Skocz do zawartości

Streaming czy tradycyjna telewizja?


mingo
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Anita Kaźmierska,

Zapraszam do dyskusji na temat zalet i wad streamingu oraz tradycyjnej telewizji. Co lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2021 o 12:22, Toma441 napisał:

Symbolem regresu jest dziś antena satelitarna na balkonie, która dziś jest już lekko obciachowa. 

Bez przesady. 

 

W dniu 7.12.2021 o 12:29, dynecik napisał:

Szkoda, że zostanie wypaty na zasadzie takiej, że klienci będą mieć tylko wybór oglądać gów....y streaming albo w ogóle.

Jeśli streaming będzie dobry i bezawaryjny to większość sama wybierze taki model oglądania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Symbolem regresu jest dziś antena satelitarna na balkonie, która dziś jest już lekko obciachowa.

Powiedz to Niemcom, u których telewizja satelitarna jest wiodącym nośnikiem przekazu telewizyjnego. Zresztą nie tylko u nich. Cały świat korzysta z przekazu satelitarnego i jest on najbardziej powszechnym i przede wszystkim dostępnym źródłem odbioru telewizji. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie o telewizji naziemnej czy internecie światłowodowym możesz zapomnieć. Ja korzystam z usług satelitarnych CANAL+, podobnie jak wielu moich znajomych, i nie mam najmniejszego zamiaru z nich rezygnować. Viaplay to jest jeden wielki zacofany  s y f  ,  który już nie po raz pierwszy dowodzi, że nie ma startu do CANAL+ pod każdym względem - jakości przekazu, stabilności przekazu, a także oprawy studyjnej i komentatorskiej. Viaplay jest symbolem największego regresu, z jakim mieliśmy do czynienia na polskim rynku mediów, a podniecają się nim tylko i wyłącznie osoby bezkrytyczne i zadowalające się byle czym. Dla takich osób nie jest istotne czy jeżdżą maluchem czy Mercedesem, podobnie jak nie jest dla nich ważne czy oglądają transmisję w jakości 720p czy 4K.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grreg2084 napisał:

DAZN w Niemczech odwala kapitalną robotę - bardzo dobra jakość transmisji, wiele ciekawych funkcjonalności w aplikacji i generalnie niewielka awaryjność. Viaplay pozostaje naprawdę sporo w tyle. Gdyby DAZN na poważnie wszedł do Polski, wówczas naprawdę moglibyśmy odkryć wiele plusów streamingu, których - póki co - nie chce nam zaoferować Viaplay. (...)

 To Viaplay po prostu zbyt słabo zainwestowało w infrastrukturę streamingową (zresztą samo to, że ciągle dominują transmisje w 720p wynika z optymalizacji kosztów).

DAZN DE (i polski) to też dla 99% transmisji 720p tyle, że ładniej wygląda, bo bitrate wyższe, poza tym apka dopracowana, zarządzanie urządzeniami jedno z lepszych.

Viaplay coś kombinuje z Full HD, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Kolejna transmisja w 1080p.

 

hade7.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, CashBackPlease napisał:

Powiedz to Niemcom, u których telewizja satelitarna jest wiodącym nośnikiem przekazu telewizyjnego. Zresztą nie tylko u nich.

Niemcy nadal nadaja 90% kanałów w MPEG2/SD ;). Tacy są wiodący.

 

@dixente Tak jak już pisałem. Chcesz dawać przykłady to się wysil, żeby miały jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 17:07, Toma441 napisał:

Otóż streaming będzie coraz lepszy, bo infrastruktura internetowa będzie coraz lepsza i wbrew obiegowej opinii jest tańszy. Sytuacja z Viaplay paradoksalnie tylko w tym pomoże w perspektywie czasu. 

Ty o wizjach, my o realiach...

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany niech sobie będą, ale nie na zasadzie ze świetnej jakości do syfu.

Ja wiem, że z tobą o takich rzeczach to jak ze ścianą, ale zdaj sbie sprawę, że twój ulubiony Viaplay zamiast być coraz lepszy to czytam że jest tak samo jak na początku lub gorzej.

 

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatne resztki TV na żywo mam tylko dla piłki nożnej.  W ciągu roku mam kilka najważniejszych dla mnie meczów - wśród nich był Borussia - Bayern. Nie da się przeliczyć na pieniądze strat jakie poniosłem nie mogąc oglądać na żywo to co działo się w tym meczu. Bez emocji piłkarskich płatna TV jest mi nie potrzebna. Wiem, że w Internecie można znaleźć darmowe streamingi na żywo. Ale to nielegalne, a ja chciałbym móc zapłacić za produkt, którego potrzebuję. I tu zaczyna się dylemat etyki ... Płacę za coś, czego Dostawca mi nie daje - czy w takim razie dla swoich emocji skorzystać z piractwa?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja polega na tym, że jedną osobę może interesować mecz, X, drugą Y, trzecią Z i każda ma możliwość obejrzenia tego co chce, a nie tego co daje nadawca na kanale tv.

Tak samo jak są osoby, które niekoniecznie chodzą do kina na "Dziewczyny z Dubaju" ale też np. na festiwal filmów dokumentalnych, albo nie słuchają Sanah a np. Massive Attack.

I można tak długo. Oczywiście dla niewyrobionego, albo "niedzielnego" widza to jest nie do pomyślenia, ale dla takiego jest papka na 30 kanałach Polsatu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarie się zdarzają i nic na to się nie poradzi. Jeśli będzie to nagminne, to wtedy sens takiej usługi stanie pod znakiem zapytanie. Niejednokrotnie zdarzało się, że nie obejrzałem całego meczu na C+ bo np. ulewa była nad Warszawą i dosyły padły, a to śnieżyca itp. Nikt nigdy nie zapewni 100% bezawaryjności. Takie życie, trzeba się z tym pogodzić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Rewolucja polega na tym, że jedną osobę może interesować mecz, X, drugą Y, trzecią Z i każda ma możliwość obejrzenia tego.

To jest rewolucyjnosc???? Wszystkie mecze Bundesligi byly dostepne do obejrzenia w polskiej tv juz od kilku lat. Platforma N udostepniala wszystkie mecze Ligi Mistrzow juz ponad 10 lat temu. O czym ty bredzisz? Jaka rewolucjnosc? To jest standard od wielu lat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare Autor pisał o lidze konferencji akurat, gdzie podobnie jak z LE Viaplay pokazuje wszystko. W tv mialbyś kilka spotkań.

A z kolei Bundesliga była cała do obejrzenia na dwóch paczkach premium. Już pewnie zapomniałeś jakie były płacze jak Eleven krótko po tym jak obiecywało wszystko na wyłączność oddało część spotkań do Canal+ zostawiając abonentów Polsatu w [beep].

A tak w ogóle, to trochę grzeczniej.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, darius010 napisał:

Dajcie spokój. C+ online i Polsat Box też wszystkie by pokazali. 

To niewykonalne. Nie da się w parę minut utworzyć ponad 30 kanałów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

Zaraz pięciu znaffców napisze Ci, że na satelicie nigdy nie ma żadnej awarii i w ogóle to się nie ma prawa zdarzyć przy tak poważnych transmisjach...

Nikt nie powiedział, że "żadnej", ale bez cienia wątpliwości na satelicie awarie zdarzają się zdecydowanie najrzadziej. Jak masz dobrze ustawioną antenę (ja mam 100% sygnału), to nie mam problemu z odbiorem przy żadnych ulewach czy śnieżycach. Problem pojawia się tylko raz na ruski rok podczas burzy i trwa raptem kilka minut :)

Dlatego, chyba sam przyznasz, że skala jest tu nieporównywalnie mniejsza, niż przy częstych awariach kablówek (wystarczy wyguglować awarie UPC i Vectry). O Viaplay już nawet nie wspomnę, bo ta firma z tektury jest jedną wielką awarią odkąd się pojawiła na naszym rynku - w ich przypadku to określenie nabiera zupełnie innego wymiaru :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare Tak, obecnie, bo ma konkurencję w postaci Viaplay.

 

 

@CashBackPlease Dlaczego kablówki miałyby mieć częstsze awarie skoro jeśli odbierają coś z satelity to mają czasze o wiele większe niż przeciętne 80 cm, a dodatkowo mają też sygnał w postaci światłowodu? Akurat jeśli chodzi o bezawaryjność dosyłu to jest kabel i długo długo nic. Zresztą do uplinku satelitarnego to też najpierw kablem leci, sygnał nie bierze się z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bgmnt napisał:

@CashBackPlease Dlaczego kablówki miałyby mieć częstsze awarie skoro jeśli odbierają coś z satelity to mają czasze o wiele większe niż przeciętne 80 cm, a dodatkowo mają też sygnał w postaci światłowodu? Akurat jeśli chodzi o bezawaryjność dosyłu to jest kabel i długo długo nic. Zresztą do uplinku satelitarnego to też najpierw kablem leci, sygnał nie bierze się z powietrza.

 

@bgmnt A właśnie mylisz się i to bardzo. Nie chodzi mi o dosył kanałów do kablówek, a o częste awarie związane z infrastrukturą sieci kablowych. O licznych awariach UPC czy Vectry to już pisali grube artykuły - często są to awarie lokalne, ale nieraz zdarzają się awarie obejmujące spory teren kraju. Obecnie nie ma bardziej stabilnego przekazu telewizyjnego, niż satelita - żeby nie być gołosłownym, pod spodem wklejam artykuły o awariach kablówek i żeby się nie powtarzały, każdy artykuł dotyczy innej awarii. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się, przestaniesz pleść bzdury o rzekomej "bezawaryjności" kablówek. Jest satelita i... długo, długo nic ;)

 

https://www.dobreprogramy.pl/awaria-uslug-upc-nie-dziala-internet-i-telewizja,6711358213237344a

 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/upc-awaria-internet-telewizja

 

https://www.dobreprogramy.pl/awaria-upc-nie-dziala-internet-i-telewizja,6705389957049280a

 

https://www.biznesinfo.pl/awaria-121220-pm-upc

 

https://www.wnp.pl/tech/upc-odciete-od-swiata-wielka-awaria,390208.html

 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/wielka-awaria-uslug-upc-klienci-z-calej-polski-zglaszaja-brak-dostepu-do-internetu/ejr63m5

 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/awaria-w-sieci-vectra-uzytkownicy-donosza-o-problemach-z-internetem/dxy8w7x

 

https://spidersweb.pl/2021/12/awaria-internetu-vectra-nie-dziala-multimedia.html

 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/vectra-przeprasza-za-awarie-internetu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dixente napisał:

To na czym wlasciwie polega ta rewolucja streamingowa?


Polega na tym, że każdy może wybrać sobie mecz jaki go interesuje, nie ma narzuconych 4 czy 6 spotkań.

Co do awarii Viaplay, to one się zdarzają i nic na to się nie poradzi. Jeśli będzie to nagminne, to wtedy sens takiej usługi stanie pod znakiem zapytanie. Niejednokrotnie zdarzało się, że nie obejrzałem całego meczu na C+ bo np. ulewa była nad Warszawą i dosyły padły, a to śnieżyca itp. Nikt nigdy nie zapewni 100% bezawaryjności. Takie życie, trzeba się z tym pogodzić.

PS. Prośba do modów o wstrzemięźliwość w wycinaniu postów. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat potrafil juz 10 lat temu pokazywac wszystkie mecze Ligi Europy. Platforma N potrafila juz 10-15 lat temu pokazywac wszystkie mecze Ligi Mistrzow. Pokazywanie wszystkich meczow lig zagranicznych to juz standard od dobrych kilku lat (z wyjatkiej ligi angielskiej). Tyle z twojej "rewolucyjnosci" @bgmnt 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TimesSquare napisał:

Pokazywanie wszystkich meczow lig zagranicznych to juz standard od dobrych kilku lat (z wyjatkiej ligi angielskiej). Tyle z twojej "rewolucyjnosci" @bgmnt 😆

 

Hola, hola, spokojnie... Z ligi włoskiej czy portugalskiej to chyba po 3 mecze na kolejkę lecą zaledwie. Z francuskiej też nie wszystkie (za to często się dublują między Elevenami a C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokazywal. Juz dobre 10 lat temu w Polsat Futbol @bgmnt dla twojej wiadomosci. I niby Polsat pokazuje wszystkie mecze 1.ligi, bo ma konkurencje w postaci Viaplay?  Nie ma co komentowac nawet tego...
Polsat to wogóle przechodzi samego siebie. Stworzyli ofertę sportową online za 40 zł miesięcznie, a większość kanałów z flagowymi Polsatami Sport leci w 25fps. O dosyle tych kanałów po LTE nawet nie wspomne, bo nawet ich satelitarne odpowiedniki przycinają i gubią klatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...