 

Od wielu lat jestem abonentem C+ a później NC+

Miałem parę dekoderów najpierw bez dysku później z dyskiem Philips 250GB, a obecnie jestem posiadaczem PVR PACE oraz w multiroom SAGEMCOM DSI83(S) (MR), który dostałem za free za to, że niby jestem długo ich abonentem w październiku 2014r..

Ogólnie jestem zadowolony z Pace PVR za wyjątkiem tego, że wkurza mnie długie jego uruchamianie i tego, że jak jest gorsza pogoda np. deszcz to zanika mi sygnał (antenę mam 90cm ale na przeciwko jest blok i sygnał ledwo przechodzi nad dachem) oraz trochę irytujące EPG które strasznie długo się wczytuje.

 

Przeczytałem cały temat odnośnie tego Wi-Fi Premium Box+ i dochodzę do wniosku, że lepiej nie zmieniać mojego Pace PVR na tego P.Box ponieważ ma problemy z zasięgiem oraz z nagrywaniem na dysk. Przyznam szczerze, że dość często z tego korzystam i chyba mocno by mnie wkurzało nagrywanie programów bez obrazu :-((

 

Obecnie pisząc ten post nawet zadzwonił do mnie konsultant z NC+ z ofertą przedłużenia umowy i wymianą dekodera za 49zł ale powiedziałem mu, że niedawno dzwoniliście do mnie z ofertą wymiany za darmo a obecnie już aktywacja doszła i po chwili "niby coś sprawdził w systemie" i powiedział, że istnieje możliwość wymiany za free oraz comiesięczną opłatą 5zł do abonamentu pomyślałem, że może lepiej wybrać Mediabox z dyskiem ale nie mają dla mnie takiej oferty :-( Jak myślicie jest jakaś szansa na wyrwanie takiego jeszcze dekodera oraz czy w Mediabox jest lepiej rozwiązany problem z nagrywaniem oraz z lepszą głowicą? Dodam, że nie zaleźy mi na Wi-Fi bo mam w pokoju kabel ethernet tylko muszę dokupić switch i rozdzielę sobie sygnał na TV oraz NC+

 

Dodatkowe pytanie do was czy opłaca się zostać w NC+ (posiadam abonament Comfort+ oraz pełen Canal+ oraz multiroom z ich Sagemem (który mnie wkurza mimo tego, że często go nie używam bo podczas oglądania potrafi się zawiesić) oferta ta kosztuje mnie 84,90zł niby dobra ale skoro te ich dekodery to padaka to może lepiej przejść do konkurencji?

Co sądzicie o ofercie UPC z dekoderem Horizon GO? Pytam tutaj ponieważ wiem, że jest tu wielu znawców tematu.

 

Pozdrawiam

Jordan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :-)

 

Od wielu lat jestem abonentem C+ a później NC+

Miałem parę dekoderów najpierw bez dysku później z dyskiem Philips 250GB, a obecnie jestem posiadaczem PVR PACE oraz w multiroom SAGEMCOM DSI83(S) (MR), który dostałem za free za to, że niby jestem długo ich abonentem w październiku 2014r..

Ogólnie jestem zadowolony z Pace PVR za wyjątkiem tego, że wkurza mnie długie jego uruchamianie i tego, że jak jest gorsza pogoda np. deszcz to zanika mi sygnał (antenę mam 90cm ale na przeciwko jest blok i sygnał ledwo przechodzi nad dachem) oraz trochę irytujące EPG które strasznie długo się wczytuje.

 

Przeczytałem cały temat odnośnie tego Wi-Fi Premium Box+ i dochodzę do wniosku, że lepiej nie zmieniać mojego Pace PVR na tego P.Box ponieważ ma problemy z zasięgiem oraz z nagrywaniem na dysk. Przyznam szczerze, że dość często z tego korzystam i chyba mocno by mnie wkurzało nagrywanie programów bez obrazu :sad:(

 

Obecnie pisząc ten post nawet zadzwonił do mnie konsultant z NC+ z ofertą przedłużenia umowy i wymianą dekodera za 49zł ale powiedziałem mu, że niedawno dzwoniliście do mnie z ofertą wymiany za darmo a obecnie już aktywacja doszła i po chwili "niby coś sprawdził w systemie" i powiedział, że istnieje możliwość wymiany za free oraz comiesięczną opłatą 5zł do abonamentu pomyślałem, że może lepiej wybrać Mediabox z dyskiem ale nie mają dla mnie takiej oferty :sad: Jak myślicie jest jakaś szansa na wyrwanie takiego jeszcze dekodera oraz czy w Mediabox jest lepiej rozwiązany problem z nagrywaniem oraz z lepszą głowicą? Dodam, że nie zaleźy mi na Wi-Fi bo mam w pokoju kabel ethernet tylko muszę dokupić switch i rozdzielę sobie sygnał na TV oraz NC+

 

Dodatkowe pytanie do was czy opłaca się zostać w NC+ (posiadam abonament Comfort+ oraz pełen Canal+ oraz multiroom z ich Sagemem (który mnie wkurza mimo tego, że często go nie używam bo podczas oglądania potrafi się zawiesić) oferta ta kosztuje mnie 84,90zł niby dobra ale skoro te ich dekodery to padaka to może lepiej przejść do konkurencji?

Co sądzicie o ofercie UPC z dekoderem Horizon GO? Pytam tutaj ponieważ wiem, że jest tu wielu znawców tematu.

 

Pozdrawiam

Jordan

Nie wiem o jakim problemie z zasięgiem piszesz.Też nagrywam za pomocą tego dekodera i u mnie osobiście nie ma z tym żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pace, mam Premiumboxa. Różnicy wielkiej nie widzę (ale noszę od ponad 30 lat okulary) w jakości obrazu. Natomiast sama obsługa jest nieco szybsza, fajny jest dostęp do funkcji sieciowych, HBO ma wreszcie napisy. Jedno co mnie irytuje to konieczność utrzymywania włączonego tv przy słuchaniu radia, nawet jeśli to robimy przez osobny zestaw stereo. No i wygląd jest tragiczny.

Edytowane przez torre24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

  • telegazeta jest po HDMI,
  • tylko jedno złącze w danym momencie jest aktywne - korzystając z HDMI na euro jest puszczana jedynie fonia bez wizji
  • przyciski m. in. do telegazety, w apligacji nc+go TV do nawigacji (pod niebieskim kryje się nc+go TV).

 

Ponawiam pytanie o telegazetę w Wifi Premium.Właśnie wymieniłem Pace-a na  niego i za nic nie chcę mi się włączyć TG.Mam drugi telewizor/ kineskopowy /w pokoju obok i aby odbierać na nim program/Euro/ musi być włączony pierwszy /HDMI/ w przeciwnym razie jak to się mówi "czarna wdowa" i czy jest inny na to sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...