Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eksperymentując, sprawdzałem czy będzie odbiór mux 8 na antenie z drutu - podwójny biquad (zrobionej kiedyś wg opisu z netu) - nie było, ale po zrobieniu innej anteny o kształcie b. wąskiej pętli z drutu ok 120 cm i poszukaniu innej lokalizacji - moc 90, jakość 70-74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziwna sytuacja a mianowicie mam kłopot z tunerem Opticum X7 Combo ponieważ mam 2 anteny - siatkową którą dałem kilka dni temu oraz kierunkową 16 elementową antenę. Problem polega na tym że przy podłączeniu anten do zwykłego tunerka z małego pokoju MUX 8 łapie z dwóch anten bez problemu. Natomiast przy podłączeniu którejkolwiek z tych dwóch anten do tunera z Opticuma sygnału MUX 8 mi nie odbiera. Co się dzieje bo nie rozumiem tej sytuacji ponieważ wszystkie MUXy 1,2,3 odbieram na obydwu tunerach bez problemu. Ktoś coś poradzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% tak, jeśli masz możliwość gdzieś przetestować to spróbuj pod anteną logarytmiczną. 

 

Moja odbiera również przez z Chorągwicy z odległości 81 km, gdzie ustawiona jest w polaryzacji poziomej, a multipleks nadawany jest w polaryzacji pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś średnio u mnie działa ten MUX-8 - odbiór mam tylko na antenie siatkowej (ale tylko w jednym miejscu, ale dobre i to, a jakość oscyluje w okolicy 72-80%), a na pokojowej... nic! Antenka ta w zasadzie powinna sobię radzić z pasmem VHF (tak jest napisane na pudełku), ale sobię nie radzi :/ dziwne, bo MUX-L4 ma od MUX-8 o 70% mniejszą moc, a działa na tej pokojowej bez najmniejszego problemu :roll:

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek bardzo dziękuję za pomoc. Ostatnie pytanie chce kupic sobie nowy telewizor płaski ok 40 cali z Samsunga lub Thompsona, czy któryś z nich również ma takie anomalia jak te opticumy?? Czy były znane takie przypadki wcześniej ?!

Telewizory mają czulsze głowice niż tunery STB, więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś średnio u mnie działa ten MUX-8 - odbiór mam tylko na antenie siatkowej (ale tylko w jednym miejscu, ale dobre i to, a jakość oscyluje w okolicy 72-80%), a na pokojowej... nic! Antenka ta w zasadzie powinna sobię radzić z pasmem VHF (tak jest napisane na pudełku), ale sobię nie radzi :/ dziwne, bo MUX-L4 ma od MUX-8 o 70% mniejszą moc, a działa na tej pokojowej bez najmniejszego problemu :roll:

Ile  km  masz od  nadajnika?

 

Bo ja mam no signal  na  mux8 .    Kurna   G   a nie antena  ten Telmor. Dobrze że za niedługo  wyśle ją na księżyc

Przed uruchomieniem wyszukiwania miałem taki obrazek:

 

Swoje testy natomiast uwieczniłem na tych filmikach:

Cz. 1:

Cz. 2:

Ten skaczący sygnał bywa irytujący.

Jak nagrywasz  rób to poziomo.  Wszedzie panuje mania nagrywania pionowego i potem masz  takie cudowne paski po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan: Oj sporo ;) ale moja "pokojówka" potrafi sobię poradzić z jeszcze słabszymi nadajnikami (stary MUX testowy z Żurawiny działał na niej bez problemu choć działał z bardzo niską mocą), a jak wiadomo Ślęza to jest najmocniejszy nadajnik na Dolnym Śląsku i żaden MUX z niego nie powinien dla tej mojej antenki sprawiać najmniejszego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli mielibyśmy tu oceniać wystrój pomieszczenia i rozmieszczenie poszczególnych ozdób to trochę minęlibyśmy się z powołaniem i musielibyśmy nazwać się raczej "Sat-Dekorator" xD Abstrah.ując od tego, że to niezbyt fortunne rozwiązanie, powinniśmy się przede wszystkim chyba zajmować się kwestiami technicznymi, niezależnie jak śmieszne czy absurdalne wydaje nam się to co dany użytkownik zrobił ze swoim odbiornikiem :P

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  jestem tego zdania.   Mnie nie interesuje  jak ktoś odbiera  czy  jest to TV  CRT  czy LED  a na TV  to może sobie ktoś  postawić nawet  kota    i sobie będzie leżał.

 

U mnie mimo iż niby jest sygnał  nie odbieram nic.  0  sygnału.  Na 2 TV  i skanowałem także tunerem sat  ręcznie wpisane nr kanału  i to samo. Na obecną chwile owszem nie ma co się martwić bo będę mieć wcześniej nową antene naziemną niż coś tam się w ogóle pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie początkowo też nic nie miałem, ale zauważyłem, że szerokość pasma ustawioną mam na 8 MHz, zamiast na 7 MHz - poprawiłem to i od razu sygnał zaczął się pojawiać :) więc może u siebie sprawdź, czy masz na pewno wszystko dobrze ustawione, bo może coś właśnie jest nie tak jak powinno (na przykład właśnie ta szerokość pasma) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko dostęp do częstotliwości  1845 o ile pamiętam.  Nic więcej nie moge przestawić w TV.  CO innego  tuner tam  można wpisać  7mhz  ale bez zmian.

 

Tyle że jest  1  ale   albo ja coś źle mówie

 

 

Dane techniczne:
Zakres częstotliwości: MHz 174-230 ; 470-862
Zysk: 6 dBi (174-230); 14dBi (470-862)
Polaryzacja : Pozioma (H)
Współczynnik szumów dB : 2,5
Maksymalny poziom sygnału TV na wyjściu (DIN) dBuV / 100*

 

Podaje jest  polaryzacja  Pozioma  . Bardzo trudno jest mi znależć  mój model Telmora bo ja to mam taki brązowy   bez opisu to nie jest  asr  classic to jest jeszcze wcześniejsze.

 

A tutaj jest podane że 

184.5

 

6

pionowa

16

 

 

 

 

 

Gdzie pozostałe  muxy  1-3  to dookolne i kierunkowe.  Natomiast mux lokalny   kierunkowy.    

 

 

Tutaj dane tech  anteny  FUBA

 

 

Dane techniczne:
- Liczba elementów: 28
- Pasma naziemne: VHF+UHF
- Odbierane kanały: VHF 5 : 12 - UHF 21 : 60
- Zakres pasma (VHF): 170 : 230 MHz
- Zakres paska (UHF): 470 : 790 MHz
- Maks. zysk: VHF 8dB - UHF 11dB
- Typ wtyczki: F - żeńska
- Impedencja: 75Ω
- Stosunek wartości Przód/Tył: VHF 7 : 16dB - UHF 16 : 30dB
- Filtr LTE: Tak
- Polaryzacja pozioma: Tak
- Polaryzacja pionowa: Tak

 

No i że niby co mój  zabytkowy Telmor nie ma polaryzacji  pionowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...