Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adamRed napisał(a):

Panowie a co muszę wgrać na Open ATV żeby ruszył moduł C+?

 

Jeśli masz dekoder Vu+ to rzeczywiście na VTi moduł C+ CI+ ECP działa bardzo dobrze.  Żadnych dodatkowych wtyczek nie musisz dogrywać. Także opcją nagrywania zakodowanego materiału a w czuwaniu następuje rozkodowanie.

 

Na innych dekoderach OpenATV na dzień dzisiejszy to wersja 7.2 - działa w miarę poprawnie. Dogranie wtyczki do obsługi modułu CI+ Helper. Nie działa dekodowanie zakodowanych programów w trybie czuwania.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakich zmian i czy wszystkie sam poprawiałeś w swoim tunerze ? :P 

 

Mało kto je zauważy na tunerach operatora które same sobie listy uaktualniają, no chyba że program zmienia jakiś domyślny wcześniej numerek na liście.

W moim przypadku na własnych tunerach nie zwracam nawet na to uwagi i mało mnie obchodzą listy operatorów,   plugin sam zaktualizuje mi większość poprawek w bukietach operatorów   a wyjątki na własnej liście ulubionych poprawiam tylko te z  których korzystam.   

 

Jak znika program co oglądam to tylko 2-3 naciśnięci pilota i już mam aktualny program po poprawkach, ot cała filozofia tych skomplikowanych zmian na transponderach.  

 

Jak ktoś bez sensu chce się bawić w uaktualnianie list programów  co chwilę , zwłaszcza programów których nawet nie ogląda to staje sie po prostu bezcelowe posiadanie tunera.  

Sprzęt ma się  po to by używać, zwykle montuję instalacje i instaluję kilkanaście tunerów rocznie dla klientów z własną listą programów i  przez cały ostatni rok miałem może z 5 telefonów z prośbą ( IDENTYCZNĄ prośbą )  jak odebrać kanał który znikną z listy.  Jak widać większość sobie sama poradziła ze zmianami skoro nie dzwonią nawet Ci którym powiedziałem jak uaktualnić listę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meckbar napisał(a):

Wgraj VTi zamiast Open ATV. Wystarczy wtedy sama konfiguracja i zyskasz funkcję nagrywania więcej niż jednego programu, które będą później deszyfrowane, kiedy tuner nie jest używany.

Mam wgrany VTI w swoim UNO 4K SE, konwerter Unicable i jak nagrywam jakiś program to już nie mogę oglądać innego, kanał przełączy się ale bez obrazu. Dopiero jak wyłączę nagrywanie to obraz działa. Dlaczego ?. Gliwice mogą nagrywać niby do 4 audycji.... . Bardzo proszę o wyjaśnienie. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł przecież jest jednostrumieniowy więc w danym momencie może dekodować tylko jeden kanał.

12 godzin temu, ircios napisał(a):

Przez ostatni rok było od groma zmian na TP

Jeżeli masz na myśli całą orbitę to na pewno. Natomiast jeśli chodzi tylko o polskie platformy to nie było ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinno ci działać nagrywanie kilku kanałów w formie zakodowanej. Następnie moduł C+ CI+ ECP powinien je odkodować w trybie czuwania.

U ciebie jest konwenter Unicable. Kwestia odpowiedniej konfiguracji głowic i konwentera Unicable się kłania oraz odpowiedniej konfiguracji opcji nagrywania zakodowanego programu i jego odkodowania w trybie czuwania.

 

Przetestowane na konwenterze Monoblock Twin i Vu+ Ultimo 4K. Jak na zdjęciu poniżej:

 

Oglądam C+ 4K dekdowany z modułu C+ CI+ ECP.

 

Nagrywam zaś zakodowane z Hotbird:

C+ Sport HD

C+ Premium HD

 

oraz z Astry 19.2E zakodowane:

ORF Sport+ HD

ORF 1 HD

 

Nagrania zakodowane zostaną odkodowane z wykorzystaniem modułów C+ CI+ ECP oraz HD Austria gdy dekoder będzie w czuwaniu.

 

Odkodowanie trwa tyle czasu ile trwają poszczególne nagrania - czyli najlepiej robić to wtedy kiedy nikt nie korzysta z dekodera :)

 

74d359b04e02c503.jpg

 

7725e22f181d1aec.jpg

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, opensource napisał(a):

Moduł przecież jest jednostrumieniowy więc w danym momencie może dekodować tylko jeden kanał.

Jeżeli masz na myśli całą orbitę to na pewno. Natomiast jeśli chodzi tylko o polskie platformy to nie było ich sporo.

 

2 godziny temu, mikoko napisał(a):

Musisz włączyć zadania modułu

Kolego nie czaję tego, co muszę ustawić by móc oglądać i nagrywać co innego w moim VU UNO 4KSE? Czy wyłączyć opcję taimera?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, opensource napisał(a):

 

Jeżeli masz na myśli całą orbitę to na pewno. Natomiast jeśli chodzi tylko o polskie platformy to nie było ich sporo.

Tak się składa że robiłem całkiem niedawno taka aktualizację listy po długim czasie i było tego sporo. I zajmuje to niemało czasu najpierw informacja gdzie nadaje dany kanał nastęnie przeszukanie danego tr. Następnie dodanie z listy głównej do bukietu i przesunięcie na odpowiednie miejsce. Ale takie sa uroki swojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie czaję tego, co muszę ustawić by móc oglądać i nagrywać co innego w moim VU UNO 4KSE? Czy wyłączyć opcję taimera?

W ustawieniach chyba VTI jak pamietam jest opcja zadania modułu i tam dodaj najlepiej całego swojego operatora. Tj kanały z twojego pakietu. Wtedy będziesz mógł oglądać co innego w trakcie nagrywania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacz kryteria wyboru, wpisz je i nadaj im rangi, przypisując im wartości od 1-5 punktów. Następnie oceń obiektywnie wybrane urządzenia, przyznając kryteriom punkty i będziesz widział, który model odpowiada Ci najbardziej. Ty musisz wiedzieć czego chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze nie warto. Tylko po co zmieniać jak będziesz miał drugi praktycznie  identyczny tuner tylko innego producenta. Nim się nauczysz prawidłowej obsługi i znajdziesz jakiś system który przypadnie do gustu musi minąć trochę czasu. Dreambox maj swój system poza enigma2 i często konfiguracja bywa uciążliwa dla nowych użytkowników. 

 

Zmieniasz jak potrzebujesz dodatkowych  możliwości albo stary sprzęt padnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z VTi w Duo 4K SE i obsługi modułu C+ (i innych również), ale jest pewna kwestia która mnie nurtuje i chcę was o to podpytać. Zauważyłem, że na niektórych kanałach (konkretnie HBO i Cinemaxy) podczas oglądania słychać czasem takie krótkie przerwy w ścieżce audio (i zdaje się tylko na "polskiej" ścieżce, w oryginalnej nie słyszę żadnych przerw). Byłem ciekaw czy to nie są przypadkiem jakieś błędy deszyfracji przez moduł. Jednak kiedy sprawdzam wszelkie nagrania (deszyfrowane zarówno w "stand by" oraz "w locie") w TS Doctor jak i TS Checker to nie ma żadnych błędów w plikach. Czy ktoś z Was również ma takie "spostrzeżenia"? Czy te kanały są po prostu tak dziwnie nadawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 07:52, opensource napisał(a):

Moduł przecież jest jednostrumieniowy więc w danym momencie może dekodować tylko jeden kanał.

Jeżeli masz na myśli całą orbitę to na pewno. Natomiast jeśli chodzi tylko o polskie platformy to nie było ich sporo.

No to chyba mamy 2 różne ne platformy  C+.  Ja mam Canal+, a ty jaką? Skoro twierdzisz, że było  mało.

 

 

W dniu 7.08.2023 o 19:18, czerstwy napisał(a):

Tak się składa że robiłem całkiem niedawno taka aktualizację listy po długim czasie i było tego sporo. I zajmuje to niemało czasu najpierw informacja gdzie nadaje dany kanał nastęnie przeszukanie danego tr. Następnie dodanie z listy głównej do bukietu i przesunięcie na odpowiednie miejsce. Ale takie sa uroki swojego sprzętu.

Dokładnie.  Mi też sporo czasu zajęło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy robicie z tymi listami. Na enigma2 jest opcja skanowania w tle i wystarczy ją mieć włączoną. Nowe kanały lub z aktualnymi parametrami pojawiają się w zakładce wszystkie i wystarczy dodać do właściwej zakładki. W ciągu ostatniego pół roku jeśli chodzi o polskie platformy Canal+, Polsatbox zmian było niewiele.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem po co aż takie skanowanie po transponderach kiedy skanuje się raz całego satelitę albo tuner robi to w tle cały czas. 

By cokolwiek poprawić wystarczy na kanale który uległ zmianie  załączyć listę programów, wcisnąć CZEROWNY i wybrać aktualny kanał jeśli uległ zmianie.  

Ewentualnie alfabetycznie wyszukać programu.

 

p.s. u mnie na liście w zależności  od tunera ok 9 - 12 tyś programów i nigdy jakoś nie mam żadnego problemu ze znalezieniem uaktualnień zwłaszcza polskich platform. 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czyli ile? około 10 kanałów zmieniło parametry w ciągu pół roku, 50 czy 150? Gdybym nie aktualizował listy jeśli chodzi o zmiany w parametrach kanałów polskich operatorów to może bym Ci uwierzył że to takie uciążliwe ale niestety jest inaczej i nie masz racji.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem po co aż takie skanowanie po transponderach kiedy skanuje się raz całego satelitę albo tuner robi to w tle cały czas. 
By cokolwiek poprawić wystarczy na kanale który uległ zmianie  załączyć listę programów, wcisnąć CZEROWNY i wybrać aktualny kanał jeśli uległ zmianie.  
Ewentualnie alfabetycznie wyszukać programu.
 
p.s. u mnie na liście w zależności  od tunera ok 9 - 12 tyś programów i nigdy jakoś nie mam żadnego problemu ze znalezieniem uaktualnień zwłaszcza polskich platform. 
 
 

Dokladnie tak robię z tym czerwonym klawiszem. Szybko i bezproblemowo
Jestem bardzo zadowolony z VTi w Duo 4K SE i obsługi modułu C+ (i innych również), ale jest pewna kwestia która mnie nurtuje i chcę was o to podpytać. Zauważyłem, że na niektórych kanałach (konkretnie HBO i Cinemaxy) podczas oglądania słychać czasem takie krótkie przerwy w ścieżce audio (i zdaje się tylko na "polskiej" ścieżce, w oryginalnej nie słyszę żadnych przerw). Byłem ciekaw czy to nie są przypadkiem jakieś błędy deszyfracji przez moduł. Jednak kiedy sprawdzam wszelkie nagrania (deszyfrowane zarówno w "stand by" oraz "w locie") w TS Doctor jak i TS Checker to nie ma żadnych błędów w plikach. Czy ktoś z Was również ma takie "spostrzeżenia"? Czy te kanały są po prostu tak dziwnie nadawane?

Ja to mam inny problem. Problem z napisami na kanałach nie chcą się synchronizować. Pojawiają się dosłownie na sekundę by później nie znikać np. Testowałem wszystkie ustawienia włącznie z opóźnianiem. Nie wiem która wtyczkę zaktualizować. Ktoś pomoże ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...