Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty się tak tym ECP przejmujesz ?    Co najwyżej wejdzie blokada na 4K i moduł zdekoduje tylko program  w FHD czy SD. ;)  

 

Nawet jak będziesz miał sprzęt z ECP to blokady będą dotyczyły głownie nagrywania i nie nagrasz   co z kolei na Vu+ nie będzie obowiązywało. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ktosiu napisał(a):

Poza tym i tak nie działa w zwykłych tunerach czy TV z Ci+  , musi być koniecznie Ci+ 1.4 

W moim starym Technisacie Digit OSIO S International z 2010 roku działa iraz w TV Sony z 2013 roku również. Ale chyba bez ECP co mnie nie zdziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że moduł ECP nie będzie działał, będzie działał normalnie tylko będzie ( może będzie  )  ograniczał dostęp ( niższa rozdzielczość , wyłączenie obrazu czy dźwięku  )  aż spełnisz warunki odbioru czyli nie na na sprzęcie bez ECP. 

 

Włosi przeżyli przy obowiązkowym  wprowadzaniu ECP nawet do naziemnej  to chyba Polak też potrafi przeżyć i coś tam pokombinować jak mu operator zapewnia rozrywkę z ECP. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seatibiza napisał(a):

Czyli test SatKuriera modelu Technisata Digit ISIO STC UHD 4K jest nieprecyzyjny. Na fotkach moduł w slocie CI+, karta w slocie CA, a w treści ani słowa, że jednocześnie nie działają.

Tego, czy działają, nie wiem bo nie mam doświadczeń z tym sprzętem.

Przy obecnych restrykcjach dla kogoś, kto chce nagrywać, najlepszą chyba opcją jest VU+ bo jak jedyny "obchodzi" blokadę nagrywania i oglądania różnych kanałów (nagranie jest deszyfrowane, kiedy tuner jest w stanie czuwania). Kwestia ECP to tak, jak napisał @Ktosiu - po co tym się przejmować na zapas? 

 

29 minut temu, PawelTSW napisał(a):

więc po co się tu udzielasz?

To jest twoje prywatne forum? Podszkol umiejętność czytania ze zrozumieniem i dopiero później pouczaj innych - już nie jeden ci to sugerował. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają dwa na raz , sam Technsat opisuje to jako JEDEN interfejs dla dwóch kart, czyli po polskiemu jeden układ na dwa sloty które są przełączane. 

 

 

p.s. Przy okazji ECP i Ci+ 1.4  jest w TECHNISAT DIGIT ISIO S3 HD TWIN , nawet tańszy od Vu+ ale standard ze slotami , działa tylko jeden. :P 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, meckbar napisał(a):

Przy obecnych restrykcjach dla kogoś, kto chce nagrywać, najlepszą chyba opcją jest VU+ bo jak jedyny "obchodzi" blokadę nagrywania i oglądania różnych kanałów (nagranie jest deszyfrowane, kiedy tuner jest w stanie czuwania).

Technisat też może deszyfrować np. w nocy, ale jeszcze nigdy mi się nie udało. Wada softu albo coś.... Reasumując, czy Vu+ Duo 4K SE obsłuży dwa moduły C+ ECP czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seatibiza napisał(a):

czy Vu+ Duo 4K SE obsłuży dwa moduły C+ ECP czy też nie?

Pytasz o 2 moduły C+ ECP czy o moduł C+ ECP wraz z modułem innego operatora? 

W VU+ możesz przypisać kanał do modułu (lub karty), z którego będzie później dekodowany. Bez właściwej konfiguracji mogą być problemy z poprawnym deszyfrowaniem programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meckbar napisał(a):

Pytasz o 2 moduły C+ ECP

Tak, pytam czy dwa moduły C+ ECP mogą pracować razem, czyli jeden nagrywać, ns drugim oglądam lub też nagrywam. Kolejne pytanie, skoro opisują ten tuner jako jedyny, na którym moduły pracują niezależnie, po co przypisywanie programów do modułów jak jest w Ultimo? Nie ogarniam tej Enigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość używa też katy z  softcamem, należy sobie rozdzielić po prostu co ma obsługiwać karta a co moduł by się nie gryzły i nie wchodziły w konflikty. 

Jeśli różne moduły PB i C+ to należy rozdzielać który moduł jaki kanał ma dekodować zwłaszcza jak się dublują. 

 

Takie gdybanie bez modułów i tunera jest bezsensowne. 

 

Równie dobrze można nie wpisywać albo wpisać i będzie działało dokładnie tak samo z problemami albo bez. 

To zależy tylko od sytuacji czy nagrywa sie z timerów ( preferowane 100% by tak nagrywać ) czy startuje sie nagranie z pilota. 

Z pilota nagrywaniem ( ręczne nagrywanie ) to blokuje się oglądanie innego programu operatora z tego modułu.   Dla timerów nie ma zobaczenia co nagrywa bo nagrywa zakodowane a potem sobei odkoduje tuner sam na odpowiednim module. 

 

Z kolei mając kartę nie ma takich ograniczeń,  można nagrywać i oglądać co się chce nawet na kilku różnych programach na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Ja z tego rozumiem, że w Vu+ Duo nie działają niezależnie dwa moduły jak pisał SatKurier. Dla mnia praca niezależna to taka gdy moduły się nie gryzą i jak w trakcie nagrywania przełączę na inny kanał to go oglądam bez problemów (pomijam deszyfrację późniejszą). Trzeba by wypożyczyć drugi moduł C+ ECP żeby rozwiać moje watpliwości. OK. Dziękuję za cierpliwość. Po prostu nie chcę wtopić sporej sumy w tuner, który tylko w części mnie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seatibiza napisał(a):

Tak, pytam czy dwa moduły C+ ECP mogą pracować razem, czyli jeden nagrywać, na drugim oglądam lub też nagrywam.

Dwa moduły C+ ECP w tunerze VU+ są raczej bez sensu. Z jednym modułem w tunerze możesz oglądać jeden kanał i nagrywać drugi lub nawet 2 inne, pod warunkiem, że z tego samego transpondera (chyba, że masz więcej tunerów). Nagrania będą zaszyfrowane, a tuner zdeszyfrowane je, kiedy będzie w stanie czuwania, np. w nocy. 

Właściwie to w zupełności wystarczy VU+ Uno4K. Chyba, że naprawdę nagrywasz wręcz nałogowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seatibiza napisał(a):

Po prostu nie chcę wtopić sporej sumy w tuner, który tylko w części mnie zadowoli.

 

Tez niby kupiłem tuner pod nagrywanie ale po 2-3 tygodniowo nagraniach od lat mam może z 5 nagrań rocznie.  Jest tyle dodatkowych usług przy abonamencie że nagrywanie stało się po prostu bezsensem. Możesz bez problemu odtworzyć programy do 1-2 tyg w tył , do tego filmy przynajmniej kilka razy w miesiącu się powtarzają  i po co to nagrywać. :)  

Tuner jest prostszy i bardziej intuicyjny  w obsłudze niż grzebanie i zmiany wprowadzane w TV czy tunerze operatora.   Zwykle tuner służy tylko do oglądania TV  i często do odtwarzania filmów z pena czy dysku sieciowego.   

Poza tym jest serwerem domowym na przynajmniej 3-5 urządzeń w całym domu do oglądania TV, bez potrzeby dodatkowych usług multiroom od operatora . 

Tak samo przydaje się jak jestem poza domem, mam dostęp z tabletu czy telefonu do wszystkich filmów zapisanych na dysku tunera  jak i programów z SAT bez względu gdzie jestem. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie naszej rozmowy upewniałem się, że moduł C+ ECP nie będzie współpracował z modułem Conax Smart HD+. Podczas zwykłego oglądania dramat, jak pisaliście wyżej, w trakcie nagrywania dwa może trzy kanały smart HD+ dał radę zdekodować. Później ustawiłem w menu tunera "późniejszą deszyfrację" już z samym modułem C+ i wtedy podczas nagrywania można oglądać wszystkie programy, łącznie z nagrywanym. Taka ciekawostka Technisata rocznik 2010. Nagrania mimo, że zaszyfrowane (symbol kluczyka) można oglądać. Deszyfrację ustawiłem w tryb "auto" i nie pamiętam kiedy to się zdeszyfruje.  Jednak jest to niestety nieprzydatne, bo nigdy w przeszłości nie udało mi się zdeszyfrować nagrań do końca. Jednak jak na stary model coś umiał ten tunerek. Nieuchronnie trzeba myśleć o Vu+, przynajmniej nagra z kilku transponderów. Czy go choć w 1/3 opanuję? Nie sądzę. Dawno minęły czasy gdy sam sobie składałem komputery i dziś mam spore braki wiedzy. Bez polskiej instrukcji będzie problem. Czas pokaże :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seatibiza napisał(a):

W trakcie naszej rozmowy upewniałem się, że moduł C+ ECP nie będzie współpracował z modułem Conax Smart HD+

Tylko w VU+ niepotrzebny Ci jest moduł do karty conax i oferty Smart HD. Kartę umieszczasz w czytniku i korzystasz z oscam bo kanały, przynajmniej obecnie, nie są parowane. Dzięki temu będziesz mógł oglądać kanały z oferty Smart HD na telefonie, tablecie, komputerze czy urządzeniu do streamingu. Domowy multiroom bez dodatkowych opłat. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seatibiza napisał(a):

Dawno minęły czasy gdy sam sobie składałem komputery i dziś mam spore braki wiedzy.

Jakby to miało jedno z drugim cokolwiek wspólnego i z brakami wiedzy również. Po prostu musisz zacząć od podstaw i żadne odniesienia do rzeczy nie mających nic wspólnego z tym tu nie pomogą. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od twojego podejścia do tematu, a historia składania komputerów czy np. gotowania nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet nie mając jeszcze tego typu sprzętu sporo podstawowych rzeczy można się dowiedzieć, a kiedy kupisz sprzęt będzie Ci tylko łatwiej skonfigurować.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam TV LG Nano867NA. Moduł działa bezproblemowo, elegancki obraz. Czy też macie tak, że na zmianę kanału trzeba czekać około 3 sekund? Szukałem na forach, testowałem, resetowałem ustawienia, soft najnowszy. Może mam włączone coś niewłaściwie? Przy przełączaniu kanałów mam symbol sat i dvbt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się spodziewaliście, pewnie przełączania w mniej niż sekundę bo macie moduł.  Akurat przy większości nowych TV ten czas zwykle jest większy niż nawet w starych TV gdzie moduł działa praktycznie zawsze w trybie legacy co dawało nawet dość szybkie przełączania w 1-2 s. 

W tunerach SAT  które mają dedykowane układy pod TV SAT i zwykle też te  czasy są małe ok 1-2 s , zdarza się jednak że mają też większe ale to głownie problem softu i tanich rozwiązań by obniżyć koszty.     

 

@Paweł   nie porównuj czegoś co kompletnie nie ma z sobą cokolwiek wspólnego, przy fastzapingu działają zwykle 2-4 programy w tle  i jest tylko przełączanie pomiędzy nimi poprzez zmianę sygnału na wejściu a w module nie ma innej możliwości by działał więcej jak tylko i wyłącznie 1 program.   Zmiana na następny to kolejne opóźnienia nim tuner się przełączy i ustawi na program, moduł wykryje sygnał do dekodowania i dopiero zacznie dekodować po przełączeniu streamu. 

 

TV zwykle nie mają takich funkcji za to tunery z enigma2 tak i przy niektórych systemach można osiągnąć praktycznie natychmiastowe przełączanie w mniej niż 1 s  ale to wyjątki na niektórych tunerach. 

W starszych TV Panasonic kiedy miałem dwa moduły przełączało dość szybko 1-2s , na nowych modelach TV jeszcze nie spotkałem takiego by przełączał szybciej jak 2-4 s, jak widać nowości wcale nie są lepsze od staroci.  :/  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojmir napisał(a):

Witam. Mam TV LG Nano867NA. Moduł działa bezproblemowo, elegancki obraz. Czy też macie tak, że na zmianę kanału trzeba czekać około 3 sekund? Szukałem na forach, testowałem, resetowałem ustawienia, soft najnowszy. Może mam włączone coś niewłaściwie? Przy przełączaniu kanałów mam symbol sat i dvbt.

U mnie przeważnie 2 sekundy na NanoCell. 3 często. Czasami, ale rzadko nawet 4. Tym, ze to trwa aż 3 sekundy to się nie przejmuj. Najważniejsze jest to, że działa dobrze i płynnie. Nie jesteś uzależniony od softu  oeratora w dekoderze.  

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...