Skocz do zawartości

Streaming czy tradycyjna telewizja?


mingo
 Udostępnij

Wiadomość dodana przez Anita Kaźmierska,

Zapraszam do dyskusji na temat zalet i wad streamingu oraz tradycyjnej telewizji. Co lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

@michael112 z ligi wloskiej pokazuja wiecej, ale zdarza sie, ze pokazuja wszystkie. Portugalska nie wliczam, bo to nie jest top liga. Chce po prostu pokazac, ze pokazywanie wszystkich spotkan z topowych lig to nie jest zadna REWOLUCJA, bo to juz istnieje od wielu lat. 

 

@Pawop w LE bylo wtedy bodajze 48 zespolow, czyli wiecej niz obecnie. Zreszta, co to ma za znaczenie skoro telewizja, ktora to transmituje nie ma wplywu na liczbe meczow... Pokazywali wszystkie mecze LE 10 lat temu? Pokazywali. Wiec jesli ktos mi dzisiaj pisze, ze Viaplay to rewolucja, bo robia to, co inni robili juz 10 lat temu, to wybacz, ale pozostaje sie tylko zasmiac.

 

P.S. Tak, wiem. Viaplay pokazuje wszystko z LE i LK, wiec maja wiecej meczow niz Polsat 10 lat temu.

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease 

Równie dobrze mogłbyś dać przykłady gdzie komuś zardzewiała antena, albo spalił się zasilacz od dekodera ;D.

Sygnał ze stacji czołowej kablówki wychodzi i jest to stabliniejsza rzecz niż tv-sat. "Ostatnia mila" to inna sprawa.

A przykład dużej awarii tv-sat z tego roku masz chociażby tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
8 minut temu, TimesSquare napisał:

Zreszta, co to ma za znaczenie skoro telewizja, ktora to transmituje nie ma wplywu na liczbe meczow..

Dokładnie. C+ nie udostępnia wszystkich meczów NBA, tylko jakieś ochłapy i to  od wielu lat. Ta wieśniacka telewizja tylko psuje renomę najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

14 minut temu, TimesSquare napisał:

Chce po prostu pokazac, ze pokazywanie wszystkich spotkan z topowych lig to nie jest zadna REWOLUCJA, bo to juz istnieje od wielu lat.

Czyżby? Która telewizja pokazuje wszystkie mecze na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Czyżby? Która telewizja pokazuje wszystkie mecze na żywo?

Eleven pokazywał wszystkie mecze Bundesligi. Mało? Canal+ obecnie pokazuje wszystkie mecze ligi angielskiej. Canal+ pokazuje wszystkie mecze ligi polskiej. Eleven potrafił kiedyś od czasu do czasu samodzielnie pokazać wszystkie mecze ligi hiszpańskiej. Eleven potrafi czasami pokazać wszystkie mecze z ligi włoskiej. Polsat pokazuje wszystkie mecze z ligi mistrzów. Polsat pokazuje wszystkie mecze 1.ligi polskiej.

 

Polsat już 10 lat temu potrafił pokazać WSZYSTKIE mecze Ligi Europy! O jakiej PIŁKARSKIEJ rewolucji ty tutaj mówicie? Jedyną rewolucją jaką wprowadził Viaplay to pokazywanie tak dużej liczby (wszystkie?) spotkania NHL. TO JEST REWOLUCJA!

 

 

10 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dokładnie. C+ nie udostępnia wszystkich meczów NBA, tylko jakieś ochłapy i to  od wielu lat. Ta wieśniacka telewizja tylko psuje renomę najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

 

Zgadza się. Canal+ powinien pokazywać więcej spotkań z NBA. Lepiej ci? Czy ty myślisz, że ja nie wiem, że Canal+ leci na łeb na szyje?

 

 

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nagle wszyscy od zawsze pokazują 32 mecze w tym samym czasie na 4 kanałach. Takie rzeczy tylko w streamingu 😀

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

@CashBackPlease 

Równie dobrze mogłbyś dać przykłady gdzie komuś zardzewiała antena, albo spalił się zasilacz od dekodera ;D.

Sygnał ze stacji czołowej kablówki wychodzi i jest to stabliniejsza rzecz niż tv-sat. "Ostatnia mila" to inna sprawa.

 

@bgmnt To co piszesz, to jest tylko i wyłącznie twoje myślenie życzeniowe. Masz świadomość, że nie masz racji. Masz też świadomość, że naprzeciwko 9 przytoczonych przeze mnie artykułów dotyczących awarii kablówek (a wymieniłem tylko UPC i Vectrę), Ty przytoczyłeś mi w kontrze jedną (powtórzę: jedną!) krótkotrwałą awarię na satelicie Hot Bird i to do której doszło głównie w godzinach wczesno porannych (sic!) :-)

Bzdur na temat zardzewiałej anteny czy spalonego zasilacza nawet nie chce mi się komentować, bo raz, że do tego nie dochodzi prawie wcale, a dwa, że zasilacz może się równie dobrze spalić posiadaczowi kablówki. Rdzawienia anteny nawet nie skomentuję, bo takich anten nie używa się już od lat 90'. Krótko mówiąc, ewidentnie brak Ci argumentów i próbujesz obronić coś, czego obronić się nie da :)

Satelita jest nieporównywalnie stabilniejsza od kablówek, na co przytoczyłem Ci konkretne dowody, a Ty z braku argumentów, próbujesz się na siłę ośmieszać. Ja Ci w tym nie zamierzam przeszkadzać :-)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Nagle wszyscy od zawsze pokazują 32 mecze w tym samym czasie na 4 kanałach. Takie rzeczy tylko w streamingu 😀

Daje ci konkretne przykłady, gdzie stacje pokazują/pokazywały WSZYSTKIE dostępne spotkania z kolejki. I to, uważaj, NA SATELICIE. Ale ty, i inni, zaraz powiedzą, żę takie rzeczy tylko w streamingu. Streaming rulezzz 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, TimesSquare napisał:

Daje ci konkretne przykłady, gdzie stacje pokazują/pokazywały WSZYSTKIE dostępne spotkania z kolejki. I to, uważaj, NA SATELICIE. Ale ty, i inni, zaraz powiedzą, żę takie rzeczy tylko w streamingu. Streaming rulezzz 😂

A ja ci daje jeszcze konkretniejsze. Żadna telewizja w Polsce nigdy nie pokazywała wszystkich meczów NHL. Dopiero Viaplay jest w stanie wszystko transmitować. Oby jak najszybciej kupili NBA, bo to co teraz C+ robi z najlepszą koszykarską ligą na świecie, to dno i tona mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

A ja ci daje jeszcze konkretniejsze. Żadna telewizja w Polsce nigdy nie pokazywała wszystkich meczów NHL. Dopiero Viaplay jest w stanie wszystko transmitować. Oby jak najszybciej kupili NBA, bo to co teraz C+ robi z najlepszą koszykarską ligą na świecie, to dno i tona mułu.

Czy ty w ogóle czytasz posty? Napisałem ci wyraźnie, że NHL to prawdziwa rewolucja w wykonaniu Viaplay. Czego ty jeszcze chcesz? Ale żadną rewolucją nie jest pokazywanie wszystkich meczów ligi niemieckiej.

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bgmnt napisał:

Przecież było już pisane, że Eleven nie pokazywał całej Bundesligi bo dzielił ja z Canal+ i ze nikt nie mówił, że to akurat jest w przypadku Viaplay rewolucja. Chodziło o inne ligi...

Jakie inne ligi? Wszystkie mecze LE były już obecne w telewizji kiedyś. LK to pierwszy sezon, więc nie ma porównania. Jakie inne ligi?!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, TimesSquare napisał:

Czy ty w ogóle czytasz posty? Napisałem ci wyraźnie, że NHL to prawdziwa rewolucja w wykonaniu Viaplay. Czego ty jeszcze chcesz? Ale żadną rewolucją nie jest pokazywanie wszystkich meczów ligi niemieckiej.

Edytowałeś post 😃 A tak na marginesie,  to mylisz NHL z NBA 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TimesSquare napisał:

Ale żadną rewolucją nie jest pokazywanie wszystkich meczów ligi niemieckiej.

Eleven razem z Canal+ nigdy nie pokazywali wszystkich meczów danej kolejki Bundesligi. Chyba tylko te kilka kolejek, jak Bundesliga jako pierwsza wróciła po pandemicznej przerwie i nie było innych meczów. Wtedy Eleven nawet pokazał wszystkie mecze 2giej Bundesligi. Ale to były wyjątkowe sytucje. Zawsze był mecz, dwa, które nie zostały pokazane. 

Aczolwiek jak dobrze kojarzę Eurosport pokazywał te mecze, które nie zmieściły się na kanale linernym w Eurosport Playerze. No ale to streaming.

Edytowane przez Fasha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease

Awarię Hot sobie wymysłil Mr. Orbita i przez 1.5 miesiaca pisało tam kilkudziesięciu wymyslonych userów... bo jak wiemy satelita jest najstabilniejszy :d.

Natomiast, że Google umiesz jako-tako używać pokazałeś wyżej, to sam sobie odszukaj resztę awarii... Podaje hasła: "sun outage", "Astra 5A", "Intelsat 29E", "Galileo" itd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dokładnie. C+ nie udostępnia wszystkich meczów NBA, tylko jakieś ochłapy i to  od wielu lat. Ta wieśniacka telewizja tylko psuje renomę najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

To samom z turniejami tenisowymi WTA. To jak oni to pokazują to dno i tona mułu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównanie jest proste, w LM nadawca nie pokazuje Multiligi, a w LE i LKE pokazuje, fakt, że badziewnie ale jest.

Choć bardziej powinien się nazywać temat Viaplay, czy tradycyjna telewizja, bo DAZN tak nie psuje streamów.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Streamingu nie da się nagrywać łatwo i wygodnie, np dokumentów od BBC w TVP1 czy autobiznesu aby potem sobie oglądać w tempie 2x szybciej

Tyle w temacie streaming a jak oglądam tvn24 w player.pl to można cofać tylko 2h

Wysłane z mojego SM-A207F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming i tradycyjna telewizja.

Jest tyle możliwości, promocji (np. wśród  operatorów telewizyjnych,   telefonii komórkowej),  że można połączyć jedno z drugim i korzystać według potrzeb i..budżetu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest odpowiednia jakość to wybieram streaming. Mam nadzieję, że docelowo będą platformy pod konkretne zainteresowania. Co z tego, że mam 100 programów w tv jak oglądam wyłącznie sportowe? Po co mi kanały dla dzieci albo propagandowe dla niepoznaki nazywane informacyjnymi? Wiem, że to trochę mało realne ale marzyła by mi się platforma streamingowa tylko z tenisem albo np tylko z Bundesligą czy Premiership.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę streaming, czyli darmową telewizję internetową. Wygoda, nie trzeba instalować anten, ciągnąć kilometrów kabli.

Płatne platformy streamingowe są nie dla mnie, bo jestem jeszcze niepełnoletni i tym samym nie mogę nic kupować w Internecie.

Jedyna rzecz, która trzyma mnie przy tradycyjnej telewizji, to kanały muzyczne (tylko dzięki kupnie CANAL+ poznałem wiele kawałków, których nigdy nie słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...