Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nikt nie twierdzi, że producent specjalnie pogarsza obraz. Chodzi tylko o to, że obraz na Premiumboxie jest godny pożałowania a co ciekawe po jednej z pierwszych aktualizacji w jednym momencie pojawiły się głosy różnych osób, że aktualizacja pogorszyła jakość obrazu. Przypadek? Nie wiem ale sam wtedy też to zauważyłem. Ale nawet przed tą aktualizacją jak i obecnie twierdziłem i twierdzę, że obraz jest słaby. Wcześniej miałem inny tuner ADB HD (5800S) i obraz był bardzo wyraźny z pięknymi i naturalnymi kolorami. HD i SD. NA Premium wszystko wygląda jak zgniła rozmazana kupa. Trochę pomogło ustawienie ostrości w TV na maxa (zalecane i normalne ustawienie to 50%) ale jak to z poprawiaczami bywa, że gdzie się polepszy tam gdzie indziej się popiep...  i obraz stał się trochę sztuczny mimo, że nie ma dalej ostrości.  Oczywiście na małym TV lub gdy ktoś ma pierwszy raz do czynienia z tunerem HD może uznać, że się czepiam. Ale ja wiem co mówię. Wystarczy, że przełączę na TV naziemną DVB-T i porównam te same kanały. Różnica zauważalna z daleka oczywiście na niekorzyść Premiumboxa.

Ale właśnie o to chodzi o to, że obraz musiałby być celowo poddawany obróbce, żeby go pogorszyć. Kompresja MPEG4 nie dopuszcza elastyczności  po stronie dekodera. Każdy układ scalony dekodujący skompresowany sygnał MPEG4 da na wyjściu ten sam strumień bitów (więc jakość zależy tylko od strony nadawczej). Poza tym odbywa się to sprzętowo w samym procesorze (wystarczy sprawdzić opis 7241 na stronie Broadcom) więc oprogramowanie ADB nie ma tu nic do rzeczy. jedynym miejscem, w którym ADB mogłoby teoretycznie pogorszyć obraz jest driver HDMI ale PO CO mieliby to robić? To jest dodatkowa praca programisty (i to dosyć nietypowa - raczej nie ma gotowych bibliotek do pogarszania obrazu :) ) i raczej na ochotnika nikt tego ni robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dekodowanie przynajmniej w teorii powinno dać ten sam wynik, tylko że po zdekodowaniu jeszcze jest dość długa droga nim właściwy sygnał trafi na wyjście HDMI. Na jakość sygnału ma jeszcze wpływ obróbka cyfrowa tunera a na jej działanie ma wpływ firmware modyfikowne aktualizacjami wysyłanymi przez operatora. Ma także wpływ jakość samej elektroniki, zbudowanej także w oparciu o układy stricte analogowe.

Nie ma co rozwijać tego tematu. Dyskusja o tym miała nie raz tu miejsce. Różnica w generowanym obrazie przez różnej maści tunery HD potrafi być na prawdę bardzo różna i widoczna z daleka.

Premiumbox należy niestety do tunerów, które są masowo krytykowane za słabą jakość obrazu. Zdarzają się jedynie bardzo nieliczne głosy, które można potraktować jako wyjątek potwierdzający regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy miernik (wskażnik) tego typu działa według pewnej umownej skali. Nie ma czegoś takiego jak "100% jakości". Może być co najwyżej optymalne ustawienie danego parametru w danej chwili. Z tego powodu taki wskaźnik zawsze powienien być tak wyskalowany, żeby to optymalne ustawienie było w zakresie pomiaru (bo tylko wtedy można ustalić maksymalną/minimalną wartość). I właśnie dlatego wskaźniki w dekoderach (w tym zapewne w wifipremium) powinny i wzkazują wartości mniejsze od 100% przy optymalnym ustawieniu na typowej antenie.

Edytowane przez AdrianBod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ustawienie anteny profesjonalnym miernikiem na TP 11508 (100% jakości) dekoder zawsze pokazuję ok 70-75 ;)

Witam.

Wtedy aby konturować regulację ustawienia anteny i konwertera trzeba przełączyć ten miernik na pomiar innego parametru np. MER (bo wynik 100% nie daje wskazówek do poprawienia ustawienia i uzyskania maksimum). Takiej możliwości nie ma w dekoderze, dlatego miernik parametru JAKOŚĆ przy typowej antenie nie pokazuje 100%, natomiast ocenę uzyskanych wartości sygnalizuje kolorem paska (zielony: od 50%, pomarańczowy: od 20% bądź czerwony mniej niż 20%).

Ustawienie anteny ... na TP 11508 ... dekoder zawsze pokazuję ok 70-75

Dekoder ocenia taką wartość parametru JAKOŚĆ zielonym paskiem (czyli jako prawidłową).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy pilot uniwersalny taki jak na stronie NC+ obsluzy wpb? Czytałem na hollex że pilot obsługuje wszystkie dekodery NC+.

Witam.

 

Pilot opisany na stronie nc+ : https://akcesoria.ncplus.pl/multimedia/18-pilot-uniwersalny.html współpracuje z dekoderem mediaBOX+ oraz starszymi dekoderami ADB. Pilot dekodera wifi Premiumbox+ działa według innego standardu (takiego jak w dekoderach Sagemcom np. współpracuje z wifiBOX+).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy pilot uniwersalny taki jak na stronie NC+ obsluzy wpb? Czytałem na hollex że pilot obsługuje wszystkie dekodery NC+.

Jeśli potrzebujesz uniwersalnego pilota i masz port IR w smartfonie, to aplikacja "SURE universal remote" ogarnia WPB bez problemu.

 

Odbiegając lekko od odpowiedzi, zaczął się nowy "cyrk" z szanownym WPB, raz na 3-4 godziny wywala na sekundę, może dwie komunikat "Program nie jest obecnie nadawany", chociaż go właśnie oglądam :-D :-D :-D Brawo NC+ :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma na tym dekoderze.Ale może i ja doczekam takich atrakcji :lol2: Choć jak czytam opinię użytkowników szczególne konkurencji gdy piszą że dekoder nie nagrał czy nagrał z czarnym ekranem lub bez głosu to u mnie choć trochę nagrywam nigdy z tym nie było najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPB nie raz nagrał mi program bez obrazu. Przez kilka minut nagrania było ok a później - ekran czarny i tylko fonia leci. I tak już do końca. 

I też, co jakiś czas obraz przycina. Instalacja, antena i konwerter są nowe i z wysokiej półki - mam nawet złącza kompresyjne. Sygnał wysoki i stabilny jak skała ale i tak co jakiś czas są przycinki obrazu np wczoraj na TVP2HD się cięło co 10 min, gdzie dokładnie dla tego kanału mam co najmniej 73% jakości sygnału (BER  1.0E-9). W tym czasie nic się dodatkowo nie nagrywało.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego dekodera.

1. Czy w usłudze vod+ przy dostępnych filmach powinny pojawiać się zwiastuny filmów?

2. Czy można zmienić czas wyświetlania paska z informacja o kkanale?

3. Czy podczas przełączania kanałów po kolei powinno pojawiać się logo kanału czy tylko podczas bezpośredniego wybrania numeru? W sagemcomie przyłączając kanały jeden po drugim logo pojawia się za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już było na temat samoczynnego włączania się dekodera a różnych porach dnia i nocy. Jest to zauważalne gdy mamy ustawione maksymalne oszczędzanie energii w menu (bez oszczędzania włączony jest on cały czas - nawet w standby pobiera prawie 100% prądu czyli koło 20W a więc max.oszczędzanie jest wskazane). Średnio 20-40 % czasu na dobę jest on włączony w sytuacji gdy pozostawiliśmy go wyłączonego. Kilka razy na dobę załącza się aby po jakimś czasie się wyłączyć. Coś tam sobie podobno pobiera lub próbuje pobierać, niezależnie od tego jakie mamy wykupione usługi i czy mamy podpięty net. Trudno to zrozumieć, dlaczego operator korzysta z naszego prądu aby uzbroić tuner w materiały na dysku, które często i tak nie są dla nas dostępne z uwagi na nie wykupienie danej usługi czy opcji.

Jest to m.in. jeden z powodów dla którego wyjmuję zasilacz tunera z gniazdka gdy przestaję z niego korzystać (na noc czy gdy wychodzę do pracy).

To kompletnie chore, żeby tuner nie miał żadnej możliwości wyłączenia go na trwałe, poza wyjęciem wtyczki z gniazdka. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym "durnym" dekoderem ? Czy wam sie tez samoczynnie wlacza o roznych porach  ? (dodam ze CEC wylaczone)

 

Jeśli chodzi o to że np. podczas oglądania potrafi się wyłączyć i po sekundzie zaczyna się boot'ować od początku, to przynajmniej u mnie jest to prawie na porządku dziennym, owszem po wymianie

oryginalnego zasilacza na mocniejszy jest może trochę lepiej, ale niestety jeszcze potrafi się wywalić w najmniej spodziewanym momencie :-D No i te komunikaty "program nie jest obecnie nadawany" które pojawiają się coraz częściej :-D Normalnie jaja okrągłe jak cegły :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trudno to zrozumieć, dlaczego operator korzysta z naszego prądu aby uzbroić tuner w materiały na dysku, które często i tak nie są dla nas dostępne z uwagi na nie wykupienie danej usługi czy opcji.

 

- Nagrywanie na dysk treści VOD występuje od dawna – było w pierwszych dekoderach dedykowanych HD z wbudowanym dyskiem. Funkcja oszczędzania energii wifi Premiumbox+ pokazała tylko ten proces. Sposób realizacji w tym dekoderze jest bardziej inteligentny. Dekoder przechodzi do trybu oszczędzania energii, jeśli w tym czasie nie są prowadzone transmisje treści których dekoder dotychczas nie zapisał na dysku.

 

- Materiały na dysku są dostępne nawet korzystając z oferty, która nie zawiera kolekcji VOD. Można zmawiać filmy z kolekcji premiery. Fragment z oferty 24 filmów:

 

2w2qzqu.jpg

 

nawet w standby pobiera prawie 100% prądu czyli koło 20W

 

Ta wartość mocy podana jest z zapasem. Faktycznie jest to ok. 16 W (łącznie z dyskiem i przy zasilaniu konwertera UNICABLE) i mniej niż 1W przu aktywnym trybie oszczędzania

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi premiumbox czy mediabox - pilne

Potrzebuje pilnie pomocy jako że dziś mają ok 15 dzwonić (ostatni dzień oddania Pace PVR) i zastanawiam się nad wymianą tunera. Pytanie tylko który wybrać jeżeli najbardziej zależy mi na jakości obrazu na TV,  plus za wifi oczywiście w premiumboxie bo nie uśmiecha mi się ciągnąć kabla do mediaboxa. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi premiumbox czy mediabox - pilne

Potrzebuje pilnie pomocy jako że dziś mają ok 15 dzwonić (ostatni dzień oddania Pace PVR) i zastanawiam się nad wymianą tunera. Pytanie tylko który wybrać jeżeli najbardziej zależy mi na jakości obrazu na TV,  plus za wifi oczywiście w premiumboxie bo nie uśmiecha mi się ciągnąć kabla do mediaboxa. Dzięki za odpowiedzi.

Sam się zastanawiałem nad zmianą nad jednym z nich i wg opinii większości premiumbox nie jest zbyt udany, wiec bierz mediaboxa. Warunki jednak pewnie sporo różne przy wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi premiumbox czy mediabox - pilne

Potrzebuje pilnie pomocy jako że dziś mają ok 15 dzwonić (ostatni dzień oddania Pace PVR) i zastanawiam się nad wymianą tunera. Pytanie tylko który wybrać jeżeli najbardziej zależy mi na jakości obrazu na TV,  plus za wifi oczywiście w premiumboxie bo nie uśmiecha mi się ciągnąć kabla do mediaboxa. Dzięki za odpowiedzi.

Najprościej było by pójść do APS-u i poprosić o podłączenia jednego i drugiego deka do teko samego TV i ocenić jakoś obrazu,o to główna przesłanka decydująca i tyle.Ja tak przynajmniej zrobię ze swoim Pace-em przed wyborem przedłużenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...