Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno dogodzić sprzętem z tak niskiej półki, który w dodatku zawiera istotne wady oraz bardzo irytujące i głupie wręcz braki w oprogramowaniu, które łatwo można by usunąć/poprawić ale operator się ku temu w ogóle nie kwapi. A minął już rok od premiery Premiumboxa.

A Pace jeśli jest doceniany to jedynie za jakość obrazu więc nijak ma to się do Twojego stwierdzenia "...a tak na prawdę po pewnym czasie i tak je docenimy i tak".

... no chyba, że miałeś na myśli to, że każdy kolejny tuner jest coraz gorszy więc po czasie doceniamy te starsze  :)  Z tym to się mogę częściowo zgodzić :)

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedłużeniu umowy chcę się przenieść z PACA PVR 500 GB na WIFIPREMIUMBOX+ 500 GB (bie korzystam multiroom). Pytanie czy warto, karta po cyfrze będzie działać?  W opisie tego nowego dekodera nie widzę możliwości nagrywania jednego programu a oglądania innego (2 konwertery), jest to możliwe ? 

 

Z góry wiedzie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma dwie głowice (dwa wejścia "F"), w zestawie dostajesz antenkę z konwerterem typu twin (dwa wyjścia)... tylko nie wiem czy przy wymianie dostaniesz nową antenkę. Najwyżej czeka Cię wymiana konwertera. Musisz mieć jeszcze instalację dwu-kablową (dwa koncentryki od anteny) aby oglądać co innego i nagrywać co innego.  

Karta jaką dostałem w zestawie to cameleon. Nie była nowa bo ma ślady, że ktoś ją przede mną używał ale to bez znaczenia.

Zestaw brałem rok temu.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma dwie głowice (dwa wejścia "F"), w zestawie dostajesz antenkę z konwerterem typu twin (dwa wyjścia)... tylko nie wiem czy przy wymianie dostaniesz nową antenkę. Najwyżej czeka Cię wymiana konwertera. Musisz mieć jeszcze instalację dwu-kablową (dwa koncentryki od anteny) aby oglądać co innego i nagrywać co innego.  

Karta jaką dostałem w zestawie to cameleon. Nie była nowa bo ma ślady, że ktoś ją przede mną używał ale to bez znaczenia.

Zestaw brałem rok temu.

Mam instalację z jednym kablem i przy nagrywaniu da radę oglądać inny program z tego samego TR jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic

Z tego co czytałem to przeszedłeś z paca na wifipremiumboxa, więc napisz mi proszę czy nowy dek działa szybciej przy włączeniu i przełączaniu kanałów. Ilew wynosi czas time[beep]ingu? Jak wrażenia z użytkowania? Używasz Tv Samsunga, czy da się sparować piloty? 

Edytowane przez metrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to co nowy dekoder - to czytam te same teksty - jak wychodził Mediabox to tez był krzyk, że niby słaba jakość obrazu, teraz przechodzi to na WifiPremiumbox - " to taka klątwa nowego dekodera w nc+" - u mnie w punkcie ten dekoder jest podłączony do 40 calowego telewizora i jakość jest ok - trzeba by oko wsadzić w ekran by doczepić się do ostrości.

 

Faktem jest że jakość obrazu na Premiumbox'ie jest niższa niż obrazu na np. nbox hdtv recorder, więc nie jest to "klątwa nowego dekodera" , (co potwierdziło kilka osób które wymieniły stare na nowe i miały okazję porównać), na Premiumboxie kolory są rozjechane a niektóre twarze wyglądają jakby ktoś założył im folię stretch. Jeżeli ktoś twierdzi że tak nie jest to na pewno nie miał bezpośredniego porównania. Niestety prawda jest taka że ludzie się z czasem przyzwyczajają do słabej jakości (bo nie mają na półce obok siebie dwóch dekoderów i nie przełączają się z jednego na drugi) i przestają narzekać, i dlatego te "krzyki" po jakimś czasie ustają. A gó....na jakość zostaje. Proponuję podłączyć w punkcie Premiumboxa i starego NBOXa i porównać jakość obrazu z tych dwóch urządzeń. I oczywiście wyłączyć w TV wszystkie "polepszacze" obrazu, bo jeśli ktoś ma włączone wszystkie systemy zwiększenia płynności obrazu i najróżniejsze wygładzacze to faktycznie, uwierzę że nie ma różnicy który dekoder podłączymy, bo wtedy nawet obraz z bluray wygląda jak teatr telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczesałem trochę stron wstecz i mało konkretów znalazłem- jak ten dekoder wypada na tle innych ? Miałem wcześniej Pace'a ale go wymieniłem na turbodekoder i generalnie jestem zadowolony z płynności działania, nie zawiesza się i pokazuje poprawnie program (w pace były problemy z tym wszystkim). Jak wypada na ich tle Wifipremium? Jakieś różnice w jakości obrazu ? Bo może powalczę o wymianę na niego lub mediabox jak bedzie opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało uważnie czytałeś, bo praktycznie o niczym innym jak o porównaniu do innych i jakości obrazu z tego dekodera tu się nie pisze... Miałem też kapryśnego PACE PVR 500 ten to inna epoka technologiczna. Ja mówię, wymieniaj (przy przedłużeniu, bo wcześniej raczej nie ma szans).

Edytowane przez djkubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że pod koniec przyszłego roku powinien pojawić się jakiś nowy dekoder z obsługą 4K.

 

Na pewno NC+ - przynajmniej ze względów prestiżowych - nie odpuści sobie tego tematu.

 

Jest to tylko kwestia czasu. Już Sky od przyszłego roku wszystkie mecze Premier League będzie transmitował  w 4K. Wprowadzają właśnie nowe dekodery z 4K. Coraz więcej osób nowe tv kupuje w 4K - w dość niskich cenach. Poza tym, obraz 4K będzie dużo lepiej wyglądał nawet na TV HD.

 

Także kontent już od przyszłego roku będzie. Prawdopodobnie będzie jeden kanał testowy 4K który będzie składanką sportu i innych programów.

 

Pamiętam dokładnie tak samo zaczynało raczkować HD w Cyfrze.

 

P.S. To jest rada dla tych którzy szukają nowego dekodera. Poczekać, też myślałem o Wifi Premium Boxie ale po lekturze tego wątku - zrezygnowałem. Dla mnie jakość obrazu ma bardzo duże znaczenie.

Edytowane przez Nasir
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...